Averze vůči tchýni

Ahoj holky, potrebuji poradit... Mam silenou averzi vuci tchyni. Moje tchyne je vlastne strasne hodna, ale me to proste rozciluje. Prvni problem je, ze bydlime v jednom dome. Vim, ze jsem na to nemela pristoupit, ale je to slozitejsi. Tchanovci bydli dole a mi v prvnim patre. Kazdy mame svou domacnost, nastesti. A muj problem je v tom, ze ji nemuzu vystat. Chce tak strasne pomahat az to hezky neni. Treba dneska rano. Dosla za nama pod zaminkou, ze neco potrebuje, asi kolem pul desate. Sedne si jen tak na pul zadku a sdeli mi ze odpoledne bere decka ven. A me uz se otevira kudla v kapse. Proc se nemuze normalne domluvit? Ja mam uz na odpoledne jiny plany a navic, co kdyz bych proste chtela jit s deckama sama.. Nebo treba dotaz. Co budes varit. Ja ji reknu, ze nevim a ona se hned zacne nabizet, ze uvari to a to. Ja si chci ale uvarit sama... Stejne tak jak ve vsedni den, kdyz je mazel v praci, dorazí na kontrolu, kdyz nema co delat a vi, ze toho starsiho presvedci, aby sel k nim. Nebo ho nenapadne na neco laka, ale ja proste nechci aby ho babicka pres pul dopoledne a odpoledne rozmazlovala. A kdyz ho nepustim, tak jsem spatna ja i v ocich deti. Ja vim ze je hodna a chce mi pomoctalle js to proste nedavam a pak bbb😛bbbbbb😛mrzi, ze jsem na ni hnusna... Mate to tak taky nekdo?
priefi
13. črc 2018
@tynka9 to mi teda prijde, ze si mysli, ze vim prdlajs, protoze mam JEN jedno dite... ale do oci mi to nikdo nerekne... jen mam proste takovy pocit... a manzel mi uz taky prestal rikat, kdyz neco reknou na mou osobu, protoze za a)vi ze me to nastve b)mam dobreho pamatovaka a kdyby mi rekl, co proti nim porad mam, tak bych vytahla dlouhatansky seznam c)nechce delat jeste horsi krev nez je.... ale je mi jasne, ze co chvili neco asi padne, protoze:
a)Prijde s blbou naladou a nechce se mu se mnou mluvit
b)Jak se zeptam, zda bylo vse, jak jsem chtela a zda nebylo neco, co by se mi nelibilo, tak me skoro sprdne a stejne prd se dovim (uz se neptam)
c)Obcas se zmini, ze bych si mela vazit, ze jsem nedotknutelna, co se tyce ostatnich (mysli to tak, ze stoji za mym nazorem a pres to vlak nejede a klidne se s nimi rafne)
c)Kdyz tam vyjimecne jdu, jsou na pozoru a kdyz svagrova (ted18let, ale prijde mi jako hrozne decko) neco dela, co by nemela, tak ji hned stopuji
Kdyz neco reknu, svagrova oci v sloup, nebo se podiva na svoji mamku. Je hrozne vtipneze dokud treba tam je manzel, tak svagrova, jako hodinky, ale jak treba jde do jineho pokoje, tak jakoby nic a dela si sve, i kdyz reknu, ze si to nepreju, tak ona stejne to udela... Priklad za priklady vodi maleho ke psovi, ktery na nej jen vrci, je sice za dvermi, ale ten pes, kdyz ho citi, tak je agresivni... a ja mam obavy, ze pak, az by treba ho nekdo nedopatrenim pustil, ublizil by malemu, protoze bude citit tu zlobu, jak ho svagrova s malym provokuje (doslova ho schvalne provokuje a dela mu zle). Zazila jsem neco podobneho, ale opacneho, kdy sousedi meli psa a mamka na nej vzdy hezky a krasne reagovala a vzdy po praci se s nim vitala a ja byla s ni a jednou sousedka byla s pejskem venku (velka rasa) a pes i kdyz byl na voditku, nadsene ke me a hop, chtel me privitat a ja lezela na zemi, ani jsem nevedela jak. Sousedka se omlouvala, ze to nikdy nikomu neudelal... no neudelal... ale me mel rad a znal me a chtel me privitat... takze vim, ze pejsci takto reaguji...

Je mi jasne, ze manzel uplne nedodrzuje to, co po nem chci, aby se dodrzovalo, kdyz tam nejsem, ale o to vic pozoruji, jak tam zrovna jsem, co funguje a co ne. Takze po navsteve se casto do sebe s manzelem pustime....
priefi
13. črc 2018
@tynka9 ale taky musim napsat, ze tchan nekdy poucuje (a pritom praxe skoro zadna, to byl takovy ten tatinek, co uznava, ze kdyz je dite male, je to prace vylucne matky), tak ho tchyne sprdla, at uz je sticha 😅 a zastala se me... takze jsou i svetle chvilky 😊

Začni psát odpověď...

Odešli