Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

jindri
21. lis 2009

kinsen: díky. Má 4 zoubky, ale myslím, že těmi to nebude. Spíš nepřišla na to, jak si v té pusince s kousky poradit. Převaluje to sem, tam a po drahné době to polkne. Tak to ráda čtu, že množství spapaného chlebíčka je ok.

rimmel: u druhého budu postupovat už jinak. Holt jsem byla pohodlná, bylo snadné to napěchovat, vzít ponorný mixér a hurá jde se jíst. Navíc malá by natošup nakrmená.
No právě, že už jí je 10 měs. ....

Shaula: já si právě část mixéru zapomněla na návštěvě 😀 až to mě nakoplo, že už bych vlastně mixovat neměla 😅

Dnes u oběda neplakala, ale krmila jsem snad 40 minut 😖 povaluje to v pusince sem, tam, pak teda polkne. Snad na to brzičko příjde. Postrouhané jablíčko s hruštičkou a jogurtem taky spapala, ale ničeho nespapá tolik, jako když jsem mixovala. Ale už je to snad lepší cestě, třeba jí to hlad naučí 😎
Díky za odpovědi. 🙂

petreva
22. lis 2009

Moc vás zdravím maminy 🙂 chtělajsem se zeptat, jaký příkrm jste zařadily jako třetí?? Dopol sváču nebo večeři?? A co jiného na sváču než jogurt?? Nějakou kašičku?? Máme zařazenou masozeleninku v poledne a ovoce odpoledne. Díky
Hezkou neděli!

rimmel
22. lis 2009

petreva my tusim dali ranajky
svaca je obed ci olovrant? 😅

ja davam

ranajky-kasa alebo ovocie rozmixovane(kompot)
desiata - avokado ci cerstve ovocie bud rozmckane ci nastruhane ci banan do ruky
obed zelenina ci zelenina s maskom
olovrant zase kusok ovocia
vecera zeleninka ci zeleninka s maskom ak masko nemal na obed
a potom mliecko tesne pred spanim a po zobudeni

natalii6
22. lis 2009

ahojte mam synceka ma 8 mesiacov a 1 tyzden a chcem sa opytat co okrem jogurtu mu uz mozem dat?
nas jedalnicek je takyto: rano: UM
desiata: jogurt
obed:zeleninka+masko
olovrant:ovocie
vecera:kasa

rimmel:8mesacnemu dietatu sa uz moze dat avokado?

rimmel
22. lis 2009

natalie jasne avokado dokonca sa moze ponuknut uz v6m ako jeden z prvych prikrmov 😉

a tiez mango(to miluje), ceresne ci papaya(ale ta nam nechuti haha) nektarinky, broskyne, slivky..

natalii6
22. lis 2009

rimmel:tak to som nevedela ze take ovocie sa uz moze ja davam iba jablka banany slivky a hrusky ked boli v lete broskyne a marhule tak aj to som davala 🙂

ked som citala tvoj jedalnicek tak sa mi zda ze davas vela ovocia 😉 a na veceru zeleninu to som prekvapena 😨 🙂

rimmel
22. lis 2009

ano natalie tu v UK radia mamickam daco trosku ine ako na slovensku 🙂 kazda si ale zo vsetkoho zoberie co chce 😉
nemyslim si ze papa vela ovocia, papa toho tolko kolkopapa zeleninky. plus ovocie davam na olovranty a desiaty(ak ma aj ranajky potom olovrant je kasa alebo daco ine ako churmka ci avokado) a tieto olovranty a desiaty su fakt male ... viac papa na obedy a vecere ..desiata a olovrant iba sluzi nato, aby mal nieco medzi..nejaku energiu 😉 ale nemusi sa davat ..kludne v 8m mozes ostat pri troch hlavnych jedlach a riadit sa podla apetitu babatka..moj byval hladny tak som zacala takto davat olovranty a desiaty..

skor sa mi paci davat dietatu menej a casto ako vacsie davky menejkrat denne

natalii6
22. lis 2009

tak ja mu skusim vyskusat dat to mango lebo to aj ja lubim...a kolko je priblizne ta mensia davka? ja mu davam asi tak za detsku vyzivu 😉

rimmel
22. lis 2009

jooj natalii to ti neviem povedat 😅 jedlo nevazim a niekedy spapa viac niekedy menej..co ja viem napr mu nastruham jedno jablcko ci dve male alebo jeden banan(kupujem male) alebo kusok manga asi 1/4? ci polovicku vacsieho avokada.

ale vecere a obed su vacsie davky ale zase to zalezi od neho aku ma naladu, chut 😀 ale snazim sa vzdy davat tie desiaty mensie aby mi potom bol pekne hladnucky na obed a veceru 😉

natalii6
22. lis 2009

tak to ja davam asi tak isto kolko zje tolko zje 😉 ma uz tvoj drobec zuby ?lebo ten moj este nie ☹

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
natalii6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
natalii6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
22. lis 2009

mu kojime a ty?..dokonca mu nedavam ziadne ine tekutiny iba mat.mliecko cize ziadny cajik ci vodu..ale vodku z poharika ponuknnem po jedle nech sa nauci pit z pohara ale aj tak nechce( i ked dakedy si da) a ani sa mu necudujem kojim ho totiz dost casto 🙂 cumel..no zvykol ho mat vonku v kociku..s nim vedel zaspat, doma vobec a teraz uz ani v kociku ... on ma skor z mojho cecka cumel-zaspavame kojenim..ale uz sa lepsi..uz ked sa napije mliecka, cecok mi vypluje a vie zaspat sam co predtym musel aj par minut vyslovene dudlovat cecok kym zaspal
ako hovoris, vsetko ma svoj cas..aj jeho ceckovanie aj plazenie 😵
mne mama hovorila ze moj brat este v 8mesiaci nesedel a to nebol predcasne narodeny 🙂

evinkaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petreva
22. lis 2009

RIMEL, svačinku jsem myslela dopoledne. A kdy tedy kojíš, když máš už zařazené veškeré jídlo? Nebo už nemá mlíčko jako hlavní jídlo?? Můžu se zeptat proč ne kaše na večeři, ale zeleninu?? A spinká pak v noci?
NATALI, taky by mě zajímalo co jiného na dopol svačinku když ne jogurt.

shaula
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
22. lis 2009

petreva nie uz nema mliecko ako hlavne jedlo...ale stale kojim 10-15krat denne..z toho aspon 4-5krat v noci 😉 ale to fakt to kojenie zabere 1-2 minutky takze neniproblem 🙂

neviem preco kase na ranajky ne na veceru, tak to tu v UK "chodi" 😀

spinka pekne, ale budi sa mi s tym ze chce mamu, cecek tak pridem dam cece a za par sekund spime dalej.

evinkaa
22. lis 2009

Já dávám dopeldne ovoce, ale zase jogurt dávám odpoledne zhruba ve čtyři. To mi sní celý 200 g jogurt a ještě třeba půlku přesnídávky. Dr mi radila k snídani mlíčko a chleba s máslem, ale malá mi to nechce, tak jsme zůstali zatím jen u mlíka.
Jinak bych se chtěla zeptat, jakou jinou značku bílého jogurtu než Holandia dětem dáváte? U nás totiž v šumperské Hypernově jsou magoři, tento malý jogurt dávají v nějaké akci a trvanlivost je vždy tak do druhého dne. Když jsem se naštvala a šla se zeptat, jestli vzadu nemají jogurty s delší trvanlivostí, bylo mi řečeno, že mám být ráda, že jsou levný... No comment. Tak nevím, jestli dát třeba Activii nebo co jiného? Poradíte?

natalii6
22. lis 2009

ja bohuzial nekojim ☹ ja mu davam cajik taky granulovany ale aj to len pol odmerky lebo vodu mi nechcel ale on zase nejako moc nepije ked vypije 100ml tak som happy 😅 ...a ty mu davas vodku???? 😀 😀 😀 a chuti mu ta vodka?my mame cumel ale nemusi ho mat nastastie celu noc najviac ho ma ked ide spat...a ako ti spi v noci?

rimmel
22. lis 2009

natalii ano davam vodu..ono jasne najprv nechuti ale zvykne si..ale moj si vzdy tak 3-4 chlipne(od smadu) a koniec 😀 ale nevadi mi to viem ze ma dost tekutin 🙂

spi mi hrozne by dakto povedal..budi sa 5-8krat denne ale s tym ze iba zamrnci nikdy ako sialeny nekrici a bud chce cecok vtedy je o par sekund znova zaspi alebo v posl.dobe ho staci pohladkat, zmenit polohu ..ps spim polku noci s nim na velkom matraci na zemi v jeho izbe 🙂 prvu polku noci som hore alebo v posteli s muzom

rimmel
22. lis 2009

jaaa teraz kukam ze vodka 😀 😀

evinkaa je kukamze fakt mame tiez tak stare..no na kolienkach moj este vobec neni 😀 ale sak neva ma casu mne je to jedno kedy 😀

natalii6
22. lis 2009

rimmel...mne spi od narodenia celu noc takze ja neviem co je to vnoci vstavat..ked moj muz neni doma tak spim s nim vo velkej posteli inaksie spi v postielke..kupes ho kazdy den alebo ako?

petreva: no ved ja neviem co ine tak preto sa pytam 😉

shaula:tak on sedi tak ze ked ho posadim na zem tak sedi a aj v kociku ked je tak ked ho dam do polosedu tak sa posadi..ale nikto z kamosiek mi nic nepovedal ze by som ho nemala davat sediet ked este nelozi

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
moda08
22. lis 2009

Evinkaa - já taky dávám jogurt Hollandia, ale dávám i Activii, Choceňský smetanový bílý, Olma bílý jogurt...to klidně můžeš, nemusí to být jen Hollandia 😉
Je pravda, že ty Hollandia jsou těžko k sehnání a u nás je mají jen v Tescu.

natalii6
22. lis 2009

rimmel: teraz neviem ci robim dobre ze davam maleho sediet 😒 ale ked on mi uz nechce iba lezat..ale na druhej strane nechcem aby mal neskorsie problemi z chrbticou ☹ nikdy som nad tym neuvazovala ze by som tym robila malemu zle

evinka: ja kupujem zvolensky bieli mi nechcel tak kupujem ovocny..davate uz detom aj tvaroch alebo tvarohove vyrobky?

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mmmk
22. lis 2009

Prosim vas, abyste prestaly odbocovat od puvodniho tematu, toto tema neni pokec, ale spis rady, takze vsecko ostatni si reste pres IP, pripadne ve Volne diskuzi nebo Spolecnem terminu.

Dekuji za pochopeni