Vosí hnízda bez másla. Jde to?

maminakarol
15. pro 2021

Ahoj, čím nahradit máslo v ,,těstě" na vosí hnízda ? Jde to ? Co třeba tvaroh? Půjde ? Máte některá zkušenosti ?

littlebee124
15. pro 2021

@maminakarol https://www.ochutnejorech.cz/blog/recept-vosi-h...
Koukni na tento recept. 🙂 máslo sem v něm nenasla. 🙂

zrzeckas
15. pro 2021

Ja teda znam... 300g vlašských ořechů, 300g cukru, 1 bílek a 1 lžíce rumu = nechat vychladit

eloise02
15. pro 2021

@zrzeckas Tak toto s vosími hnízdy nemá absolutně nic společného.

veritanas
15. pro 2021

@maminakarol existují i margaríny úplně bez mléčné složky, třeba Alsan, koupíš v každé zdravé výživě..

zrzeckas
15. pro 2021

@eloise02 u nas se to tak delalo 🤷🏻‍♀️.. Leda ze by to byly úlky esik je v tom rozdil.. Kazdy to jmenoval jinak totiz

ajka198
15. pro 2021

my děláme takto: 25dkg mletých ořechů, 5 dkg mletých piškotů, 10dkg cukru, 1 celé vejce

kvmatonka
15. pro 2021

@eloise02 prosím tě. Tento recept dělá tchýně, ta ho má od své mamky a ta zase od své. Prostě vosí hnízda z ořechů. Je několik receptů na vosí hnízda. Tak klídek o tom absolutně 🤦

kvmatonka
15. pro 2021

@zrzeckas buď v klidu. Jsou to vosí hnízda. Těch receptů je fakt hodně. Tchyně je dělává přesně jako vy. 😊

cikitkapb
15. pro 2021

Nevím o tom, že by se do vosích hnízd, jakožto nepečeného cukroví dávalo vajíčko… co zkusit nahradit máslo jiným tukem? Třeba kokosovým.

felixfelicis
15. pro 2021

@eloise02 Ale má, jsou světlá orechova a tmavá kakaová.

anavi29
15. pro 2021

@maminakarol Ano,určitě dají. Syn má spoustu alergii - vejce,mleko,orechy.... a jelikoz ho jeste kojim,a abychom si (syn a ja) mohli dat pro me nej cukrovi,tak jsem vloni i letos improvizovala... a sklidila jsem uspech🙂. Maslo jsem nahradila kokosovym olejem, vejce rozmixovanymi svestkami (pred namocene v rumu), orechy jsem nedavala. Tedy slozeni ulku : pomlete susenky ze zdrave vyzivy ( jahlove piskoty), svestky namocene v rumu - rozmixovat, kokosovy olej,rum, karob/kakao. Mnozstvi surovin dle oka/chuti. Napln: nemlecne salko, rum, alsan (nemusi byt,staci plnit samotnym salkem,jen jsem recept upravila a dala misto vody rum🙂,misto piskotu dospod jsem dala upecene kolecka (linecke bez vajec,misto masla jsem dala sadlo)

anavi29
15. pro 2021

@maminakarol Zde odkaz,kde je recept na mooc dobre Nemlecne Salko https://aspoonofhistamine.com/2015/03/02/pripra...

ajka198
15. pro 2021

@cikitkapb do marcipánu se taky dává syrové vajíčko a nepeče se. To, že vy to tak neděláte, neznamená, že to tak nedělá někdo jiný.

eloise02
16. pro 2021

@felixfelicis Jo, ale všechny mají jako základ piškoty, případně rozemleté sušenky. Udělat je jen z ořechů a cukru ve stejném poměru je sakra podivnost. A ještě podivnost neskutečně přeslazená.

cikitkapb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fouskovi
16. pro 2021

@zrzeckas to nejsou ale vosí hnízda

felixfelicis
16. pro 2021

@eloise02 Podivnost pro tebe🙂 Tyhle jsou luxusni:
https://megvkuchyni.cz/recepty/zvlastni-prilezi...

kvmatonka
16. pro 2021

@eloise02 jedla si to někdy? je to prostě jeden z receptů na vosí hnízda. Jen proto, že ty to neznáš 🙄. A přeslazené? Když vezmu ten tvůj absolutně správný recept - tak sladké piškoty/sušenky s cukrem jsou v konečném důsledku sladší, jak ořechy s cukrem.

kvmatonka
16. pro 2021

@fouskovi a co to je?

fouskovi
16. pro 2021

@kvmatonka no vosí hnízda rozhodně ne

kvmatonka
16. pro 2021

@fouskovi tak si v tom případně prostě a jednoduše sedíš na vedení. Toto je jeden z mnoha dalších receptů na vosí hnízda. Panebože tchyně je dělá celý život, její matka to tak dělala celý život a předtím to tak dělala její matka. Nesmíš mít tunelové vidění a tvrdit, že jen já mám pravdu a nikdo jiný. Já to teda v neděli tchýni vyřídím, že tady nějaká fousková z koně tvrdí, že celých svých 70 let nedělá vosí hnízda, ale něco. Tleskánek fakt.😅