Vánoční cukroví - rady, tipy, výměna receptů

lucifux
4. lis 2018

Ahoj holky, ať chceme nebo ne, už jsou za dveřmi Vánoce. Já se na ně tedy po tom roce vždy těším, hlavně tedy na pečení cukroví. Výzdoba, stromeček, přípravy, balení dárečků pro mé nejbližší 😍 . Tak mě napadlo, že bychom si mohli vyměnit nějaké rady, tipy, recepty atd... mohli bychom si společně ten čas příjemně zkrátit 🙂

oveckaluky
4. lis 2018

Výborný nápad 🙂

lucifux
autor
4. lis 2018

Já tedy nevím jak vy, ale já nad tím přemýšlím, kolik toho na peču a jaký udělám adventní kalendář prckovi. Letos bude totiž prvně, má totiž čerstvě dva roky. A jakou letos výzdobu, abychom to doma neměli každý rok stejné... A kam umístíme stromek a jestli bude do červena, modra, zlata, nebo jestli bude mix 😀 pohltilo mě to.

nabellucinka
4. lis 2018

Maly bude mit pomalu ctyri roky a strasne se moc tesi,hlavne na cukrovi. Peceme hlavne co mame radi,furt to predelavam a vymyslim nove a tak nevim co jeste budu pect. Vyzdobu uz mam pomalu vymyslenou,hodne se inspiruji na pinterestu. Jen z vymyslenim darku,je to tesi

lucifux
autor
4. lis 2018

A kolik kdo peče druhů, já jen jestli nejsem cvok. Tchýně pořád, že toho peču hodně. Dělám devět druhů : Slepovaná linecká srdíčka, linecké koláčky, slepovaná kakaová kolečka, tatrankové pracny, domácí koka sušenky, vanilkové rohlíčky, oříšky v těstě, nepečené koule a vosí hnízda.

oveckaluky
4. lis 2018

@lucifux Jestli chcete, nakoukněte ke mně na profil, psala jsem tam o našich Vánocích včera - jak to máme s kalendářem, stromečkem a tak 😉
Jinak rok co rok si říkám, že cca 7 druhů cukroví stačí, a stejně jsme zatím neměli míň než 20 druhů 😀 Já jsem cvok, ale mám to ráda 🙂

nabellucinka
4. lis 2018

Ja si rikam,ze tenhle rok toho moc nebudu pect,ze abych to pak vsechno zvladla s mensim briskem. Taky vzdy rikam maxim. 12 druhu a vzdy to skonci kolem 20. Manzel pak hubuje,kolik zase pribere.

lucifux
autor
4. lis 2018

@oveckaluky já tedy taky miluju pečení, hlavně večer, když uložím prcka spinkat, manžela mám na noční a já se v tom můžu rochnit. Loni jsem prvně pekla perníčky, ty se doma nechytli, tak letos vynechám.

nabellucinka
4. lis 2018

@oveckaluky cetla jsem to. Moc krasne napsane.taky jsme prevzaly z domu kazdy jine zvyky a spojily je. Jen jsme poprve minuly rok zdobily stromecek,driv nez na Vanoce,jak jsme byly zvykly. Maly byl nadseny kdyz se rano vzbudil a nasel stromecek rano nazdobeny. Minuly rok maleho jeste ty zvyky moc nebavily,ale tento rok si je uz chceme zavest a delat kazdy rok

oveckaluky
4. lis 2018

@lucifux Perníčky jsem zkoušela asi 4 x, ale nedaří se mi, jsou vždycky tvrdé. Ale tchýně peče luxusní, tak už se do nich nehrnu 😀

lucifux
autor
4. lis 2018

Letos to budeme mít taky o něco veselejší, prcek už má dva roky, takže si už řekne co jo a co ne. Vzhledem k věku jsem se rozhodla, že adventní kalendář udělám v podobě pytlíčků, který každé ráno najde zevěšený na krbu. Pro nás je největší dárek to, že se zadařilo a na jaře budeme 4.

dzogobela
4. lis 2018

@lucifux blazen fakt nejsi. Moje mamka delankolem 30 druhu kazdy rok 🙂 dela teda malo, max jeden plech kazdeho. Ale i tak je toho hodne. Tchyne taky hodne pece a babicka taky 😀 vyfasujeme vzdycky hromadu cukrovi. Takze ja loni neco pekla, ale plno jsme toho vyhodili... Letos asi upecu jen pernicky, ty ma dcera rada 🙂

lucifux
autor
4. lis 2018

@dzogobela to já teda, toho co máme opravdu rádi a jde to na odbyt, tak dělám třeba 2,3 dávky. A letos už bude zobat i prcek.

lucifux
autor
4. lis 2018

A to jsem v loni zkusila prvně do rohlíčků dát i sádlo. Našla jsem si recept na netu. Ale to vám musím říct, že lepší jsem tedy ještě nejedla. I tchýně byla překvapená a to ona má všechno nejlepší... :D typická tchýně.

popelka1984
4. lis 2018

@lucifux sádlo do rohlíčků dávám taky, kdysi jsem na to narazila na netu když jsem poprvé zkoušela cukroví, jsou opravdu lepší. Že už jsem jich jedla spoustu ale ty sádlové jsou prostě nej, křehké, úplně se rozpráší.

oveckaluky
4. lis 2018

@lucifux
@popelka1984 Holky, můžu poprosit o recept na ty sádlové? Já dělám základ jako na linecké, ale než začnu vážit mouku, nasypu na váhu dva vanilkové pudinky - jednak jsou pak jemné, a jednak opravdu chutnají po vanilce, i uvnitř, ne jen obalením 😉
A tak dělám i "růžová prasátka" - tam dávám malinový nebo jahodový pudink 🙂

nabellucinka
5. lis 2018

@oveckaluky sadlaky jsou nejlesi. Recept mam od babicky- 160g hladke mouky,150g mleteho cukru,150g sadla,50g kakaa a marmelada do dulku.

nabellucinka
5. lis 2018

@lucifux muzu poprosit recept na rohlicky

ejmate
5. lis 2018

Holky super nápad, také se na Vánoce moc těším, už se chystám mrknout na půdu, jaké jsou tam ozdoby, abych mohla dokupovat do barvy 😀
Jinak nemáte někdo ověřený recept na sádlové kuličky? Takové ty co mají v sobě důlek, do toho se dává marmeláda, zakápne čokoládou a dá se tam oříšek? Já je zkoušela už x krát a nikdy se mi nepovedly tak jako babičce :-/ Vždy se mi to rozteče a už nvm co dělám blbě 😀

lucifux
autor
5. lis 2018

@nabellucinka 240g hladké mouky, 70g cukr moučka, 110g valašské ořechy mleté, 2 žloutky, 100g máslo, 100g sádlo. Vanilkový cukr tam sice psaný není, ale já ho dávám.

popelka1984
5. lis 2018

@oveckaluky www.mamincinyrecepty.cz/cukrovi-1/vanilkove-sad...
nemám je tak rozpláclé jako na obrázku a jsou tak křehké že se v puse jen rozpráší

popelka1984
5. lis 2018

Jinak já miluju slepované a plněné cukroví, takže takové košíčky, ořechy, plněné ořechové rohlíčky nebo Ischelské to je moje.

oveckaluky
6. lis 2018

@popelka1984 No ořechy jsou nejvííííc 🙂

popelka1984
7. lis 2018
ocetnicek
12. lis 2018

Ahoj, já nepeču žádný rok, vždycky jsem měla od mamky, ale letos jsem od září až do května na neschopence, tak jsem si říkala, že poprvé ve 30 letech udělám několik druhů :D Držte palce.

raliska
12. lis 2018

Ahoj holky, Vanoce mam moc rada, ale cukrovi moc nejime. Dcerka bude mit 5 let a narozeniny ma 23.12. Takze mivame dortik a z cukrovi jen pernicky, kokosky, pusinky a od mamky par rohlicku. Letos ale chci upect neco vic.... Recept na rohlicky se sadlem tudiz ukladam a dekuji 🙂 este se zeptam na ty koka, jestli muzu poprosit recept 🙂

lucifux
autor
12. lis 2018

@raliska myslíš koka sušenky? 240g hladké mouky, 100g cukr moučka, 100g kokosu, 220g tuku, 3 lžíce kakaa, 1 vanilkový cukr, 1 žloutek. Ze všech surovin si udělám těsto. Udělám si z těsta kuličky cca 2-3 průměr. Vidličkou každou tu kuličku na plechu a pečícím papíru rozmáčknu. Peču na 190°C asi 10-15 minut. Záleží na troubě. Jsou fakt výborný. Přeju dobrou chuť.

normalnimatka
12. lis 2018

tak to tě zvu do zdejší skupinky
https://www.modrykonik.cz/group/4668/

@oveckaluky tajemství měkkejch perníčků není prej ani tak v receptu, ale spíš v udělání, aby se nepřepekly, byly akorát, pečení tušim jen 7 minut, + nepřehnat to s medem. pak případně dát do krabice s nakrájeným jabkem. taky mrkni do tý skupinky, i měkký perníky se tam řešily víckrát, stačí dohledat🙂

normalnimatka
12. lis 2018

@popelka1984 co jsou prosím ty plněné ořechové rohlíčky?🙂 něco takovýho? https://www.prozeny.cz/clanek/krupave-orechove-...

oveckaluky
12. lis 2018

@normalnimatka Super, nakouknu, děkuju :-*

raliska
12. lis 2018

@lucifux dekuji 🙂 mam rada klasicke koka z obchodu tak tonbude pecka 🙂