Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

millist
30. črc 2009

Jo a nákyp u nás taky neprošel a to jsem se těšila, že jí to sladký bude chutnat, vůbec to nedala do pusy. ☹
Takže taky vařím a narozdíl od tebe to nevyhazuju, ale vesele dávám psovi 🙂

lucinka7988
30. črc 2009

Díky holky, to jste mě uklidnily - mě už právě taky malej přestal baštit miminkovský jídla - včetně kupovaných skleniček... 😒 Zoubky sice nemáme žádný ale prcek to všechno krásně rožmoulá dásničkama - nejdradši je, když může papat sám - chlebíček, rohlíček, broskivčka apod...Tak už pomalu začnu dělat jídla, kde se bude moci snažit "sám".
A to dělení se psem moc dobře znám - i když u nás je to z Matýskovi strany asi nechtěné...Náš čoklik vždycky čeká u židličky, hypnotizuje a jakmile se naskytne příležitost, tak se jí zhostí a je po rohlíku 😖 😖

A ještě jeden dotázek - co dáváte dětem - do toho roku - jako "pamlsek"? Kromě rohlíčků, chlebíků a dětsk. sušenek? Včera jsem začala dávat takové ty polystyrénové chlebíčky - bio a moc mu chutnají...Máte ještě nějaký tip? 😉

stalida
30. črc 2009

lucinka, ako pamlsek su dobre kukuricne chrumky-vyrabaju sa nesolene, malo solene aj normalne solene. Velmi lahko sa rozpustia v pusinke a vacsina deti ich ma rada 🙂

inak mne moj maly v poslednej dobe odmieta vsetko okrem ovocia a MM, obcas si da nejake pecivo, ale varenu stravu nechce, neviem ci je to tym teplom alebo cim.....takze kazdy druhy den varim uplne zbytocne, ale neda mi to, skusala som mu do normalnej stravy pridavat po kusku ovocia a aj tak to odmietol, nemate nejaky recept alebo fintu ako by som ten obed do neho dostala? 🙂

jankapiknova
30. črc 2009

moj tiez sem tam odmieta a vyhadzujem a sem tam ked nechce tak mu dam od hipp mrkva s jablky alebo mrkva so zemiakmi,ten mensi poharik a to mi spapa.

janka_pn
30. črc 2009

aj nasa pri jedle zacala vymyslat a otacat hlavu, ale aspon par lyzic do nej dostanem ked jej spievam alebo pustim daco kreslene v telke...

jankapiknova
30. črc 2009

janka aj ja vyspevujem,pri jedeni aj zaspavani ale niekedy zbytocne

stalida
30. črc 2009

....no u nas dnes pri veceri zabralo, ze sme stali pri digestore a ja som ho vypinala a zapinala a tak maly spapal aspon trocha maska so zeleninou 🙂

fridininka
31. črc 2009

holky, to já dělám také všemožné, když mrňous jí. Zpívám, to už ale moc nezabírá. To u toho musím dělat moc velké opičky, aby to zabralo 😀 . Ale zatím ho zaujme hraní s hračkou, se kterou chodím po židličce a která ho pusinkuje, chytá za ručičku, schovává se mu a tak. Můžu vám říct, že malej otevírá pusinku i po tom, co už všechno spapal 😀

muminek
31. črc 2009

Malej je naučenej jíst v židličce jak jí nemá moc toho nesní. A to k tomu musí mít hračky nebo něco jako ovladač, baterku a podobně. A pak jí jak divej 🙂

tinka19
31. črc 2009

ahojky,chcela by som vyskúšať urobiť malej domácu kašičku....kojím,ale nemám mliečko aj na kašičku. Som odkázaná iba na tie v obchode?....alebo mám robiť iba z vody?.....vďaka za každú radu 😉

fridininka
31. črc 2009

tinka19: já tedy kaše kupuji v obchodě. Příprava je velmi jednoduchá a nebojím se, že bych mu dávala něco špatného. Než se tedy s něčím patlat.... 😀

tinka19
31. črc 2009

fridininka...ja nemám nič proti tým z obchodu 🙂 ,ale malá mi ich nechce papať. Tak len kvôli tomu.

fridininka
31. črc 2009

jo tak t jo, já myslela, že si dobrovolně chceš přidělávat práci 😀 . Bohužel ani neznám nikoho, kdo by si kašičky dělal doma sám 😒 . Jinak bych ráda poradila 🙂

zelmirka1
31. črc 2009

tinka 19 uvar normalnu krupicu vo vode, preced a potom ju zmiesaj s umelym mliekom mozno to spapa,
alebo urob kasicku z ryze a pridaj jablcko pripadne ine ovocie, ved nemusi to byt mliecna kasa.

cessy
31. črc 2009

tinka19 ja robievam malemu doma robene kasicky doteraz. robim kukuricnu, pohankovu, ryzovu. malemu chutia a su aj zdravsie, lahsie stravitelne. tie z krabicky doteraz spapal asi 2 krabicky 😉

cessy
31. črc 2009

fridininka priprava doma robenej kasicky ti zaberie podobny cas ako tej z krabice.....aj na nu musis vodu prevarat, nie??a tuto pohankovu mam hotovu za 10-15 min...nieje to ziadna velka robota a zas pre maleho spravim cokolvek 😅

fridininka
31. črc 2009

cessy: pro malýho taky udělám cokoliv. Ale mě ty kupované papá a moc mu chutnají 🙂 . Tak si zbytečně nechci přidělávat práci. Ty kupované jen přidáš do teplé vody. Takže příprava trvá asi 1min 🙂

cessy
31. črc 2009

fridi viem ako sa robia tie z krabice. len vsade som citala ako zatazuju zaludok dietatka tak preto ja robim domace. maly papa moje mliecko, UM este nepil, tak som sa bala aby ho z nich aj nezapekalo. ale skusala som ich uz, ked som nestihala uvarit domacu, zdaju sami aj dost sladke.

tinka19
31. črc 2009

cessy... a ako ich robis? 😉

cessy
31. črc 2009

tinka IP 😉

soanpe
1. srp 2009

já Sofí dávám kupované kaše Hero bio, je jich několik druhu nebo babylove vanilka
a masozeleninový dávám humany,nestle-naturnes s omega 3kys. co zbyde dojedu já,protože jsou moooc dobrý 😀

holky.může 8m mimčo lučinu x gervais, plátkový sýr atd?

jananinka
2. srp 2009

Ahojte baby, potrebovala by som poradit a nemam cas luskat 65 stranok. Moja mala ma skoro 10 mesiacov a este ju kojim. Nas den vyzera takto:
rano kojim
desiata vacsinou banan s jogurtom
obed zelenina s prilohou a masom
olovrant ????
vecer kasa
pred spanim kojim

No ten olovrant som doposial kojila, ale docitala som sa, ze uz ma mat ovocny prikrm. Co a kolko jej mam davat? Vcera zjedla polovicu nektarinky. To staci? Nemam jej do toho nieco davat, ten jogurt alebo piskoty, sak neviem ci jej to staci. Dakujem vopred za radu 🙂

shaula
2. srp 2009

Ahoj, klidně dávej jakékoli syrové ovoce vhodné pro tento věk, můžeš i přesnidávku, chlebík nebo rohlík s máslem, lučinou, atd., víceméně teď už se fantazii meze nekladou. Já dávám:
pečivo ráno
dopoledne ovoce nebo přesnídávku
v poledne masozeleninový příkrm s přílohou
odpoledne ovoce
později odpoledne jogurt
večer kaši. Kojení už téměř odpadlo, jen někdy večer a ráno (ale to si spíš jen pocucají než že by se napili).
Do ovoce není nutné nic přidávat, ale můžeš.

jananinka
2. srp 2009

A ten jogurt jej mozem davat aj ovocny? Kolko by toho ovocia mala zjest? Ked ideme von, tak sa bojim, aby nebola za chvilu hladna. Dik za odpoved

soanpe
2. srp 2009

jananinka
holčička je už velká, tak bych si nelámola hlavu,do krabičky vezmi jabko, hrušku,piškotky, banán.... kukuřičný křupky... a může chroupat sama

my když někam jedeme,tak křupky máme vždy a v pohotovosti mám ve via pohárku suchou kaši, kterou v případě nouze zaleju. jo a samozřejmě sunar v dávkovači 😅

shaula
2. srp 2009

jananinka - přesně jak píše Soanpe, vezmi něco s sebou pro strýčka Příhodu 😀 Já nosím křupky a banány. Jogurt dávám bílý, ovocným moc nevěřím, tam musí být nějaké konzervanty, aby se jim to ovoce v tom nekazilo. Radši si do něj přidám čerstvé ovoce nebo přesnídávku (někdy).

soanpe
2. srp 2009

Sofí mi k sváče sní v pohodě 4 meruňky a tak 4piškotky nebo ty kukuřičný křupky
včera měla blumy a ty spořádala asi 3 a kousek
jabko sní celý, ale strouhaný na skleněným struhadle
měkký hrušky jí krájím na kostíčky cca 5mm x 5mm a t samý banán, zamíchám jí to, kápnu pár kapek citronu a má svačinku

girll
3. srp 2009

Ahoj holky,
prosim vás koupila sem syrovou červenou řepu nevíte jak já mám zpracovat když bych to chtěla udělat s bramborem a další zeleninou???Mám jí uvařit v celku nebo jak???

agalia
3. srp 2009

ahojte - chcela by som davat malemu chlebik na ranajky - co na to davate? Nemate recept na nejake zeleninove a ovocne natierky - zeby som este chvilu pockala s maslom. DIK
A kocky co kojite aky mate rezim ked zavadzate ranajky? my uz papame desiatu,obed a vecer kasu inak este MM
A kolko vypiju vasi drobci vody - ten nas nie a nie pit z flasticky hned vypluva - poradite ako na to?
DIK

shaula
3. srp 2009

Girll - já ji nakrájím na menší kusy a ty vařím spolu s ostatní zeleninou. Je trošku tvrdší, tak vcelku bys ji asi vařila moc dlouho 😉