Mixér na paštiku i ořechová másla

womanka
22. bře 2018

Ahoj. Nevim, kam s dotazem, ale treba se nekdo najde 🙂 . Zajimalo by me, v cem vyrabite domaci pastiku nebo orechove maslo. Mixer, sekacek, tycovy mixer...? Znacka, model. Uz jsem vycerpana z hledani :/ a nenachazim odpoved. Potrebuji poridit novy mixer, aby zvladl klasike koktejly, ale i tu pastiku, treba i smoothie, ale neni podminkou a to orechove maslo. Ale zacinam se obavat, jestli sezenu neco vubec do 15tis, jak tak projizdim testy, recenze a produkty :(.

slunea
22. bře 2018

Ahoj, taky to teď studuju, tak budu ráda, když někdo přidá zkušenost. Mně jde hlavně o dostatečný výkon na másla. Paštiku jsem nezkoumala.
Ale co jsem se zatím dopátrala, tak ty mixéry vycházejí tak kolem 6 000, předpokládám, že tam jde hlavně o výkon (cca 1500W) a otáčky (cca 30 000).

jajulin
23. bře 2018

Nesleduji uplne aktualni situaci ohledne mixeru. Ale kdyz jsem pred rokem vybirala mixer, vysel mi nejlepsi pomer ceny a kvality u g21. Na YT jsou k tomu videa. Maslo urcite zvladne, jen ja ho jeste nezkousela. S pastikou nevim. Asi by me nenapadlo pastiku mixovat, spis bych to maso pomlela🙂. Kazdopadne kdyz si mixer poradi s ledem, orechy, kedlubnou atd., nemuze mit problem s masem🙂.

womanka
autor
23. bře 2018

@jajulin Ona se dava do mixeru az s uvarenym masem/jatry a dalsimi surovinami. Ale jde mi o silu motoru, dostatek otacek i kapacite nadoby. (ten 1,5l by stacil). Ale uz v tom lezim nekolik dni a kazdy test rika neco jineho a nemohu najit zadny zdravy prumer. G21 vubec neznam, zagooglim, dekuji.

womanka
autor
23. bře 2018

@slunea Ja jeste porad doufam, ze nebudu muset tolik investovat. Podle testu nektere i uplne obycejne mixery zvladnou dost, ale bez recenzi ostatnich se mi nechce riskovat kupovat cokoliv. Koukala jsem i na Kenwood, ale nikde nemohu najit pocet otacek.

jajulin
23. bře 2018

@womanka https://m.heureka.cz/mixery/g21-perfect-smoothie/ mrkni na nej. Pro me to pred rokem byla jasna volba🙂

alemari
23. bře 2018

Paštiku dělám ponorákem od Moulinexu s nádstavci. Je úplně hladká🙂.

womanka
autor
23. bře 2018

@alemari Fakt? Ja mam tedy 12 let stary Braun, nestezuji si, ale neslo mi to s tim moc dobre. Hlavne hledam casovou usporu, tj. dat do nadoby, zapnout a delat dalsi veci. Ziji vetsinou 10 vecmi naraz 🙂)

alemari
23. bře 2018

@womanka aha, tak tento musíš držet no... já zas nechci heblo do kuchyně😍

womanka
autor
23. bře 2018

@jajulin Diky. Vubec mi to nic nerika, mas k tomu i nejake prislusentvi? Resp,da se dokoupit treba mensi nadoba ?

alemari
23. bře 2018

@womanka jen jinou barvu

womanka
autor
23. bře 2018

@jajulin Ha, uz vidim. 0,9l. ;)

womanka
autor
23. bře 2018

@jajulin U tohoto modelu nemohu najit otacky, nebo spatne koukam? U toho dalsiho jsou uvedene, ale tady ?

lulim
23. bře 2018

Taky máme g21 a úplná spokojenost. Máslo z ořechů zvládne v pohodě, jen s přestávkami kvůli teplotě, ale to je asi u každého mixéru...tak šťastnou ruku při výběru. Jinak myslím na dtestu byl nedávno test mixéru

jajulin
23. bře 2018

@womanka vidíš, ani nevím, že se dá koupit menší nádoba🙂. Počet otáček je tam uvedeny - až 35 000/min.

womanka
autor
23. bře 2018

@lulim Jj, koukala jsem, ale nemam pristup. Diky, a dekuji za zkusenosti ;)

womanka
autor
23. bře 2018

@jajulin Diky, uz jsem patrala dele a nasla :D. Ale je to tedy penez. 🙂 Diky moc za zkusenosti, pomohlo mi to, budu uz jen porovnavat modely ;).

zkrat
23. bře 2018

ETA 1011 Vital Blend RAW & Smoothie mix

silvie82
29. bře 2018

@lulim pridala by jste, prosim, fotku jak vypada vase maslo? Ja osobne nejsem tak spokojena s nasi g21 perfekt smoothie. Asi delam neco spatne 🙂

womanka
autor
29. bře 2018

@silvie82 Tak to jsem take zvedava, dneska mi ma Perfect Vitality prijit 😎

womanka
autor
29. bře 2018

@jajulin Ahoj. Chtela jsem podekat za tip, dnes dorazilo Perfect Smoothie ;). Ale chtela bych soucasne i poprosit-zarazilo mne nasazovani nadoby na telo mixeru. To je normalni, ze se tam jen posadi a nikde se to nezacvakne, nezajisti? Prekvapuje me, ze sto na tom kyve. Sice jsou tam ty 4 opory na tele mixeru, ktere asi slouzi jako zabrana proti preklopeni, ale stejne me to zarazi. Nemuzu najit jiny gryf, jak to zajistit.

lulim
29. bře 2018

@silvie82 popravdě asi nebudu mít nikde vyfocené máslo 😉z jakých ořechů se vám nepovedlo?