Poraďte jak upéct punčový řez

hejdita
4. bře 2009

ahoj....
mám obrovskou chut na "punčák" a protoze nevim jak na-nej tak treba kdo ho tu pece tak mi poradi nebo da receptik.....
uz sem skoukla i na netu neco, ale treba budete mit uz nejake vylepsovaky
dekuji moc predem 😵

hejdita
autor
4. bře 2009

pokud uz tu tohle tema je tak se omlouvam, ale ja ho nenasla nebo nevim jak tu hledat 😅

kisska
4. bře 2009

prave vcera som pisala svoj (vlastne draheho) oblubeny v inej teme. Paci sa, jednoduchy a skvely 😝

Puncove rezy - 6 vajec, 180g praskoveho cukru, 180g polohrubej muky, 1 kavova lyzicka prasku do peciva, 0,5dl vody, papier, muku a tuk na pripravu plechu. Plnka - pikantny dzem (ribezlovy), 0,5dl ovocneho sirupu (zahradna zmes), 0,2dl rumu. Poleva - 100g praskoveho cukru, 1-2 PL vriacej voy, cervene potravinarske farbivo (nalepsia je tekuta - 2 kvapky), 1 PL citronovej stavy.
Na velkom plechu upecieme bledu piskoty, ktoru po vychladnuti rozrezeme na 3 pasy. Jeden diel natrieme dzemom, prilozime druhy diel, ktory dobre pokvapkame puncom pripravenym zmiesanim sirupu a rumu. Povrch cesta potrieme znovu dzemom a prilozime treti diel. Mucnik na 2-3 hodiny zatazime a potrieme ruzovou polevou (cukor dobre vymiesame s horucou vodou, pridame citronovu stavu a potravinarsku farbu). Mucnik krajame na 2cm siroke rezy. Dobru chut

Zo skusenosti radim piect piskotu na papieri, aby sa spodna piskoty dala dobre dat dolu, lebo potom tazko vsakuje lekvar a rum do kolaca. A davat dolu spodnu "supku" nozom je dost neprakticke, lebo je z toho akurat vela omrviniek, ktore zabordelia cukrovu polevu

hejdita
autor
5. bře 2009

jeee dekuju 🙂 vyskusam.....

titkovamiriam
5. bře 2009

ja na tom mimibazare najdem vsetko,uz nemam problem co navarit upiect ci zavarit 😀

ma_se
5. bře 2009

HEJDITA...ja punc.rez robim jednoducho...
urobim rychlu pyskotu na jednom plechu/musi byt vacsi/rozkrojim na 3casti....

spodnu cast necham suchu,na nu natriam dzem
na to dam 2cast,ktoru polejem puncovou stavou,
ktora sa sklada:
punc,stava a voda...rozrobit podla chuti,potriem zasa dzemom,
na vrch dam 3cast...ktoru polejem cokoladou 😉

....najnovsie som vyskusala taketo cesto/namiesto pyskoty/ a je tiez dobre
200g muky poloht.
100g muky hrubej
200gpras.cukru
1/2l.pras.do peciva
4vajicka
podla potreby voda/ja pouzivam MAGNEZIU/
1vanilka/nemusi byt/
POSTUP:
PRAS.CUKOR vyslahame zo zltkami,pridame torsku vody/1lyzicu/
potom pridame muku+1/2 pras.do peciva a vodu podla toho,aby cesto nebolo ani tuhe,ale ani riedke velmi...
poriadne rozmixujeme,nakoniec zlahka primiesame sneh...a dame piect.

hejdita
autor
2. dub 2009

tak vam holky mooooc dekuji......
ja sem nakonec spojila dva dokopy a protoze byl moooc dobrej tak he sem taky hodim.

potrebovala sem na piskot:
10vajec
200gcukr moucka
200gpol. muka
3-4PL vody
vanilkovy cukr
2-3PL maizeny (je mozno nahradit i vanilkovym pudinkem)
cervene potravinarske barvivo

na potreni ribizovou marmeladu

na nalev: (delala sem od oka ale bylo to akurat)
500ml vody
350g cukru
a trest tolik kolich je vam pochuti
nebo date o tolik min vody kolik pridate rumu

poleva:(taky od oka 😅)
cukr moucka asi 300g
horke vody tak 4-5 PL mozno i vice 😅 (kdybyste to delali na druhy krat tak si to upravite podle sebe i ja sem upravovala)
1PL citronky
1PL maizeny
puncova trest
a trosku cerveneho potrav. barviva

takze klasicky oddelit bilek o zloutku. zloutek vymichat s polovinou cukru a vanilkovym cukrem.....do penista
bilky usehame na polovinu (aby uz to bylo vyslehano ale ne jeste do finalni podoby) pridame zbytek cukru a slehame az uz to je tak pridame po trochach zloutek s vymychanym cukrem....do teto podoby jeste muzeme mixovat.......a ted uz ne protoze budeme pridavat mouku smichanou s kukuricnim skrobem(maizena)......
na plech si polozim pecici papir na krery vyleju polovinu tese.......vlozim do predem vyhrate trouby na 180°C po dobu 15 minut.....(nejlepsi to tak trochu kontrolovat aby to nezcernalo jenom mirne zruzovelo.....kazda trouba pece jinak jenom je dulezite to tech 15 minut neotvirat).......mezi tim si obarvime druhou polovinu testa na ruzovo.....pak upeceme stejnym postupem.....
kdyz uz mame upeceno tak si rozdelime platy na pul......
na velky tac si dame nejdriv bíli plat ktery potreme marmeladou na toto polozime ruzovy plat tak ze budete videt tu stranu ktera byla na papiru (takze spodek bude vrsek je to z toho duvodu aby se ten nalev vsakl vrsek je leskly a ten by ten nalev nevzal ale ze spodu je to take hubkove lebo papir vicemene strhne tu kurcicku zespoda) tento ruzovy plat promacime pulkou nalevu pak natreme ribizovou marmeladou dame bíli plat pak polozime ruzovy plat (postup sa opakuje) promacime ale uz nepotirame marmeladou........ale..........zaitzime na 3 hodiny 3-5 litrama vody v hrnci.....kdyz uz je to hezky spojeno tak pripravime polevu a namazeme puncak .....

omlouvam se za chyby

preju dobrou chut vsem chutnal a ptal si recept 😉