Rodičovská dovolená do 7 let věku dítěte. Jak na to?

hanah_2002
6. dub 2010

Ahoj holky, prosím je tu někdo, kdo žádal o rodičovskou dovolenou až do sedmi let věku dítěte?

Můj syn těžce onemocněl týden před mým nastoupení po třech letech do práce. Na sociálce sem si byla požádat o prodloužení rodičovské, to mi ovšem zamítli, že můj syn je pouze dlouhodobě nemocný ne handicapovaný. Odvolat sem se nestihla, byli sme v nemocnici, kde trávíme téměř veškerý náš čas - tudíž je pro mě velmi obtížné, cokoli vyběhávat, co se úřadů týká.
Sem fakt naštvaná, já jsem bez příjmů, našetřené penízky pomalu ubývají - hospitalizace nás stála už hodně tisíc. Příjem naší rodiny je těsně nad životním minimem, takže nemáme nárok na žádné sociální dávky.
Žádala sem si o příspěvek na péči o osobu blízkou, ale už se to táhne čtyři měsíce, neboť při každé naší hospitalizaci se řízení pozastavuje 🙄
Prostě v téhle zemi je to asi zařízené tak, že pokud nebudu na úřadech řvát, sprostě nadávat a nedám si hodně tmavý makeup, tak asi namám šanci.

Můj syn má epilepsii a potřebuje péči 24 hodin denně, nikdo ho nemůže ani hlídat, protože záchvaty má téměř pořád.
No a děti, co nemají handicap jsou podle posudkových lékařů zdravé děti.

Může mi prosím někdo poradit, jak na to? Jinak v práci čerpám neplacené volno.

Děkuji za aše názory na nápovědu 😵

bera28
13. dub 2010

Hani, švagrová měla RD do 7let věku, ale její syn je hendicapovaný od narození (DMO a další nepříjemnosti). Ona na něj měla hned od roku věku příspěvek na péči a má rovněž průkazku ZTP-P. Já být tebou, tak se zkusím pozeptat někde v centru Rané péče, tak by s tím mohli mít zkušenost a poradit ti. A nebo nejsi v kontaktu s nějakou maminou, co má dítko se stejným problémem? Třeba by věděla co a jak. A nebo mě ještě napadlo kontaktovat nějaké centrum pro epileptiky, tam by také mohli pomoci. Ale pokud se to prostě na tuto skupinu nemocných nevztahuje, tak s tím asi moc nenaděláš 😒 Držím palce!

drago
23. dub 2010

Hanah já si taky žádala kvůli alergiím. Čekala jsem na to půl roku. Žádost se jmenuje- posouzení zdravotního stavu ( na kont. místě státní soc. podpory)a pak až jim příjde z posudkové výsledek tak podle toho co ti uznali žádáš o rodičovský příspěvěk a sociální příplatky. Nám uznali, že je malá dlouh. zdrav. postižená na 50% do října 2011. pak se znova posuzuje zdravotní stav. Kolik mi dají zatím nevím, mám to podaný, tak už čekám jen na oznámení. Na sociálce jsem si před tím taky žádala, ale tam to zamítli s tím, že oni posuzují stupně postižení a malá takhle postižená není. Tak přeju hodně štěstí. Ale naprosto souhlasím- jsem taky naštvaná jak to tady funguje. 😒