Vanocni cukrovi-peceni v zahranici

britney
13. pro 2009

Ahoj,
nevim, zda tady uz takova tema je, ale jsem v zahranici (UK) a rada bych upekla nejake typicke ceske vanocni cukrovi, jenze moc zkusenosti nemam, ale hlavni problem je, ze nevim, zda tady sezenu potrebne suroviny jako jsou k dostani v CR ( mouckovy cukr, polohruba mouka, vanilkovy cukr, hruba & hladka mouka....) nebo jak se tady jmenuji...
Myslim linecke slepovane, vanilkove rohlicky - no proste typicke vanocni...
Prosim, kdo tady zijete poradte. Diky. B.

beruska2x
15. pro 2009

JAJU.. UCENY Z NEBE NESPADL, 😉

Linecke
2 a 1/2 hrnku hladke mouky
3/4 hrnku mouč. cukru
1 Hera - maslo
3 žloutky
1 vanilkovy cukr
citronová kůra

vvkrajet, upect, slepit a pak na tacu pocukrovat...

ja plech nevymazavam, pecu na pecicim papire ale muzes cimkoliv - maslem, Herou jinym tukem....

nevestinka2010
15. pro 2009

britney> ja bych pouzila pecici papir, tim padem neusis mazat 😉 baking paper - da se to sehnat vsude
janulle> mnam tlapky - moje nejoblibenejsi, ale nemam tady formicky... my je pekli tak 2-3 tydny pred a nechavali na balkone v krabici tak se krasne rozlezely, ale i kdyz clovek ochutnaval driv - byly skvele. My sme je teda ani neobalovali cukrem

britney
autor
15. pro 2009

diky 🙂
super, budu v sobotu delat... kolik asi tak je v jedne davce cukrovi? Myslim predtim nez ho slepim....
A jeste prosim poradte na cokoladovou polevu, V CR se da koupit , ale tady??? Mam improvizovat nejak?

beruska2x
15. pro 2009

britney.. muzes coko na vareni + tuk 😉 jinak z tehle davky ja nevim tak 6 plechu? 😕

britney
autor
15. pro 2009

Ahoj, tak uz mam teda i formicky, meli pekne v John Lewis...
Poradite mi nekdo jeste nejaky recept na snadne cukrovi, jako ty kulicky co se nepecou atd.. Thank you 🙂

anicka164
16. pro 2009

britney, plechy nevymazavej, poloz na ne pecici papir - je to snazsi a fakt se nic neprilepi a u cukrovi jde pouzit i vickrat... drzim palce!

nevestinka2010
16. pro 2009

brit> ohledne nepeceneho cukrovi se da hodne experimentovat, zaklad je maslo nebo nejaky jiny tuhnouci tuk a pak do toho davas suroviny, ktere se daji jist syrove 😉 nekdy se dava vajecny bilek.
ja to vetsinou delam vse od oka, testo se ti proste musi spojit a musis z nej uvalet kulicky, ale pak dat do chladu ztuhnout...

Mam tu nejake recepty, ale nedelala jsem to presne podle toho:
Cigarety: 1 hrnek suseneho mleka (dala jsem proteinovy prasek) 1 hrnek cukru 1 hrnek kokos moucky a 1 bilek 2-4 lzicky rumu udelame z toho testo pak uvalime male valecky - cigarety a 1 konec namocime v cokoladove poleve

a la Rafaelo: cisty tuk lukana- mel by byt bily 20 dg kokosu 1 ztuzene mleko tatra tuk rozpustime, pridame kokos, mleko tatra a smichame dohromady, nechame stuhnout v lednici pak delame kulicky do kterych dame mandli nebo orech a obalujeme v kokosu. je to vynikajici
=> to jsem nedelala

Kokosova rolada: 1 testo 10 dg kokosu 10 dg masla

10 dg praskoveho cukru- vse smichat Kokosova rolada: 2 testo 10 dg mletych piskot 5 dg praskoveho cukru 5dg kakaa 5 dg masla 2 lziced rumu a vsechno smichat

Testa vlozime do lednice po hodine rozvalime na platy dame na sebe a zavineme jak roladu az to vychladne druhy den nakrajime na platky nebo podle potreby krajis kazdy den

Taky jsem delala muj recept:
6 susenych merunek, 6 susenych fiku (susene ovoce rozemlit nebo na velmi jemno nakrajet), 5dkg meltych vlasskych orechu, 5dkg meltych mandli, 5dkg strouhaneho kokosu, maslo - asi 120g (je treba odhadnout a pripadne pridat) zadny cukr navic! vsechno smichat a udelat kulicky, pak namocit z pulky v cokoladove poleve a obalit mandlovymi lupinky nebo kokosem nebo nicim => to je luxusni a bez pridaneho cukru
😀

nippa
16. pro 2009

Ja zijem v Uk a na pecenie pouzivam Stork je to maslo na pecenie a vsetko je z neho uplne super. Kazdy rok peciem linecke, robim salkove kokosove aj cokoladove gulky(piskoty sa daju kupit aj v ASDA ale ja pouzivam Rich Tea Biscuits). V Asde maju aj mak, kokos, hladku muku(je presne taka ako nasa). Moja mamka tu robi z nej aj kysnute kolace a su presne take ako ked pecie doma takze myslim ze ist do polskych ci slovesnkych obchodov a platit extra za hladku muku je zbytocne. Olupane orechy som vcera kupila v Lidl, maju aj ine nuts ako tu uz niekto pisal.
Nevestinka2010 urcite vyskusam tvoj recept na tu kokosovu roladu, chcem robit aj cierno-bielu kokosovu roladu co som si odpisala z inej diskusie, medvedie labky, vanilkove rohlicky, nadovsetko a pernicky(myslim ze akurat korenie do pernika treba kupit v tych nasich obchodoch, mne ho vzdy nosia nasi tolko ze mi vydrzi na cely rok)

miracle
16. pro 2009

Ja som tiez piekla zo Stork a bolo to nedobre...to fakt uz radsej maslo, tym nic neskazis.

inak tiez som piekla linecke, ale z praskoveho pudingu (pouzila som custard powder, je to podobne ako zlaty klas) a bolo to ok. zvlastna farba, ale pojedli sa.

nippa
16. pro 2009

miracle ty davas do lineckeho zlaty klas? moj je taky jednoduchy ze len vajicka, muka, cukor, maslo to je tusim vsetko. to mas asi nejake ine linecke....hod receptik ze by sme skusili? sice asi nebudem mat dost zlateho klasu, ten uz planujem na nieco ine.

inak s tym Stork si ma teraz dostala. ☹ uz som ho tolko nakupila 😢 ale mne sa vzdy vydarili a su ako od mamicky 😀 aj so stork...asi skusim na porovnanie aj to maslo ak by som teda mohla napiect este chutnejsie 😀

nevestinka2010
17. pro 2009

tak ja sme se vcera s cukrovim rozjela, hrozne me to bavi a muj mily jen koukal kde se to ve me bere 😀 a ja taky 😀
ja jsem se teda uz od maminky naucila nenahrazovat maslo, pouzivat pekne poradne maslo, i kdyz je to mozna drazsi (ale tady v Irl teda snad ani ne), protoze prave maslicko dava fakt dobrou chut a jednou za rok na Vanoce prece nebudu pouzivat nejake nahrazky... , ale kazdy ma jine zkusenosti a taky chute 😅

beruska2x
17. pro 2009

no me se zase z masla pece blbe.. vzdycky se mi to nejak "rozjelo" a to jsem kupovala kvalitni.. ja mam nejradsi Heru primo na peceni...

jen na kremy a nepecene maslo..

delali jste uz nejake cukrovi z fiku?? mam je rada tak bych zkusila..

nevestinka2010
17. pro 2009

berus> jj viz vyse, taky mam fiky rada, urcite se da vymyslet i neco jineho

britney
autor
18. pro 2009

ahojte kocandy, tak zitra na to vlitnu... hahahaha 🙂
uz se tesim....
ta citronova kura se tam musi dat? do lineckeho? normalne nasttrouhana z citronu a kolik prosim...

britney
autor
18. pro 2009

Dalsi stupid otazka..
Da se pouzit anglicke kakao na peceni, nebo mam sehnat ceske....

nippa
18. pro 2009

britney ja mam doma slovenske ale minuly rok som nemala a maju aj normalne v supermarkete obycajne kakao uz neviem znacku, je to presne to iste. Citronovu koru mam doma susenu(tento rok som sa pripravila zo slovenska) ale normalne davam z organic citronov(aby neboli velmi striekane chemikaliami) ale mozno dostat aj susenu treba sa najpr spytat v obchode. Ta ti aj dlhsie vydrzi ak budes piect este nieco. Ja to inak davam aj do bublaniny alebo jablkoveho kolaca pocas roka. Tak trosku aby to malo len taky nadych, nemam velmi rada citrovnove. Ale ak vy mate tak je len na tebe ake citronove to urobis. Ja vzdy chutnam cesto 😅

beruska2x
18. pro 2009

ja zase citronove aroma rada takze davam susenou kuru a jeste aroma z lahvicky, fakr zalezi jak mas chute 😀 te nastrouhane cerstve tak 1/2 cajove lzicky, susene asi taky tolik... 😉

kakao nejkvalitnejsi horke na peceni je holandske 😉 ale myslim ze jakekov koupis je dobre, v tom nejsou takove rozdily...

ja uz jen nepecene koule rumove a naplnit kosicky (ale tech mam teda 65 😅 ) a mam hotovo 😉

zdenallicka
19. pro 2009

Holky, pokud mate v UK a jinde v zahranici neco jako nase Salko (slazene kondenzovane mleko), pak doporucuju vylit si tohle mleko do misky, prisypat k nemu 200g kokosu (strouhaneho) a zamichat.. Nechas hodinku napit (kokos do sebe nasakne to mleko) a pak do hmoty balit vyloupane mandle a obalovat kulicky v kokosu... Je to moc dobre, kupodivu ne tak sladke, jak by se zdalo a bez vsech tech tuku... bleee.. 😝

Dalsi kulicky:

ROzpustit si dve cokolady (200g) na vareni ve vodni lazni, pridat k nim lzici a pul javoroveho sirupu a tri lzicky masla - vznikne jakoby cokoladove "testo", do ktereho zapracujete 60g slazene kandovane pomerancove kury a 25g cornflakes... Udelate kulicky, obalite v drcenych kukuricnych lupinkach...

Dalsi:

Detske piskoty (120g) si nadrtite, 50g orechu namelete. DO vodni lazne si date rozpustit 25g cokolady, 50g suseneho mleka (jakekoliv - klasicke, sojove, ryzove), 40g mouckoveho cukru a 1,5 dcl vody, rum (kolik mate radi).
Az to mate rozpustene, primichate k tomu piskoty a orisky a mate takovou kejdu, kterou nechate zchladnout..
Pokud date rumu vic jak dve polevkove lzice, je treba hmotu trochu dohustit bud piskoty nebo orechy.
Vychladlou smes strikate zdobicim sackem na detske piskoty a macite tu "horu" v cokolade. Ja jsem sypala kokosem (vypada jako zasnezena), muzete pouzit cokoliv.. MOc dobre..🙂

nippa
19. pro 2009

zdenallicka diky za super receptiky. Ja robievam tie salkove, ale salko najprv varim v konzerve a potom do toho este namrvim kekse a pridavam vajecny liker, orechy a kokos...tiez dobre....tieto vianoce tak priberiem ze sa z toho nespamatam..salko milujem

zdenallicka
19. pro 2009

Nipp, ja ty salkove kulicky mam taky moc rada.... 😀

At se dari!!! 😉

miracle
19. pro 2009

Ad nipa

piekla som asi z tohto receptu, original bol v nejakom casopise

Použité suroviny:
600 g mouky | 190 g cukru | 2,5 balení vanilkového pudingu | 1,5 balení prášku do pečiva | 1 vanilínový cukr | 270 g tuku | 2 žloutky | 2- 4 lžíce mléka
Postup:
Na vál prosejeme hladkou mouku, přidáme cukr, puding, prášek do pečiva, vanilínový cukr. Vše promícháme. Ve prostřed uděláme důlek, do něj vyklepneme 2 žloutky. Po okrajích dáme nakrájený změklý tuk. Vše prohněteme. Vypracujeme vláčné těsto a vložíme do chladu. Necháme odpočinout cca 1 hodinu. Já nechávám těsta přes noc. Potom na pomoučeném vále vyválíme tenký plát. Vykrajujeme tvary (kolečka, kytičky). Pečivo se slepuje tak používáme vykrajovátka s otvorem i plný. Pečivo vkládáme na plech podložený pečícím papírem. Pečeme ve vyhřáte troubě (u elektrické na 180 °C) 10 minut. Vychladlé slepujeme marmeládou a obalujeme v moučkovém cukru ochuceným vanilkou.

berus z fig sa robi salama, na moj vkus je dost sladka, ale snad sa da ubrat cukru
Figová saláma

250 g fíg, 200 g orechov, 200 g práškového cukru, 50 g kakaa, 2 žĺtky, 200 g ovocného želé, práškový cukor, pudingový prášok na obaľovanie.

Figy a orechy zomelieme na mäsovom mlynčeku, pridáme cukor, kakao, žĺtky a nahrubo posekané ovocné želé. Spolu spracujeme, vyvaľkáme na podlhovastú šišku, ktorú obalíme práškovým cukrom zmiešaným s pudingovým práškom, zabalíme do alobalu a odložíme do chladu.

nippa
19. pro 2009

receptik vyzera super, ak bude casu tak ho urcite vyskusam.

britney
autor
19. pro 2009

Tak hlasim uspech, akorat pecu druhy plech lineckeho... a chutna skvele....
jen mala otazecka-p nebyla jsem si nejak jista jak dlouho to pect, pac okraje uz byli nahnedly a stred mekky....tak nevim, ztvrdne to casem, nebo to mam syrove 😕

zdenallicka
20. pro 2009

Britney, vsechno cukrovi by se melo upect jen tak, aby kdyz do nej na plechu dloubnes prstem, bylo na omak malinko mekke... Jakmile zchladne, ztuhne/ztvrdne.... 😉
Snad jsem to vysvetlila pochopitelne...😀

nippa
20. pro 2009

na linecke staci myslim ze do 10 minut a stredne vrelu trubu. oni ked uz vyzeraju take nadychnute do 'ruzova' znamena ze zacinaju horiet....tak na ne fakt len chvilocka.

britney
autor
20. pro 2009

dik,
tak moje jsou skoro vsechny do ruzova, protoze jsem si nebyla jista tou mekkosti.... ale chutnaji dobre 😵

betka1
20. pro 2009

Vanilkovy cukor: http://i595.photobucket.com/albums/tt36/MickHea... Tento kupujem v Tescu alebo Asde. Od naseho sa lisi len tym, ze su tam aj pomlete vanilkove semiacka, ale chutovo je to to iste.

Krupica: nespominalo sa to tu, ale skuste sa v indickych obchodoch pozriet, ci tam maju nieco, co sa vola Semolina. Mavaju 2 druhy, pomletu na prasok a na hrubo. Ked kupite tu pomtetu na hrubo, tak je to chutovo to iste ako nasa krupica.

Hera: Namiesto Hery vzdy pouzivam Stork, ale ten v kocke(ako maslo), nie kelimku.

britney
autor
20. pro 2009

Kam s tema vanilkovyma rohlickama? Delala jsem je vcera, balila v Icing Sugar, jenze nejak ten cukr nasakli a kdykoliv se toho rohlicku dotknu, tak se ten cukr sloupne...
Nechala jsem je pres noc na talirich prikryte alobalem, ale ted asi nekam do krabice, ze???
Mam jen ty plastikove pruhledne na jidlo, je to ok do nich...
Misto orechu jsem dala pomlete mandle z Tesca, pac jsem jine nedostala..
Ale chutnaji skvele, az ten loupajici se cukr......

erikasadek
20. pro 2009

ahojte britney , praskovy cukor zmiesany s vanilkovym cukrom.. 😉 a nebude sa ti to , tak nasakovat. a teba pockat aspon 4 minuty nie take horuce, 😉

tiez som sa nazacitku popalila takto. 😉

britney
autor
20. pro 2009

erikasadek: dala jsem tam ten vanilkovy tez...prave, ze jsem si myslela, ze to je tim vanilkovym cukrem-to nasakovani... jenze jsem to taky hned balila horke.. neva, pro priste vim, chutnaji ok.. 😀