• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vanocni cukrovi-peceni v zahranici

13. prosince 2010 
:slight_smile: britney nevadi aj ja som s atak posekala po prvy krat.. :grinning: nesmu byt horuce, aj ked vzdy v kazdom recepte hovoria balit za horuca; :angry:

iank ja som robila to linecke, podla;. boze nespomeniem si prepac, dnes, s zlatym klasom, je vyborne, konecne dobre linecke cesto.. :wink:

dakujem.. :wink:
20. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemas za co erika... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
prepac moja nemohla som si spomenut na tvoj nick :wink:

ale cesto je super len ja som musela dat 6 lyzic mlieka :wink: inak by sa to nespojilo :slight_smile:
20. pro 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcera jsem upekla super easy kokosky :wink:
200g strouhany kokos
3 bilky
100g piskovy cukr (caster sugar)

smichat vse a podle nalady vytvorit hrudky nebo placicky nebo jine tvary na pecici papir a pect nejdriv 10 min na 100 stupnu (susit) pak asi 10 min na 150-160 - hlidat az hrudky zruzovi az mirne nahnednou, lahudka...
Jeste jsem to pokapala horkou cokoladou ...

Tak uz mam napeceno asi 5 druhu :sweat_smile:
V sobotu jsem vzala neco na ochutnavku na vanocni vecirek a irove cumeli, ze jsem to udelala sama :sweat_smile: a chutnalo...
21. pro 2009 v 10:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co zenske, jak se cukrovi povedlo, jak chutnalo a mate jeste hodne?
My mame jeste dost :wink:
28. pro 2009 ve 14:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my uz nemame nic.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vsetko popali, hlavne linecke a vanilkove rozky.. :grinning:
28. pro 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: no ja doufam, ze uz brzy bude spapkane tez, uz se nevlezu do kalhot :grinning:
29. pro 2009 v 16:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
obnovujem temu... :slight_smile:
a hlavne tento recept ktory tu je, vyskusala som minuly rok lepsie cesto na tieto linecke kolaciky som este nemala nema obdobu odporucam :wink:
Použité suroviny:
600 g mouky | 190 g cukru | 2,5 balení vanilkového pudingu | 1,5 balení prášku do pečiva | 1 vanilínový cukr | 270 g tuku | 2 žloutky | 2- 4 lžíce mléka
Postup:
Na vál prosejeme hladkou mouku, přidáme cukr, puding, prášek do pečiva, vanilínový cukr. Vše promícháme. Ve prostřed uděláme důlek, do něj vyklepneme 2 žloutky. Po okrajích dáme nakrájený změklý tuk. Vše prohněteme. Vypracujeme vláčné těsto a vložíme do chladu. Necháme odpočinout cca 1 hodinu. Já nechávám těsta přes noc. Potom na pomoučeném vále vyválíme tenký plát. Vykrajujeme tvary (kolečka, kytičky). Pečivo se slepuje tak používáme vykrajovátka s otvorem i plný. Pečivo vkládáme na plech podložený pečícím papírem. Pečeme ve vyhřáte troubě (u elektrické na 180 °C) 10 minut. Vychladlé slepujeme marmeládou a obalujeme v moučkovém cukru ochuceným vanilkou.
13. pro 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek