Babička navštěvuje mimi, ale nedodržuje hygienu

jarunkaxyz1
7. říj 2011

Milé maminky, chtěla bych se zeptat na Váš názor, který se týká mého problému.
Mám 3 měsíční miminko. V rodině mám babičku (respektive prababičku miminka), která se snaží logicky vnoučátko užívat, jak jen to jde. Nebydlí v místě našeho bydliště, ale dojíždí za námi 2x - 3x do měsíce z jiného města. Všechno by se zdálo ideální, ale moc mě trápí to, že jako stará osoba už prostě nedbá na hygienu. Když dorazí vlakem a MHD, musím být jako ostříž a hned jí hnát do koupelny umýt ruce, protože jí to samotné prostě nedá. Pokud u nás přespává, je to hrůza, protože nemá potřebu se umýt, vyčistit zuby, v oblečení, ve kterém sedí ve vlaku chová mimino a já ty její návštěvy spíš protrpívám než abych se těšila. Bojím se, aby tou svoji !hygienou" na malé něco nepřenesla, dneska je všude tolik nemocí. Jenže když jí to naznačím decentně, tak se hned uráží, prý jsem úzkostlivá atd. Strašně mě to trápí, nevím, jak už se k tomu stavět, vím, že je moc hodná, ale co prostě nesnáším je špína a to nemyslím taková ta "zdravá", bohužel naše babička si "zahrává s tou nebezpečnou". Mimčo by navíc pořád olibovala, prská na něj a nedodržuje vůbec nějaký vzdálenosti. Holky, jak na ní? 😉