• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

21. října 2011 
aj ja mam fajny kolacik :wink: treba k tomu bananovy puding,banany,slahacku a kyprici prasok do pernika Dr.Oetker
podla navodu na zadnej strane kypriaceho prasku pripravime cesto,po upeceny na vychladnuty kolac vylejeme vychladnuty puding naukladame na kolieska nakrajany banan a na vrch slahacku posypeme grankom alebo cokoladovou ryzou

namiesto bananu sa moze dat aj ine ovocie ale musi byt potom aj puding rovnaky ako ovocie napr. jahody al. maliny :wink:
20. únor 2007 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
nici,kolko znamena mierne vyhriata rura??nie som moc pekarka :sweat_smile: ,ale ten tvarohovy som si dala :wink:
20. únor 2007 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
erika 153 suhlasim s tebou ten margotovy kolac je fakt perfektny tiez ho robievam,mnam :grinning:
20. únor 2007 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ano ano mnam mnam je vyborny, hned by som si dala. a je rychlo hotovy. :grinning:
20. únor 2007 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
erika, tusim mas nove foto... som pozorna vsak??? oooo, dakujem...
20. únor 2007 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí
20. únor 2007 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
uz pomaly slintam nad PC lebo rozmyslam co v nedelu upiect na moju malicku oslavicku tak tu hladam inspiraciu :slight_smile:
20. únor 2007 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
mimi, pol roka...vsak?
joj, ja excelujem pozornostou...
uz musim ist, idu mi rodinne puta a idem dokoncit ten kolac....
20. únor 2007 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj hani,
teraz som si precitala o tom ceste v chladnicke. dufam, ze nie je neskor, ale v pohode, ano ma byt take lepkave - ak hovorime o tom tvarohovom kolaci?
a ano dobre si to urobila, ze si to miesala rukami, ja vsetko tam miesam, aby som citila, ze je hladke a podobne.
nie rukami, urob to nozikom.
napis urcite, len dufam, ze ja nepisem neskoro :frowning2:
20. únor 2007 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
lia mierne vyhriata znamena, ze ja zapnem ruru naplno a necham ju vyhriat asi tak 10 minut. :slight_smile: a potom to tam dam. a stiahnem na 180 a peciem. a cesto kontrolujem sparadlom, a ked je sparadlo ciste, kolac je upeceny. :slight_smile:
20. únor 2007 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
nici aj ja sparadlom, moja mami nozom ale to je velky dobanec na moj vkus do kolaca....

no trosku neskoro, struhala som rukami.....chichi, a je dobry, len dala som zbytocne pol deci vody, nemusela som....
uz som zabalila tatinovi nasmu do prace....
21. únor 2007 ve 02:13  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj hani,
tak super, ze sa podaril, ale poprve, ze vzdy poprve, tak to nemusi vyjst :astonished: :grinning:
21. únor 2007 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojík holky!Moc Vám děkuji za recepty!Erika153 zákusek s margotky peču již podruhé,holky snědly skoro celý plech na posezení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: mnam!M
24. únor 2007 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jogurtová buchta s ovocem - výborná.
24. únor 2007 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
margotkovy je bomba tan poznam, ale nie ako hrncekovy ale na vahu. ja mam koniec taky ze na vrely kolac a naleje poleva ktora je z masla a kakaa a cukru.
24. únor 2007 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
prosim,napis receptik
24. únor 2007 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
vavka mozem, len je to ten od eriky uplne hore, ale ak nemas 3dcl hrncek rada ti ho napisem.
24. únor 2007 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky,také přidám receptík,at neřeknete!

řezy šalamoun
1hrnek vody čtvrtlitráček
1kostka másla i Hera 250g
2hrnky pískového cukru
2lžíce kakaa
3lžíce rumu
4vejce
1balíček vanilkového cukru
2hrnky polohrubé mouky
1balíček prášku do pečiva

Vodu zahřejeme,přidáme máslo,cukr,kakao a na mírném ohni mícháme,až se přísady spojí.Z tekuté směsi oddělíme 1hrnek a vmícháme do ní rum.Do zbylé směsi ,zamícháme vejce,vanilkový cukr a mouku promíchanou s práškem do pečiva.Těsto mícháme až je hladké.Rozetřeme je na tukem vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech.Ještě teplý moučník polijeme hrnkem oddělené směsi,kterou jsme mírně zahřáli.Povrch posypeme bud kokosem nebo mletými ořechy.Dobrou chut! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2007 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
mell,ja ze mas iny recept.
24. únor 2007 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som dnes robila prvy krat zemlovka s tvarohom a ovocim a je moc dobraa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dala som tam:
1 ks vianocky/kedze uz viac nemali,kupila som este 4ks lupaciek/
0,6 dcl mlieka
2 vajcia
1 ks skoric.cukor
1 ks van.cukor
lyzicka kryst.cukru
amaretto
60 g masla
ovocie lubovolne
tvaroh
vajce
2 bielka-sneh

postup:
Vianocku nakrajame.Mlieko zohrejeme,nasypeme cukry,dve cele vajcia,amaretto,maslo.Tuto zmes nalejeme na vianocku,nechame vsiaknut,na toto mnozstvo som nezmykala vianocku,bolo to akurat.
Tvaroh rozotrieme s vajickom.mozte si ho troska osladit.
Vymastime si plech alebo formu,vysypeme struhankou.Hotovu vianockovu zmes vlozime do formy na spodok,na to dame polovicu tvarohu,na to ovocie,zvysny tvaroh a zakryjeme zmesou z vianocky.
ja som do vianockovej zmesi vmiesala este sneh z dvoch bielok.
Predohrejeme si ruru a zapekame.
Nakoniec na tanieri posypeme praskovym cukrom. :wink:
Dobru chut!! :dizzy_face:
je skvelaaaaa :dizzy_face: ,vrelo odporucam :wink:
24. únor 2007 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
co je amareto
24. únor 2007 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
amareto je myslim ceresnovy alebo visnovy liker
jej melory mas novu foteku vsak? :wink:
24. únor 2007 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
amaretto je mandlovy liker na 100%. :wink:
24. únor 2007 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: hej a ceresnovy je ktory?
24. únor 2007 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ceresnovy je griotka alebo cherryliker. ale ked zmiesas mandlovy s jablkovym dzusom tak chuti ako ceresnova kompotova stava-fakt. viem neee? :wink: lebo moj konicek bolo miesat napoje a dokonca som od muza dostala obrovsku knihu ze 1000 koktejlov, kupila si sejker, kopu alkoholu ale vsetko mi zapadlo prachom lebo ked som bola tehu tak som nepila :grinning: :grinning: ale uz mozem zacat :grinning:
24. únor 2007 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte děvčata, no to je věc zavéct debatu o sladkostech, to je super!!!
Všechny receptíky mám opsané a už zkouším ty řezy šalamoun (od Macka28)- no jsem zvědavá
už jsou v troubě, tak pak poreferuji....jen se mi zdá, že ta tekutá směs v tom hrnečku je nějaká moc řídká, no uvidíme :grinning:
24. únor 2007 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
presne erika :wink: ,ja amarettko mozem :wink: ,samozrejme v dezertoch
to amaretto tam nemusi byt,len som to tam supla,aby tam bola len taka dobrucka chut :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
24. únor 2007 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
právě peču tu hrnkovou perníkovou, do které jsem nastrouhala tři jablka. Pak vám povím - voní to po celém bytě naprosto parádně!
25. únor 2007 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
pridám nejaký receptík :wink:

fašiangové šišky:

1 celý tvaroh
20dag hlad.múky špeciál
2 malé lyžičky práškového cukru
1 kávovú lyžičku sódy bicarbony
pol malej lyžičky soli
1 vajce
1 dl mlieka
tuk na smaženie

tvaroh rozotrieme v miske,pridáme preosiatu múku,cukor,sódu bikarbónu a soľ.Všetko vymiešame a pridáme rozhabarkované vajce.Opäť premiešame a vlejeme mlieko.Cesto dobre vymiesime a dáme na chvíľu odpočinúť(nie do chladu).Zatiaľ si pripravíme dosku,malý pohárik na vykrajovanie,panvicu na vysmáženie.Dosku pomúčime.Položíme cesto,rozvaľkáme na hrúbku 1 cm a začneme vykrajovať kolieska.Dáme na rozohriaty tuk a vysmážame do rúžova.Plníme obľubeným džemom.

Dobrú chuť! ja zvaknem miesto džemu vyváľať šišky v práškovom cukre,moji chlapi maju radi sladké :grinning:
25. únor 2007 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ty rezy salamoun jsem uz delala hodnekrat a jsou fakt dobte a je to i rychly.Manzilokovi moc chutnaji.Posypu to treba i kokosem a nebo orechy a moc dobry.
25. únor 2007 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek