Jak postupovat, když chci změnit délku RD?

glimmer
2. říj 2013

Holky, při přestupu jsem si požádala o délku RD do 2,5 let věku syna. Jak se postupuje, když bych to chtěla změnit jen do 2 let věku ? Díky za rady.

maciik
2. říj 2013

Musis si spocitat, kolik ti zbyva penez (do tech 220000) a tu castku pak rozdelit prislusnymi mesici, ktere chces byt jrste doma (snad to pisu srozumitelne 😀)...na urade vyplnis formular zmena vyse rd (nebo.tak nejak). A musis zazadat nejmene 2 mesice predem. Tzn. kdyz zazadas ted v rijnu,tak novou astku budes pobirat od prosince..

j.a.n.i
3. říj 2013

@glimmer No, pokud sis ten rodičák volila po MD, tak si ho do 2 let věku nezkrátíš, to technicky nevyjde, protože aby to do 2 let vyšlo, tak musíš brát to maximum hned od začátku... ae můžeš si požádat o zvýšení na 11500,- a tím se ti to trochu zkrátí.

glimmer
autor
3. říj 2013

@j.a.n.i nejde mi ani tak o peníze, ale jak to sdělit zaměstnavateli a jestli tu změnu musí odsouhlasit.

j.a.n.i
3. říj 2013

@glimmer Jejky, promiň, blbě čtu... takže zaměstnavateli ideálně písemně a ano musí změnu odsouhlasit, pokud nebude, tak máš se zkrácením smůlu, ale kdybys chtěla prodlužovat, tak to je automaticky, to mu vlastně jen oznamuješ.

glimmer
autor
3. říj 2013

@j.a.n.i děkuji.

glimmer
autor
11. říj 2013

@j.a.n.i tak zaměstnavatel mi schválil změnu RD do dvou let syna. Pochopila jsem tě dobře, že když by mi nevzali synka do školky, tak můžu zaměstnavateli napsat a můžu si RD bez problémů prodloužit?? Díky.

j.a.n.i
12. říj 2013

@glimmer Jojo, přesně tak 🙂