Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

libka1
21. pro 2008

Čaj, mlieko robím z fľaškovej - Lucka, Drobček, jedlo varím vo vode z kohútika... Mne sa zdá rozumnejšie prevárať vodu z vodovodu ako tie detské... Zatiaľ ale preváram všetko, aj keď na tej úplne neperlivej Lucke píšu že sa nemusí prevárať..
A ešte k tomu čo tu ktosi písal, že miesto kojenia dáva čajík, tak pozor nato, aby sa potom zas nemuselo odúčať od čajíka... sú také prípady že odučia od pitia mlieka v noci a potom musia odúčať od pitia čaju... 😝 v noci si má organizmus od určitého veku oddýchnuť, a dietatko nepotrebuje nic prijímať... potrebuje akurát tak neprerušovaný spánok... ale to sa mi kecá, my sme s týmto problém nemali, tak sa držte pri tom odúčaní, to čo píšu Lu777 a Petka mi pripadá veľmi logické 😉

digysa
22. pro 2008

Dievcata mam otazku. Neviem, ci pouzivate aj kupovane prikrmy od Hami alebo Hipp....Ale tieto prikrmy od 8-9 mesiacov uz nie su uplne kasovite, maju tam tie ciastocky z jedla....moja dcera ma 9 mesiacov a nechce to jest.
Ked dostane do ruky keksik , piskotu atd...to si pekne pozuje aj to zje, ani sa nedrhne. Ale ak jej davam kasovite jedlo, kde su tie male castice, tak place. Zacala som jej davat domace prikrmy, ktore zmixujem uplne. Neviem ale, ci by som nemala pokracovat a ucit ju jest tie viac "hrudkovite" jedla.
Ako je to u vas?

A este jedna vec...citam, ze sa vase deticky budia v noci na mliecko. No my sme uz s mlieckom prestali, ale 2 krat sa zobudi a vypije aj 60ml caju naraz. Mlieko nepotrebuje, ale ten caj ma ten isty efekt, ako mlieko...neda mi spat! 😅

digysa
22. pro 2008

libka1: prave som si precitala tvoj prispevok, az po odoslani mojeho.....presne mas pravdu...teraz neviem, ci ju nemam presta oducat od toho caju....ale my sme to zacali, lebo bola chora a strasne sa jej chcelo tekutn. A teraz sa na ten caj budi... 🤐

blau
22. pro 2008

digysa: aj ja som mu najprv musela tie prikrmy s kuskami pomixovat, vypluval to a potom nechcel jest. Ale stale som mu to ponukala`nenutila``a teraz to spapa. Ale musi mat odstup, teda ked je hladny. Lebo ked som mu to davala papat a nebol az tak velmi hladny nechcel to. Aj ja mu niekedy dam rozmixovane uplne ,inokedy s poriadnymi kuskami. Proste skusame. 🙂 Ked mu dam zemlu len sa s nou papre, ale akonahle mu znej odtrham a krmim ho ako vtacika, to sa mu rata a papa.

digysa
24. pro 2008

blau: takze sa mam snazit ked je najviac hladna? Vyskusam to. A este ti pije Luca mliecko?

Kolko maju vypit mlieka deti v tomto veku od 8 mesiacov a vyssie?

Ja davam rano a vecer flasku a niekedy dam v priebehu dna o 11 rano a o 15 poobede.
Myslite ze je to vela, 4 krat davat mlieko? Mala vypije asi tak 180ml na jednu davku.

blau
25. pro 2008

ahoj ano skusak, ked proste vies, ze je uz hladna.Deti maju vypit v tomto veku 6ooml mlieka ak chces poslem ti ip. Riesila som kojenie maleho s Annoug. a ona mi to tam tak polopaticky vysvetlila, lebo tiez som nevedela ako ho mam kojit. Vtedy mi nechcel pit mliecko lebo mu isli zuby. Ano doteraz stale kojim ako si vypyta. Takze davku mliecka aku davas je ok. 😉

digysa
25. pro 2008

blau: zela pekne vianoce....tak dnes som skusila ten casovy odstup a normalne mi zjedla cele to hrudkovite jedlo. Asi si mala pravdu, ze potrebuje byt dieta hladne. Hltala to teda paradne... 😉
Inak ja uz nekojim. Kojila som vyse 7 mesiacov,ale nejako som nezvladala situaciu so starsim synom a s babatkom na vsetko sama, tak sme museli nahodit UM a celkom bola spokojna. Ale trvalo nam asi tyzden naucit sa na dudlik.

A este otazka pre vsetky mamicky.
Nezda sa vam, ze tie nase kojene deti nejako nevedia same drzat flasku? Aspon teda u mna sa mi zda, ze mala je pozadu a este stale nechce sama drzat flasu...kedy sa to deti naucia? Teraz hovorim o tych kojenych babatkach.

Moja mala si chyta uska a reve, ked chcem aby si sama drzala flasu. Obcas si ju chyti, ale iba tak zo zabavy....
😒

blau
26. pro 2008

Ahoj digysa, dakujeme aj My prajeme Pekne sviatky 😉
Vidis, tie decka nase su vystipane a my musime skusat, takze ona vie prehltat aj vacsie kusky, len musi mat na to chut. My sa kojime a nemal flasu, iba taky hrncek s naustkom, ale najradsej pije z pohara nasho velkeho skleneneho. Ano kojene deticky sa tazsie ucia na flasku, ved cicik nemuseli drzat a teraz ich nutime drzat si tazky pohar 😉, alebo flasku. Ale neboj vsetko sa naucia na to treba cas a hlavne trpezlivost. Mas krasne deticky 😉

zanetak
26. pro 2008

baby chcem sa spýtať.Moja malá bude mať 9 mesiacov a ešte nemá zubky. Môžem jej dávať rožok alebo kusok banánu, piškoty? pretože sa bojím, že sa s tým zadrhne. Alebo jej mam stale mixovať jedlo?

blau
27. pro 2008

Ahoj digy: tu pre spresnenie: do roka dietatatka potrebuje 600ml mlieka a mliecnych vyrobkov. V priprade, ze je dieta na umelej mliecnej vyzive by malo dostat zhruba 2davky umeleho mlieka po 100-200ml+ kasa, jogurt a ine mliecne vyrobky.Cim viac mliecnych vyrobkov tym moze byt davka mlieka ci pocet kojeni mensia. 🙂

zanetka: ked nema zubky mozes jej davat zuzlat rozok aj piskotu, nech sa uci si to rozpustat slinami , ale musis byt vzdy pri nej. Urcite sa bude kuckat tak maj po ruke vzdy nieco na zapitie. Nas ma 6 zubov a sem tam mu zabehne tiez. Mixovat uz nemusis skus nechavat hrudky ako tvaroh nech sa uci prehltat vacsie kusky 😉

betina1984
27. pro 2008

digysa, ja dávam malej mlieko na večeru - resp. rozváram tam 2 lyžičky krupice a striedam to s mliekom Hami Hajaja - ryžové, to strašne ľúbi od 4. mesiaca. Potom jej dám mlieko v noci, keď si vypýta, ale záleží, či ho má okolo 00.30-02.00, to jej dám aj ráno mliečko a keď si ho vypýta okolo 04.00-04.30, tak ráno jej robím tie kaše - Sunarka... A dávam jej mliečko aj poobede. Večer jej robím 200 ml, v noci 135 ml a ostatné razy 170 ml. Medzitým na obed buď niečo ukuchtíme doma - zelenina, vločky, cestoviny, mäso, žĺtok, alebo jej dávam tie príkrmy. Tie zbožňuje. Od ôsmeho mesiaca ich už robia s kúskami, nemixujú ich a papá ich úplne v pohode. Zje mi naraz aj celú 200 ml fľašu. Ale väčšinou tak okolo tých 150 ml má akurát. Potom jej dám za nejaké 2-2,5 hodiny mliečko. Také veci ako piškóty alebo niečo na obhrýzanie jej dať nemôžem, lebo má od troch mesiacov zuby a ona hneď všetko odkusuje a potom sa s tým drhne... Bojím sa jej dávať aj rožok, vždy jej dávam len také kúsočky s maslom.

betina1984
27. pro 2008

zanetak, to máš výhodu, že nemá zuby. Ona si to požuje ďasnami. Moja má už 5 zubov, odkusuje si aj veľké kusy a potom sa drhne...

katullka
28. pro 2008

digysa ani moji drobci si nechcu drzat flasu ani nahodou, syn ako tak po leziacky ale inak sa im nechce. A to boli plne kojeni iba asi cca 2mes. potom kombinovane, takze mozno to ani s tym kojenim nesuvisi.

Inak ani mi nechcu jest kusky, vypluvaju ich, tak neviem, co s nimi. 😒

anavila
29. pro 2008

boli sme na navsteve minule a ona si nejakym sposobom ukradla z misky chipsy a normalne sa do nich pustila....len som kukala....ale hned som jej zobrala....no vidite..aj tie decka vedia co je "dobre" no nie?????

to len tak na ozivenie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

fifinna
29. pro 2008

Aj môj si vzdy na navsteve uchiti cipsy a potom sa snimi drhne. 🙂 On ma radsej slane ako sladke. Zakusky a kolace nechce vôbec.

terkaa
29. pro 2008

odstavujete jablcko, alebo nejake ine ovocie? treba to trosku zriedit s vodou?

erikaaaa
10. led 2009

Baby, mozem dat nasmu 9 mesacnemu drobcovi obycajne maslo k chlebiku ? 😕

kijonkova.k
10. led 2009

erikaaaa:máslo můžeš,právě,že obyčejné čerstvé máslo je vhodné pro děti(samozřejmě v tenké vrstvě),je lehce stravitelné,i když je z živ.tuků 😉 Taky dávám 🙂

erikaaaa
10. led 2009

jeeej, dik kijonkova lebo vzdy na nas tak pozera ze on ma len chlebik a my aj nieco biele 😀 zajtra dame aj jemu 🙂

erikaaaa
10. led 2009

a ako davate drobcom cestoviny? nakrajate ich alebo ako??? alebo mam urobit take tenke sliziky a dat mu to do polievky? fakt neviem...

timbouctou
10. led 2009

erikaaaa_ náš malý od osmého měsíce nechtěl kolínka mačkaný, jen celý. Ale vyzkoušej, prcek ti dá najevo, co a jak je ochoten jíst. My tenhle týden asi definitivně skončili s kašema... Jediný sladký co jí, je piškot. A to ještě jen někdy.

Děvčata, potřebuju vědět, kdy začít dávat ryby. Naše Dr. si myslí, že je čas, ale já si myslím, že už by to snad i šlo, ne?

erikaaaa
11. led 2009

dik timbouctou , skusime teda. 🙂 inak aj maly asi 2 tyzdne odmieta kase ale aj mvssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssbvwtadvsvab vbhyggggggg

erikaaaa
11. led 2009

sorr

erikaaaa
11. led 2009

sorry baby, maly ma zbadal, ze pisem, tak doliezol a porobil tu šarapatu 😅

som chcela napisat, ze lubil marhule a tie tiez uz nechce ani vidiet, mozno sa im menia chute, alebo sa toho prejedol.

eppik.m
11. led 2009

erikaaaa: ja podávam těstoviny tak že je rozmixuji, nebo jenom pomačkám vidličkou ale tak aby tam zbyli i kousky, taky uvařenou do ruky a Míša si ji sám ukusuje ... dělám z tvrdé pšenice ty co se nerozvaří , nebo tmavé ... a jinak když dělám vývar tak ty do polivky taky dávam 😉
co se týče másla začala jsem dávat namazaný rohlík, chlebík, housku s máslem a domácí marmeládou, nebo sýrem a kvalitnou kuřecí, krůtí šunkou, nebo tvrdý eidam do ruky móóóc nám vše chutná 😀

ssaara
11. led 2009

Holky,prosím,jak často vaši prckové baští a jaký máte jídelníček??

kijonkova.k
11. led 2009

erikaaaa:já dávám těstoviny-špagety,nalámu je asi na 1,5cm kousky,uvařím a přidám do jídla nebo polívky 🙂

ssaara:Tak malá je o něco mladší a jíme takhle:
8,30-svačina-bílý jogurt 150g(snídaně se nám nějak nikam nevejde,takže občas dám jen před svačinou do ruky rohlík)
12,00-oběd-masozelenina 150-200g (mez svačinou a obědem dám sušenku,křupky,teď i kousek mandarinky,sýr)
15,00-svačina-ovoce 150g,dávám čerstvé
18,00-19,00-večeře-kaše do 200g,dělám různé,ovocné,se zeleninou,se sušenkou,s oves.vločkami

Mezi odpolední svačinou a večeří dám kousky pečiva s máslem nebo lučinou,ale sní pár kousků,nebo ovoce,sušenku...,kojím 2-3x denně,někdy kolem 5,30 ráno a večer před spaním,někdy kolem 14,00.Záleží,jak chce malá

🙂

alishia
11. led 2009

ahojky,

v rychlosti jsem to prolitla, a cekala sem ze tady najdu nejaky info, o tom co muze dite od 8 mesicu jist a co jeste ne. A nebo nejake receptiky. ale na nic takoveho sem tu teda nenarazila./ Jaky delate svym mimcum svaciny?

kijonkova.k
11. led 2009

alishia:já dávám dopoledne na svačinu jogurt a odpoledne ovoce,klasika.Ale můžeš i pečivo od 8 měsíce. 😉

mobina
11. led 2009

U nás kolem 6-6,30 sunar 220 ml,
8-8,30 snídaně (chleba nebo rohlík s žervé, lučina, kidiboo a jogurt bílý)
12-12,30 oběd ( ke všemu dávám přílohu, tzn. že má maso (kuře, krůta, hovězí zeleninu a těstoviny, brambory, rýži), nějak různě kombinuju
15,00 svačina (jogurt, ovocná přesnídávka, ovoce čerstvé, sušenky)
18,00 večeře (to samé co k snídani) Když má k snídani rohlík, k večeři dostane chleba a sýry taky kombinuju
19,30 sunar 200-220 ml a spát
Kaši jsem teď přestala dávat neboť přestala chutnat. JInak jsem jí dávala buď k snídani nebo k večeři. Pokud mezi jídly má hlad, tak dostane kus rohlíku na žužlání, křupku nebo sunarku, okurku. Prostě co je zrovna po ruce.
K svačinám dávám třeba jogurt smíchaný s rozvařeným jablkem a nadrolenou sunarkou nebo jen samotný, přesnídávku, čerstvé ovoce (banán, jablko,hrušku).