Třešně - jak je mrazíte?

zanri
21. čer 2015

Celé, vypeckované nebo rozmixované? Moc jich sice nemám, ale ráda bych je nějak "uchovala" v syrovém stavu pro malého co nejdéle. Takže kompoty, marmelády a džemy dělat nechci. Poradíte? Fakt je, že v obchodě jsem na třešňovou přesnídávku ještě nenarazila...

loafeer
21. čer 2015

No asi bych je rozmixovala, ale vypeckvoané ručo ne. Já tak kdysi mrazila meruňky a bylo to pak na vyhození, obávám se, že třešně by mohly být podobné

zanri
autor
21. čer 2015

@loafeer taky bych je asi rozmixovala a zamrazila jako dřeň, ale jak píšete, abych to pak nemusela vyhodit 😒

alboo
21. čer 2015

pro dítě nevím, ale normálně pro nás je mrazím celé, nejdřív na plechu, vedle sebe a až to zmrne, tak je dávám teprce do pytlíku (aby se daly hezky oddělit) a takhle asi budu mrazit i pro dítě

matous24
21. čer 2015

Já je měla minulý rok vypeckovane v mrazáku ve vanicce a sáčku a po rozmrazeni vypadaly dobře... 🙂

zanri
autor
21. čer 2015

@alboo a jaké jsou, když je rozmrazíte?

zanri
autor
21. čer 2015

@matous24 a chutnaly i dobře?

alboo
21. čer 2015

celkem dobrý 🙂 jako torchu víc blemcavý, ale jde to

matous24
21. čer 2015

@zanri Jo, chutnaly úplně stejně... 🙂

zanri
autor
21. čer 2015

@loafeer
@alboo
@matous24 děkuji za odpovědi, tak to vypadá, že asi udělám 3 hromádky - celé, vypeckované a rozmixované 😵

konidana
21. čer 2015

@zanri Mrazím buď celé, ale používám hned, než rozmrznou, do bublaniny nebo dělám ovocné knedlíky, nebo vypeckovat a zmrazit jako dřeň, ale zase to jím jen jako zmrzlinu. Podle mne zmrazené ovoce rozmrazit a jíst až rozmrazené nejde. U nás jede z třešní převážně kompot.

valik
21. čer 2015

@zanri Loni jsem mrazila vypeckované a byly výborné na koláč, do pohárů. Malý bezzuby mi je nechtěl ani rozmixované - vadila mu slupka, tak jsem je pak zmrazené přidala do jablečné přesnídávky a taky byla výborná...

zanri
autor
21. čer 2015

@konidana - měla jsem představu, že by to šlo jako s jahodama či malinama, po rozmrazení bych je nepřidávala do poháru (horké maliny a tak), ale malému do kaše či jogurtu

zanri
autor
21. čer 2015

@valik přesně tak, přidat do přesnídávky - to jsem měla na mysli. Malému chutnají dokonce i se šlupkou, ale sní jich tak 5ks a denně mu to dávat nechci

konidana
21. čer 2015

@zanri tak zamíchat do kaše nebo do jogurtu, by asi vypeckované šly v pohodě.

zanri
autor
21. čer 2015

@konidana
@valik děkuji za názory, zítra se na to vrhnu

editah222
22. čer 2015

Mrazím jen vypeckované a používam je pak na koláč. Chutnají jako čerstvé.

mariti
22. čer 2015

Ono podle mě záleží, na co je potom chcete použít. Já jsem dala dvě vaničky nevypeckované, to myslím jako na knedlíky, kde to nevadí, že je tam pecka. A jednu vaničku vypeckované, to vidím na nějaký koláč. A že budou trochu víc rozblemcané, to u nás určitě nikomu vadit nebude, takže se nebojím, že bych je vyhodila.

zanri
autor
22. čer 2015

@editah222
@mariti děkuji, ale já je pak nechtěla tepelně upravovat

editah222
22. čer 2015

@zanri tak my je pak i normálně jíme, jsou chutově dobré jen už nejsou tak tvrdé. Ale použivam je hlavně na ty lívance.