Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

bereninka
3. srp 2009

girll: já řepu dělám a to tak, že ji buď nastrouhám či nakrájím na malé kousky a vařím s ostatní zeleninou.
Nebo ji vařím zvlášť, protože se vaří dlouho, tak půl hodiny. Vařením se z ní neztrácejí vitamíny, takže dobrý.A pozor, nemělo by se jí dávat moc naráz.

agalia, já kojím a dávám tekutiny, ale malý mi za den vypije ke kojení tak max 150, spíš méně.
Dávám z pítka Avent, netekoucí. Kojím dle potřeby 3-5x denně.

Holky, mám dotaz:
1. od kdy jedí děti společně s rodiči? My to máme tak, že krmíme, pak dáme malého hrát a pak my obědváme. On má v době našeho o svačinu, oběd má až v 15... Jak to máte s časy vy a už jíte společně?
2. od kdy dávat snídani
3. jaký rozestup mezi jídly dodržovat? Já mám 3 hopdiny a říkám si, že je to asi moc, že pak obědvá ve tři, což je asi pozdě?

ivkan
3. srp 2009

Ahojky, mám jednu otázečku a napadlo mě se zeptat tady.
Na noc dávám malému kaši (do vody, protože nemůžeme mlíčko).
Dáváte dětičkám ještě něco jiného k večeři? Mě se právě zdá, že už ho ta kaše moc nezasytí, protože od 4 měsíců nám prospí celou noc a teď poslední dobou se začal budit a má hlad a chce nakojit.
Díky moc za jakoukoliv radu 🙂

berenika39
3. srp 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ahoj, taky jsem tu bádala. tak mrkni, třeba se ti bude něco hodit.

bereninka
3. srp 2009

Holky, tak co, poradíéte některá?

shaula
3. srp 2009

Bereninka - taky jsem čekala, jestli se někdo ozve🙂)) U nás kluci taky jedí zvlášť a myslím, že dokud dítě nejí samo, tak to ani moc společně nejde - logicky se nedá tak úplně stíhat krmit sebe a prcka 😉 Chystám se zavést aspoň to, že budeme sedět u jednoho stolu a napřed se nají kluci a pak budou koukat, jak jíme my 😀 Ono když je totiž vypustím z krmicích židliček, tak vůbec nemáme klid se najíst, pořád se nám hrabou do talířů 😠
Snídani jsem začala dávat, když jsem měla pocit, že se ráno kluci málo kojí, určitě to bylo tak v 10 měsících, možná o chloupek dřív? Už si přesně nepamatuju ☹ Rozestup mezi jídly máme cca 2 - 3 hodiny, kluci jedí ráno po probuzení (obvykle 7 - 7.30 - snídaně), pak cca v 9 nebo 10 svačina (podle toho, v kolik snídali), pak ve 12 oběd, 14 - 15 svačina, 17 jogurt a 19 kaše (plus mínus autobus, pořadí jídel někdy přehazuju podle aktuálního programu dne 😉 ).

saska.t
3. srp 2009

berenika nas amala ma tiez 3 hodky rozostup a v pohode...

o 5,00 ma mlieko a ide este na 2 hodky do hajan
o8,00 mame chlebik s niecim alebo jogurt s ovsennymi vlockami a bananom - ranajkuje asi od 10 mes. o 9,00 dzobne este nieco z ńasich ranajok kedze sa na nas nedokaze len pozerat 😀
o 11,30-12,30 mame obedik
potom spi do 15-15,30 takze hned olovrant a o 19,00 ma poslednu flasku teraz som kupila od hipp novinku po 10 mes. mlieko s cerealiami a mooooc jej chuti, samozrejme kedykolvek v dni papa aj kusky ovocia,alebo kukuricne chrumky, ryzove chlebiky atd takze ma vlastne stale nejaku drobnost v puse 😀

berenika39
3. srp 2009

bereninka, ahoj, my taky nakrmíme mamlého nejdřív, aby si zvykl, že má svoje jídlo, když se nají, uždibuje u nás 😀 😀 . Snídani dávám tak nějak od desátého měsíce, ale bojujem s mlíkem, láhev nemáme, z hnrku zatím děsně bryndá, z pítka mlíčko nějak nechápe....ale už se lepší normální hrneček...mám radost...
Petas jí tak nějak po třech hodinách, ale když to nevyjde, neřeším...prostě tak nějak klasika S+O+V a mezitím dvěě svačiny.

holky, já myslela, že jen ten náš je malý "somráček" (bez urážky vašich prcků). To je opravdu ted zážitek, hopsá ode mně k tátovi a visí na noze, kouká psíma očima a ochutnává....

bereninka
3. srp 2009

Holky, díky za odpovědi.
Já věděla, že shaula a berenika39 nezklamou, díky moc 🙂 😉

sasko, můj má také rád kaše od hippu, ta s cereáliemi je ještě s něčím? My jíme od hippu na dobrou noc s ovesmýma vločkama a jakbkem a pak růžovou s ovocem.

Dávali jste některá tu tekutou ve skleničce, je tam vanilka, ta se může?

bereninka
4. srp 2009

Holky, a dá sebrát jako příloha i obilovina jáhly, pohanka, ev. obesné vločky? Nebo vyloženě jen brambory, těstoviny, rýže?

shaula
4. srp 2009

Jáhly, pohanka - jasně, jsou to přílohy. Ovesné vločky - selský rozum mi říká, že taky to můžeme chápat jako přílohu. Taktéž kuskus.

u2jana
4. srp 2009

baby, co je to ten kuskus? 😕

shaula
4. srp 2009

Kuskus jsou takové drobounké těstovinové kuličky.

zlatouch
4. srp 2009

Ahoj, nevim, jestli se to uz neresilo, ale mam dotaz na kojici - zavadite pro takhle velky deti naky sunary? Ja kojim v noci, pres den jednou, ale to denni kojo zacina ignorovat, jime bily jogurt. Podle dr maji byt 2 mlecne davky na den, ale uz jsem se nejak nezeptala, jak je definovana mlecna davka 😀 Zkratka je potreba umely mliko, nebo staci nocni kojo a trosku toho jogurtu pres den? Jsem z toho jelen, prijde mi to furt divny, najizdet najednou na sunar (ani to neumim namichat..) 😕

saska.t
4. srp 2009

berenika - nema to ziadnu prichut ale malej to velmi chuti a je to trosku hustsie takze cez kasovi dudel to pije ale neviem ci to tu dostanes kupit lebo je to novinka v DE, takze asi si este pockas bohuzial 😅

bereninka
4. srp 2009

zlatouch, do 10. měs. by měly být aspoň 3 mléčné dávky. Dají se nahradit jogurtem.
Záleží, kolikrát v noci kojíš. Pokud 2x, myslím, že by to mohlo stačit, když má pak jeden jogurt přes den.
Do roka je důležité mít dost mléčnýých výrobků či mlíčka.

saska: ta kaše na dobr. noc od hippu ve skle už tu je. pokud je to ta samá teda.
http://shop.klinikazdravi.cz/dnn/productdetail/...

bohca77
5. srp 2009

Ahoj holky, nemate nektera zkusenost stim, ze ditko nechce to, co mu uvarite, ale kupovana lahvickova strava mu chutna? Jak ho naucit na domaci?? Vzdycky neco uvarim, pak bojujeme, skoro nic nesni, jidlo vyhodim a dam kupovany, aby se teda najedl.... obcas to smicham dohromady, nekdy to sni, nekdy ne...

mima17
5. srp 2009

ahoj bohca77, aj my sme mali ten isty problem. Navod ti nedam ako ju naucit na domacu stravu, lebo nech som skusala hoci co aj miesat ako ty aj tak to nechcela. Mala mi jedla len kupovane HIPP, domace nechcela ani za svet. Jedno nestastie nam vyriesilo druhe. Mala dostala crevnu chripku a tak musela mat prisnu dietu. Tu nastal problem, ze nic nechcela z diety. Tak som jej davala len roztek a postupne som zacala davala domace, resp. ako keby sme zacali znovu s prikrmami. Teraz mi uz pekne papa len domace, kupovane jej dam len vtedy ak nestihnem jej navarit, alebo jej dam nieco nove a nechce to. Nam v podstate ta crevna chripka pomohla, aj ked bola by som radsej keby ju nemala. Ked som si stazovala lekarke, ze nic domace nechce tak mi vravela aby som ju nenutila, ze aj ked zje len jednu lyzicku z domacej stravy aj to je uspech. A naozaj ma dni ked mi zje viacej a niekedy nechce vobec. U nas zabralo to, ze som jej zacala zas odznova vsetko postupne ponukat.

fridininka
5. srp 2009

ahoj, tak mě prcek taky jedl jen kupované. Když jsem mu něco uvařila, snědl jen pár lžiček, někdy jen jednu, než zjistil co to je 😠 . Teď to dělám tak, že to míchám půl na půl. Teď už to takle jí, ale dřív také ne. Tak jsem začínala tím, že jsem mu do kupovaného přidala třeba jen 2 lžičky vařeného a postupně jsem zvyšovala.

ivkan
5. srp 2009

Ahoj,

moc děkuju 🙂

cestovatelkaandrea
6. srp 2009

vie mi niekto z vas povedat kolko Kcal by malo denne rocne dieta spapat v strave?

suziad
8. srp 2009

mohla by som dat malej klasicky nesladeny krabicovy jeblkovy 100% dzus bez chem. a konzer.latok zriedeny 1:1 😅

jankapiknova
8. srp 2009

ked je nesladeny a zriedis ho dojč.vodou,tak si myslim ze by to nemalo ublizit.

jananinka
18. srp 2009

caute baby, prosim o radu. doteraz som malu rano kojila a dokina mi povedala, ze uz mozem dat bud biely jogurt alebo chlebik, rohlik s maslom. no a nechce mi z toho nic. co jej mam teda akoze davat?

u2jana
18. srp 2009

ahoj jani
nasa tiez nechce chlebik ani rohlik, ona to zmoli zmoli a potom to vypluje ☹
neviem, ako sa to da dieta naucit ☹

jankapiknova
18. srp 2009

moj maly papa chleba, dam trochu masla a ten stred mu davam po malinkych kusockach a chuti mu 😉

u2jana
18. srp 2009

...aj ja davam maslo, skusala som aj natierku, tiez striedku na kusky, ale ona si to da do ust, chvilu zuje a potom to jednoducho vypluva...

berenika39
18. srp 2009

ahoj jananika a u2jana, dávala jsem malému pečivo nejdřív do misky teplého UM. Prostě na malý kousky nakrájela (natrhala) třeba toustový chleba nebo rohlík, hodila do mlíčka, nechala namočený a pak to jedl lžičkou. Je to takový divný, ale jim se to dobře polyká, chut mlíčka znají, stačí to jen požužlat a jde to dobře polykat. Postupně jsem dávala mín a mín mlíka do misky, až zbyl jenom chleba 😀 😀 . Mlíko dávám k tomu v hrnku.
Jinak na učení se mi nejvíc osvědčil toustový bílý chleba, je lehký a rozpustí se hned, rohlík někdy zůstává na patře přilepenej 😝 😝 😝

moda08
18. srp 2009

Ahoj,prosím poraďte. Zavádíme třetí příkrm - kaši, takže celý odpoledne nekojím a kojím až před spaním. Mám pocit, že mi za celé odpoledne "prasknou" prsa. Jak jste to řešily vy? Nebo jak vlastně dlouho trvá, než se tvorba MM přizpůsobí? Potřebovala bych na odpolko zařadit někam kojení,ale nevychází nám to.
Náš jídelníček:
7.30 - 8.00 kojení
9.30 - 10.00 kojení
12.00 - oběd masozelenina
14.30 - 15.00 svačina (jogurt nebo přesnídávka)
17.30 - 18.00 kaše
19.30 - 20.00 kojení
v noci kojení dle potřeby

shaula
18. srp 2009

Tak co kdybys dávala jogurt nebo přesnídávku dopoledne a místo ní ve tři kojila?

moda08
18. srp 2009

O téhle možnosti vím, ale právě jsem si zavedla odpolední svačinu, když potřebuju někam odjet nebo jít,aby na mě nebyl malej závislej a mohl ho nakrmit někdo jiný. Jenže asi jiná možnost nebude. Zatím nechci přestat kojit. Ale bojím se, aby mi pak netvrdly prsa,když budu mít takovou pauzu mezi kojením.