• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

23. prosince 2012 
ha rimmel kez by to tak fungovalo..... :sunglasses:
8. led 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja skusam davat malemu trosku vodicky, kedze kojim, ale velmi nechce, vypije tak mozno 20 ml za cely den.
8. led 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
iinuska ked chces aby ti pil vodicku treba iba skusat, moz zo zaciatku iba hlt, o tyzden aj dva hlty a dnes ked ma dobru naladu z duse sa napije :grinning: treba vydrzat on si coskorro zvykne i ked to moze potrvat aj mesiac :wink:
8. led 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
rimmel ja viem, uz mu skusam davat z poharika, lebo do dudla na flasi len kusal.Na dudel nie je zvyknuty :slight_smile:
8. led 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chci se zeptat vás, jako zkušenějších maminek. Chtěla bych malé udělat o víkendu na oběd koprovku s bramborem. Myslíte, že bych do ní už mohla použít normální smetanu? Dr mi říkala, že malá může všechno krom solení, slazení, tvarohu a vaječného bílku. Tak nevím, jestli to brát tak, že už může opravdu všechno. :wink: Čert se v tom vyznej. :sweat_smile:
8. led 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no za slovo by som doktorku nebrala ale ano smotanu by som dala :wink:
8. led 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
iinuska, tak nasi drobcekovia vypiju priblizne rovnako,tiez sa snazim co najviac kojit. Skusala som flasku, poharik a aj lyzickou podavat...ale akosi mu v zime moc nechuti. V lete pil omnoho viac vody a aj caju.

ojo, tak Tebe pije hodne tekutin....krasa

ked vyskusate pridat do stravy smotanu, dajte vediet na MK
8. led 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
leca, rimmel: Já jsem si uvědomila, že vlastně dávám malé cottage sýr, to jsou kousky sýra ve smetaně. Takže v tom asi problém nebude. Zkusím ji už do jídla dát, však se to provaří, nemělo by se nic stát. Doufám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
vykrajovat středy se mají na jaře, kdy je zelenina plná dusičnanů. To je fakt a ne blbost. Více dusičnanů se objevuje kvůli krátkému sluníčku a denní době sklízení.
8. led 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jindri, uz aby ta jar bola :slight_smile:
8. led 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi povídej :wink:
8. led 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka uz tolko spominanych dusicnanov v zelenine - toto je zaujimavy clanok k tomu http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych-prikrmech/
8. led 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kedy by som mohla dat malej puding? Budeme mat 10 mesiacov.. Samzorejme z umeleho mlieka.. len ide o to, ze to je puding.. :slight_smile: dik za odpoved
10. led 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petra to by aj mna zaujímalo :slight_smile:
10. led 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikollette tak snad nam niekto odpovie :slight_smile:
10. led 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud bude z umělého mléka, tak můžete dát. Je to jen kukuřičný škrob, nic jiného :wink: Vyhnula bych se jen čokoládovému.
10. led 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shaula díky :wink:
10. led 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
skvele hned jej idem robit.. aspon zlaty klas:slight_smile:
10. led 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja asi dnes spravím :grinning: :wink:
10. led 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, dufam, že puding chutil :slight_smile:
ja by som vás chcela poprosiť o nejaké tipy na obed - niečo aj s cestovinou, či hustejšie polievočky. Pripadá mi to, že papáme stále to isté....desiata jablko alebo banán, obed mrkva,zemiak, brokolica, kaleráb, kuracie mäsko,ryža (niečo z toho), večera kaša (zarábam s vodou)...
ráno skúšam dávať aj chlebík, rožok alebo vianočku, ale malá nemá záujem...neviem, či je napapaná ešte z noci, pretože sa v noci často kojíme

a čo jogurty? raz som vyskúšala biely - spapala ho,až keď som ho vylepšila banánom, ale pozrela som na zloženie miláčika . nie je tam tvaroh, takže to by mohla?
Ďakujem za vaše rady.
10. led 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ale ved puding obsaguje farbiva, cukor, aromy......
11. led 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
helkaj - ja by som určite žiadnych miláčikov,lipánkov ani pribináčikov minimalne do roka neskušala, uplne najzdravšie sú biele jogurty /OLMA, Hollandia, Zvolenský/ - a vo vašom veku určite nič iné. Nám zo začiatku biele jogurty vobec nechutili, tak mi doktorka poradila pridat trošku domacej marmelady /vraj je to ovela lepšie ako hned ochutený jogurt z obchodu/ a postupne som z marmelady uberala a teraz bez problémov spapa čisto biely jogurt
11. led 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rimmel - asi jak který pudink :wink: Složení Dr. Oetker Naturamyl vanilkový: kukuřičný škrob, barviva pouze přírodní - riboflavin a betakaroten, aroma ethylvanilin (snad jedině tohle nemusí být košér, o ethylvanilinu jsem nenašla žádné informace ohledně vhodnosti pro děti). Cukr snad neobsahuje žádný pudink, pokud vím... :wink:
11. led 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula ten co mam doma ja obsahuje cukor..je to ale poslky puding. plus obsahuje tento co mam doma aj zemiakovy skrob ..to len tak mimochodom :grinning:
11. led 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som pocula, ze zlaty klas moze babo uz od 6 mesiacov..

k jogurtom a tvarohom.. pozeram, ze co doktor to iny nazor.. mne doktorka povolila jogurty aj ovocne.. len aby boli s jednym druhom ovocia a znacky SABI.. dalej dnes som bola v poradni mala nema este ani 10 mesiacov a uz mi povolila davat makky tvaroh.. takze sa drzte rad svojich doktorov a toto tu berte len tak orientacne.. doktorky povoluju papanie aj podla toho ako dieta prospieva co mu skodi a co nie (vy a ona to najlepsie viete)... a nie ako je napisane na papieri, ze tak to ma byt.. dokonca mozem dietatu ochucovat jedlo ale len jemne vegetou bez glutamanu.. no a teraz sa do mna pustite :grinning: pouzivam aj vegetu.. davam aj jogurty a zacnem davat aj tvaroh.. nech si zvyka........

helkaj vyskusaj fajnu polievocku zeleninovu.. uvar zeleninku (brokolicu, karfiol, hrasok, mrkvu atd.) ked zmakne zahusti to krupicou trosku povar a tak tam daj jeden zltok rozsprudlovany a zas povar.. mojej malej to veeelmi chuti
11. led 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj holky, tak já dnesk zkusila dát Tomášovi požužlat kůrku, ale chudák se mu z toho zvedl kufr :sweat_smile: teda spíš, že si nějaký kousíček uždíbl a zajel s ním až do krku, že ho to nátáhlo :frowning2: my bohužel nemáme ani jeden zub, tak Tomáš ještě neumí kousat...
11. led 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcem sa opytat,ako casto mozem malej davat jogurt na olovrant?ma 9 mesiacov.....je kojena..nechcem to velmi prehanat...nemohol by niekto napisat jedalnicek 9 mesacneho dietata?aspon priblizne?dakujem
11. led 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
helkaj, ja môjmu drobcovi som prvikrát dala sabináčika asi keď mal 6-7 me. :sweat_smile: Potom som sa pýtala kožnej, či môžem davať, povedala že až po 8.mes. Tak som prestala davať a od 8.mes. davam asi raz do týždňa sabinačika, alebo daračika. :slight_smile:

susica, môj je biely jogurt asi 2-3 krat do týždňa, ale čisty nemá veľmi rád, tak davam doňho čerstve ovocie. Teda ja skôr do ovocia pridám jogurt :sweat_smile: Nasturham pol, alebo aj celé jablko + pol bananu + pol jogurtu a bašti o stošesť aj tatkovi to chutí :grinning:
11. led 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a naš jedálniček:
(všetko asi po dvoch hodinách :slight_smile:)

okolo 6 hod. mliečko
---raňajky: chlebík + čajik
---mlieko (predobedňajší spánok)
---obed: polievka, mäsko, rizoto, granadirsky... (+čajik)
---mlieko (obedňajší spánok)
---poobede: ovocie, ovocie s jogurtom, alebo viživa
---večera: nejaka kaša kde je základ zemiak a prevarené mlieko + rôzna zelenina, cestoviny, ...alebo polievka z obeda :sweat_smile: , krupica či puding
---mlieko a hajde spať :grinning:
11. led 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ake maslo pouzivate na natieranie chleba alebo na varenie pre drobcov?
11. led 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek