Přechod z RD na RD. Jak vyřešit, abych nebrala 2 RP současně

nikoulinka
21. lis 2017

Holky mám dotaz. Nyni jsem na RD. Maly ma skoro 20 mesicu. Rodičovskou mám nastavenou do tri let jeho veku. Ale. Momentalne jsem těhotná a termin porodu mam 15.4.2018 ( to bude mit maly cerstve dva roky). Jelikož jsem splnovala podminky, mela jsem narok na mateřskou a volitelnou delku RP. Proto jsem si jejvybral ted navysila, co nejvíce to šlo. Abych vycerpala co nejvice. Logicky... nicmene, jak to bude pak? Jak mam vyresit ten přechod, z jedne rodičovské na druhou, at se pak nestane, ze budu brat dve soucasne a tim pádem pak vracet neco zpetne? A jak to je s posledni dávkou v tomto pripade? Dostanu dve najednou? A to v breznu? Kdyz mam termín v pulce dubna? Snad rozumite, na co se ptam... diky za odppvedi

sowelo26
21. lis 2017

A trva pracovni pomer? Mela bys mit narok na dalsi md.

ssandy
21. lis 2017

Podle toho to vypada, ze nastoupis na dalsi materskou a pak bude zas rodicak.

nikoulinka
autor
21. lis 2017

Nene,na MD uz narok nemam. Nemela jsem smlouvu na dobu neurcitou ☺

evik_svistik
21. lis 2017

Já jsem si zašla po porodu na pracáku na soc. oddělení, tak jsem jen podepsala, že ukončuji RD, podala jsem žádost o novou RD a je to, rodila jsem 20.10., v listopadu mi došel ještě starý příspěvek, což prý nevadí, oni si to odečtou a pošlou o to míň už nového příspěvku.

nikoulinka
autor
21. lis 2017

@evik_svistik no ja prave kdyz se na toto ptala u nas na UP, tak velmi "schopna" pani mi nedokázala odpovedet ani na jednu z mych otázek, takze me prave zajímaji zkušenosti ostatních...