2 krstné mamy. Neviem, ako sa zachovať

petra.a
28. led 2012

Ahoj,
potrebujem poradit. Zijeme v CR, sme evanjelici a chceme si na Slovensku dat pokrstit syna. Lenze neustale riesime nejake problemy. Vzdialenost medzi manzelovymi rodicmi a mojimi je cca 400 km. Manzelovi rodicia su uz starsi, tak som vedela, ze by na krst neprisli, kebyze bol u nas. Na druhej strane, moj otec je cerstvo po infarkte, takze som pocitala s tym, ze pokial urobime krstiny u manzelovych rodicov, tak zrejme nepridu nasi. A tak to vlastne aj dopadlo. Manzel si prial, aby jeho rodicia na krste boli, tak som ustupila, aj ked ma to mrzi, ze tam bude mat celu svoju rodinu a ja len svoju sestricku. Ale nastal druhy problem.
Za krstnych sme si zavolali moju sestru a manzel zo svojej strany svagra (tak ako aj u prveho dietata). Vsetko bolo v pohode a zrazu par dni pred krstom svokra a svagrina nam oznamili, ze krstna bude ona a ze chce drzat maleho pri krste. Manzel samozrejme suhlasil. Som z toho uplne vedla....mam pocit, ze ma z toho vynechali, ze rozhodli o mojom synovi bezo mna a navyse moja sestra sa starala o oblecenie pre maleho, zavinovacku a tak a zrazu jej mam povedat, ze bude krstna c.2? Neviem ako sa mam zachovat, pride mi to cudne aby boli 2 krstne mamy.