Blížící se svatba, přítel neví, zda chce se mnou dítě

angeliina
8. dub 2015

Ahoj dámy, omlouvám se, pokud je tady nějaká taková podobná diskuze... 😉 mám docela veliký problém a nevím, jak to mám řešit...Začnu asi tím, že mám partnera o 20 let staršího, který má dva syny a jeden z nich s námi už rok bydlí / bude mu letos 15/. Ještě než se synátor nastěhoval k nám do našeho mini domečku, tak náš vztah byl super a připadala jsem si jako v pohádce 🙂 kluci jezdili 1x za 14 dní k nám na víkend a pohoda, jazz a super víkendy 😎 pak jsem příteli nabídla, zda by chtěl kluky ve střídavé péči, on že jo a byl za to strašně rád, když jsem to s ním začala řešit... Nakonec to ale dopadlo tak, že u nás bydlí jen ten starší syn, protože se nějak hodně pohádal s matkou a rozhodl se od ní odejít, že to s ní nevydrží...Od začátku jsme měli nastavená pravidla, co a jak bude...do zásnub byl chlapec naprosto bez problémů, legrace s ním, furt mi stál za zadkem a vyprávěl mi něco, fakt jsem byla moc šťastná, že mě bere a že to prostě klape. V den, kdy mě přítel požádal o ruku se stal dnem osudným... ☹ synátor se začal chovat nějak divně a opravdu to začínalo být prapodivný, co se děje...skončily sedánky a klábosení, po škole se zavíral do pokoje a vylezl jen na večeři....Jeho matka začala dělat docela problémy,(přišla o veliké alimenty) zatáhla do toho i mě, takže logicky jsem o ní doma nemluvila hezky...:( uznávám, že se asi nehodilo mluvit před tím klukem o ní špatně, ale zkrátka toho bylo už dost...nechtěla nám dávat toho menšího, vymýšlela různé intriky... absolutně se nechtěla na ničem domluvit, nebo udělat něco hlavně pro ty děti!! Takže o svátkách vzala menšího do Egypta a čus bus... ☹ říkala jsem si, jak to ten starší unese, přece jen první svátky bez mámy a bráchy...jen s tátou,mnou a babičkou....Ale i přes to, jak o ní mluvil a co mu provedla stále za ní jezdí...ale chápu, furt je to máma....No myslela jsem si, jak je smutný z té matky...No, ale ani omylem...:/ tak jsme teda po novém roce začali plánovat svatbu, která je v červnu...A odjeli jsme na víkend na Moravu /přítel odtamtud pochází, tak jsme chtěli svatbu tam/ synátor s námi jel, podílel se i doma na přípravách..i přijal nabídku, aby mě odvedl k oltáři..fakt jsem netušila, že se něco děje vůči mně...No a po příjezdu z Moravy hned v ten den si šel promluvit s tatínkem ven...Já hned tušila, že rozhodně bude probírat mě, protože to by jinak nechtěl s ním mluvit sám...Jen tak pro info, mají možností hafo být spolu sami a povídat si atd. přítel dělá na směny, já po-pá, takže opravdu se vidí často a i jarních prázdninách jsou sami, dovolenou si neberu schválně 🙂 no a protože jsem viděla ty jejich výrazy,když přišli, tak jsem se zeptala, co se děje a proč takové tajnosti...synátor odešel do pokoje a přítel mi tam začal říkat, že prostě mu vadí to a ono...a nic víc....tak jsem si kluka zavolala a zeptala jsem se ho, co má za problém...no a najednou to z něj letělo...že mě nemá rád, že se se svatbou nesmíří apod. kecy....přítel zůstal čumět, já brečela....pak brečel i on. ☹ No, prostě šílený...hnusný...nikomu to nepřeju...Něco mi sice říkalo, že se děje, ale furt jsem měla za to, že to je kvůli matce, že se musí trošku s námi více sblížit, přece jen nová domácnost apod. Ale nejhorší na tom je, že mi donesl klučina dárek k MDŽ sám od sebe, chodí se mnou za kamarádkou atd. takže si myslím, že mu spíš někdo něco nakukal a on je teď v tom blbém věku, kdy neví, čí je...to dokážu pochopit...Vysvětlili jsme si to a on mi objasnil své pocity.....
Teď teda přejdu k věci..... protože nastaly tyto problémy a dohady, tak jsme se s přítelem začali více ,,dohadovat,, a tak nějak jsme oba byli smutní a zklamaní....Tak jsem se ptala, zda teda budeme konečně taky řešit už nás dva, že bych ráda taky ,,naše,,dítě a společnou cestu.....no a on mi na to řekl, že si není jistý, že to dítě se mnou chce.... ☹ že jsem jiná, než na začátku, že ho tyto dohady ničí a unavují..že neustále vidím jenom to špatný a negativní... 😖
Abych ještě dodala, jsem sama z rozvedené rodiny, vychovával mě táta od mých dvanácti let, takže docela dokážu pochopit toho našeho puboše, ale prostě mám z něj pocit, že nechce, abych si vzala jeho tatínka a měla s ním dítě, protože on pak se bude muset rozdělit o pokoj, ale hlavně o tátu....... ☹ bohužel má tu špatnou vlastnost, že je opravdu moc sobecký a rozcapený malinko..to je vidět i jak se chová k vlastnímu menšímu bráchovi.....ale musím uznat, že to bývalo horší 🙂
Tak by mě zajímal váš názor, zkušenosti.......

Moc přítele miluju, přes to všechno mám moc ráda i jeho děti, ale nevím, zda dokážu být zase jako na začátku..... ☹ Děkuji všem předem za názory a rady.....fakt jsem hotová ☹

ebra01
3. čer 2015

Tak snad se chlapec srovná, i když se teda choval jako rozmazlený fracek 😉 . Třeba si po svatbě uvědomí, že už je to "tutovka" a dá pokoj napořád 🙂 . Přeji ti hodně štěstí a ať jste všichni spokojení a vyjde ti konečně to mimčo 😉 😉

angeliina
autor
4. čer 2015

@ebra01 jo taky v to doufám....🙂 uvidíme no...teď snad už dá pokoj...a děkuji 😉