Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

janetty
15. pro 2009

danka, tak ako píše rimmel, deti vedia papať a hrýzť aj s ďasnami 🙂 aj ja namastím chlieb a trhám na malé kúsky a davam do pusy, niekedy si aj sám odhryzne (dole má 2 zubky a hore 4 z.) a aj kôrku mu davam do ručky tak ako rimmel, žužle si ju ale aj spapá 🙂 skús 😉

petra1985
15. pro 2009

moja ma uz takmer 9 mesiacov sme zatial bez jedineho zuba a rozzuzle aj koniec rozka aj korku a pohryzie v puse asi vsetko.. 🙂 kazdy den jej davam namasteny rozok alebo chlebik a nema problem.. treba skusit a nebat sa nech si zvyka 🙂

rimmel
15. pro 2009

petra 1985 to je tvoj rok narodenia? lebo ak hej tak sme rovnako stare a aj nase babatka su na tom podobne :D

petra1985
15. pro 2009

rimmel ano 85 je moj rok 🙂 no vidis to je skvele mozeme si vymienat skusenosti 🙂)

petra1985
15. pro 2009

inak tu sa niekde hovorilo o jogurtoch vraj by do roka nemali.. no mne pediatricka povolila davat jogurt ale len s jednym druhom ovocia a len znacky Sabi... a moja ho zmasti cely na posedenie.. inak som s tymi prikrmami uz na nervy ja uz neviem co pripravovat.. uz nemam fantaziu bodla by nejaka dobra stranka s receptami nepoznate niektora? Dakujem za tipy 😉

natalii6
15. pro 2009

petra tu mas link na prikrmy 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

natalii6
15. pro 2009

perta: su tam vseliake recepty ale najdes tam aj prikrmy 😉

jitrenka4505
16. pro 2009

ahojte holky, mate nektera inspiraci na jidlo do ruky na svacinku? nasi 8.-mi mesicni Victorce davam kukuricne krupky, detske susenky a nakrajene ovoce. ale chtela bych neco zdravejsiho nez krupky a susenky, prodava se neco v lekarnach, treba nejake suchary nebo tak?

rimmel
16. pro 2009

jitrenka co a co tak jogurt biely ci avokado ci chlebik s maslom 🙂

berenika39
16. pro 2009

zkus rýžové chlebíčky.....rozpouští se, ale musí trochu "žužlat" 😉 😉

ginepra
18. pro 2009

ahojte. hladam odpoved na otazku ako jitrenka. chlebik este nedavam. mozno tie ryzove chlebicky... nemate tip este na nejake bezlepkove a bezvajecne susienky alebo take nieco na zuzlanie do rucky?

rimmel
18. pro 2009

ginepa a co tak bananik? 😉 ci hrusku?

petra1985
18. pro 2009

ginepra u nas v hypernove tusim aj v tescu predavaju take susienky znacky Hero Baby Probioticum su v krabici takej cervenej a su od ukonc. 6. mesiaca.. ja to malej davam do rucky aj do kasi aj s vyzivou a podobne namiesto piskot dokonca kupujem aj piskoty pre deti od 6. mesiaca tie ale maju len v hypenove.. inak tie susienky su lahko stravitelne a neobsahuju vajcia.. skus popozerat su drahsie ale lepsie ako nieco co by nemala papat

petra1985
18. pro 2009

je to Hero alebo Heio neviem tak divne je napisana na krabici ta znacka ale vsak oci mas citat vies tak to urcite najdes keby si chcela 😉

ginepra
18. pro 2009

dakujem ze ste sa ozvali, maminy. ja som kupila od nestle susienky od 6. mesiaca aj boli drahsie ale meju tam pisanu psenicnu muku, davala som ich malej, ale mam obavy, ci som urobila spravne... 😝 asi nie. bananik asi sama nezvladne "v normalnom stave" nezvladne, pri vsetkej laske k dietatu 😵 davala som jej mesiacik jablcka, ale chcela som nieco take pevnejsie, zeleniny a ovocia do nej pcham dost... tak zatial...

wild.horses
18. pro 2009

fuha, nas ma sice uz 4 zuby, ale neexistuje, ze by som mu dala natrhane kusky chlebika nebodaj este aj so sunkou. bananik, melony, jablcka, hrusky to ano, aj keksiky a chrumky, ale vele kusky ho napinaju. boze, ten je asi snad vo vsetkom speci 😲 😀

adya01
20. pro 2009

ginepra a preco sa bojis ci si urobila spravne s tou psenicnou mukou? Ved tvoja mala ma uz 8 mesiacov a zaviest lepok by bol najvyssi cas...samozrejme ak v rodine nemate alergika, potom je to ine. Dokonca podla najnovsich vyskumov sa odporuca zavadzat lepok medzi 6-7 mesiacom

rimmel
20. pro 2009

suhlas s adya 😉

beadz
20. pro 2009

ahojte. chcela by som sa poradit. myslite ze uz mozme na vianoce papat rybku, samozrejme nie vyprazanu atd. ?

rimmel
20. pro 2009

beadz ak je to kapor z overeneho zdroja, vies ze nic hnusnym ich tam nekrmia ci tak tak mozes dat 😉 musi to byt ale sladkovodna ryba, ak nemas na mysli kapra na vianoce 😀

beadz
20. pro 2009

rimmel, presne na vianoce kapra som mala na mysli, ale uz som nasla viac clankov ze az po roku by sa mala davat rybka. takze pockame... ale dik

rimmel
20. pro 2009

a z akeho dovodu sa ma cakat az do roka? ja som si myslela ze to hlavne plati pre morske ryby a ked mas napr otca rybara a vies z akej vody su ci cim presne su krmene tak sa moze dat?

rimmel
20. pro 2009

ja som si akurat citala tiez a od 9m ze sa moze kaprik 😉

beadz
20. pro 2009

no, tak az tak dopodrobna to nebolo rozoberane, ze ked je otec rybar... ale ja nemam ani predstavu aku rybu kupim, cize to nebudem riskovat.

rimmel
20. pro 2009

ja mojmu planujem dat kaprika 🙂

slunce3
21. pro 2009

no mne malá zje všetko len sladké jedlá odmieta čo som rada lebo to moc nevarím ja to tiež nejem..
ale ak vidí že je je tatino alebo niekto tak je mu momente v tanieri a nedá pokoj kým jej nedám ochutnať volačoho.. minule sa mi tak za prošutom natahovala a vrieskala až si na koniec kúsok uchmatla a mám pocit že keby som to neschovala tak by mi to zjedla celé... a na vianoce bude mať lososa alebo pangansa toho tiež velmi lúbi a zemiakový šalátik dostanne ale bez majonézy namiesto toho ude mať biely kotage chees..

vikula
21. pro 2009

Ahojky holky,
chtěla bych se zeptat zda je tu nějaká maminka,která má mimi cca 10měsíců??Já poslední dobou mám problém,že mi malej nechce moc papat.Vždy sní tak půlku a pak už si to vyndavá z pusinky....Dřív mi papal dobře.Nechce tedy pořád ovoce.To mu nejede.Jablíčko kouše cumlá a pak vyplivne.Banán vůbec,pomeranč rozmačká v ručičce a je to všude....Jogurt sní taky pár lžiček 😒 Co by mohl je rohlík,chleba atd.Ale to mu dávám tak jednou denně.
Mám pocit,že jí málo toho co by měl.Už se vůbec netěším z toho,že máme jít papat.Je to všude 😠 Můžete mi někdo poradit???Jinak malej krásně prospívá tady problém není-jen bych chtěla,aby dodržoval nějaký režim co se týče stravy.Nevím jak to přesně napsat.

rimmel
21. pro 2009

papaj s nim..jablcko nastruhaj....ale inak co ja viem, ja by som to zatial neriesila ak dobre prospieva..moj tiez mal obdobie ked papal menej, kto vie preco ale uz to je zanami bolo toiba par dni..u vas to ako dlho trva? mozno neni pripraveny alebo co ...ale ked hovoris ze predtym mu to slo.. 😒

vikula
21. pro 2009

Rimmel to je právě problém,že on nechce nic nastrouhané,rozmačkané.Jen přesnídávku a to do něj dostanu max půlku...
No tak 14dní asi....Zeleninu má rád,ale třeba mrkev samotnou uvařenou taky nechce

marooshka
22. pro 2009

vikula: můj taky teď docela dělá blbiny u jídla, vyplivuje, někdy i pláče. Ale myslím že je to tím, že mu rostou horní zuby, tak je celkově nevrlej. Vždycky hezky papal, ale když mu rostly zuby, tak to bylo horší.