Recepty od 1 do 3 let. Podělíte se?

barborasamuel
5. říj 2020

Ahoj holky, budu ráda, když se podělíte o vaše recepty, které chutnaly vašim dětem. 😁 Pak taky mám 3 otázky?
1) Solíte dětem jídlo? A Jestli ano, tak od kolika let?
2) Kořeníte? Jestli ano, tak od kolika let?
3) Používáte česnek a cibuli od roka?

Můj recept na masové koule s rajskou omáčkou 🤤

Namelu si hovězí maso (400g) do kterého přidám v mléce natočený plátek toastového chleba, přidám majoránku (asi jednu lžíci). Tvořím koule o průměru 3 cm. Na oleji si opeču ze všech stran koule dozlatova a vyndám na talíř. Na zbylém oleji orestuji na jemno nakrájenou 1 cibulku, přidám celý badyán a skořici. Zaresruji 2 lžíce protlaku a zaliji rajčatovým sugem 400ml. Po 35 minutách přecedím omáčku a vrátím do ní koule, vařím ještě 20 minut do uvaření masových koulí, zjemním smetanou a dochutím lžící cukru a mletou skořicí. Podávám s houskovými knedlíky nebo těstovinami. Dobrou chuť! 🤤

malenka3
5. říj 2020

Od roku vařím totéž, co nám. Jen s minimem soli a omezím koření. Cibuli, česnek ano.

kachna001
5. říj 2020

Od roka a půl vařím to, co nám... Když je to jednoduché, udělám porci bez soli a minimem koření, ale většinou máme to samé, samozřejmě nepoužívám chilli, ostré směsi koření apod.

ornelia
26. únor 2021

já hodně dělala kořenovou zeleninu, brambor, těstovina a krůtí nebo rybičku ...... a hodně jsem taky dělala různý polívky z hrášků, kukuřice... atp... hlavně nesolit a nesladit... a na svačinky jogurtíky, to fungovalo vždycky ( nebo takový ty jogurtový kapisičky. )