Být nebo nebýt skoro-taťka?

mladyvkrizi
11. čer 2015

Ahojte, mám před sebou velké dilema. S přítelkyní čekáme dítě. Ona má 2 měsíce do porodu. Ovšem nedávno jsme se rozešli a ona ke mě cítí nenávist. Vztah je téměř určitě nevratný. Ona ke mě cítí nenávist a vůbec semnou nejedná, nechce mě ani vidět. Ona je navíc takový ten typ ženské, která když k někomu chová zášť, tak mu dělá nejrůznější naschvály. Já teď nevim, co mám dělat. Vždycky jsem snil o tom, že budu vychovávat dítě, a to je teď pryč. Expřítelkyni mám prý říct, jestli chci být napsán v rodném listě dítěte nebo ne. Řeším tedy, jestli být taťka jenom s tím, že své dítě uvidím jednou za čas a totálně zmeškám veškerou výchovu. Budu bydlet někde poblíž, ale kdykoliv se ona odstěhuje, tak já budu od dítěte odstřížen úplně. Nebo se mám odtěhovat daleko pryč, zapomenout na to (maximálně platit alimenty) a začít nový život ?

verusky
11. čer 2015

@evulina77 to jsi napsala krasne a to je ale taky prave to, co mi nejde. zjistila jsem to par dni. neumim pozadat o pomoc. neumim v klidu s usmevem rozdelit ukoly. nemam nadhled, jsem dric a dru a pak se sedru a jsem neprijemna a nestastna. napsala bys mi, prosim, jeste neco v tomto smyslu? ja vlastne presne nevim, co zvladnu, co ne, nekdy taky zvladam, jindy ne... holky pomahaji porad... a ja je za to vedu v nastrojich a ve skole na jednicky (neumim taky slevit ze sve urovne, to se tyka i poradku doma. neumim prijmout pomoc, ze nekdo da do mycky, ja vidim, ze tam nedal jeste tohle, tohle, proste chci, aby ta prace byla se vsim a komentuju, co neni. nebo jsem to tak driv delala.

1kolousek1
11. čer 2015

Jestli to není fake, tak .. Nechápu, jak takhle někdo může vůbec přemýšlet .. Avšak dělej si co chceš, možná, že to dítě bude nakonec rádo, že s někym, kdo přemýšlel nad tím zda zapomenout, že je se nemusí vůbec vidět. Kdyby takhle přemýšlely v těhotenství ženy, které opustí partner, asi by přibylo hodně dětských domovů .. 😎 K tvojí ex, nevim, proč jste se rozešli, každopádně ses zrovna jako otec roku neukázal a to, že se Tě ptá, zda chceš být zapsán, zrovna nevypadá, že by tě chtěla od dítěte odříznout. Asi každej orangutan ví, že zapsáním otce v rodném listě vznikají taky práva otce. 😉

verusky
11. čer 2015

@alisek nejhorsi je na tom, ze kluci nejsou mi, kdyby byli mi, neni problem... rozdelim ukoly holt svou metodou (trochu autoritativni). pritel se mnou nesouhlasi a kluky v soucasne dobe haji. (nechce i slyset, ze pres tyden nedelaji vubec nic. krom skoly, ktera je u jednoho letos poprve na trojky, u druheho na ctyrky, zase mam problem s urovni- neuznavam. pokud se neucim, mam pracovat! pokud pracuju, muzou mi uniknout jednicky!)
ja to ted nedavam... prazdniny tri tydny budu pryc (jeho rodina odsoudila, on bojuje, jak to prijmout, uz rekl, ze moje rodina jsou i oni tri chlapi- boze muj, vzit si me nechce, klukum ukoly dat taky ne, jaka ma rodina??), treba chytnu nadhled. kez by!

verusky
11. čer 2015

@evulina77 a ted asi tri dny jsem doma ani nehla prstem, jen jsem se postarala o malou a uvarila jidlo... mycku daval rano pritel, pracovni plochy neumyl (na to nema), drez se zhnilyma jahodama... presto jsem to tak poprve nechala a odjela. obavam se, ze v nedeli to tedy bude jeste v horsim stavu... on asi potreboval zenskou sluzku, ktera zamaka a ja se najednou vzpricila a on je z toho spatny. mame i susicku a kluci si perou sami (jsem musela zavest, protoze si nevazili naskladaneho pradla a hodili na zem na spinavy koberec).
premyslela jsem nad elektrickou skrabkou brambor, protoze brambory mame nase a hodne a ja nemuzu moc skrabat (a pro tolik lidi je opravdu moc a mivame v nedeli u nas i tchyni a jejiho pritele), protoze mam bolave ruce a holky taky tolik nevydrzi, loni pomahal ten mladsi kluk, toho jsem ale uplne vyskrtla z povinnosti, neb to bylo o nervy a tata se nezastavoval nad tim, ze povinnosti neplni. tata ma problem- neni dusledny. a neni doma a je pochopitelne, ze v tech peti minutach, co jde v devet vecer za klukama, je neserve, ze neco neudelali.

verusky
11. čer 2015

@evulina77 promin, ze Te bombarduju, ale jeste jednou chci rict, ze mam velky problem s organizaci v klidu, s nadhledem a rict si pekne o pomoc, vytahuju tu potize, ale toto je ma velka potiz a budu rada, kdyz napises neco, co by mi mohlo pomoci, dekuju 🙂

verusky
11. čer 2015

a omlouvam se zakladateli diskuze, ze jsme ted odbocili, uz mlcim a pripadne na sve potize zareaguji ip... pardon, chlapce a zabojuj, at ukazes, ze jsi chlap 🙂

andrrriiik
11. čer 2015

@alisek No,je pravda,že flirt přes sms s bývalou nejsou důvod k rozchodu,ale je fakt,že natož že jsou spolu takto krátce,je na pováženou jeho chování.To si ani neumím představit,že bych to musela řešit po 3 měsících vztahu.
Ale souhlasím,že dneska lidi berou podle mě manželství(partnerství) na lehkou váhu,a kvůli každé prkotině se hned rozvádějí(rozcházejí).

shine2015
11. čer 2015

@mladyvkrizi pokud uvažuje o tom, že te necha zapsat jako otce, nadeje je...nevím kolik ji je, ale že jsi flirtoval s ex navíc když je těhoná, to taky nechápu.....bud jsi spokojený a nemáš duvod flirtovat a vůbec s ex a nebo je prostě něco blbě a pak vyhledávaš i další ženy i když ne na sex....ale podle me je to jednak hnusný, když ona je těhotná a pak se nemužu zbavit otazky, co bude za par let, když už ted se chováš jak se chováš....je nabořená důvěra, to je jasné a to se těžko spravuje....a hlavně to trvá dlouho, navíc v dobe tehotenství to bolí ženu ještě víc.....

alisek
11. čer 2015

@andrrriiik já s tebou souhlasím, taky by mě to dost naštvalo a mrzelo ale taky to chce myslet racionálně, já byla taky těhotná a manžel, při druhém těhu občas i dítě mě taky někdy naštvali ale člověk prostě nesmí myslet jen na sebe a svoje pocity, když už nemá tu zodpovědnost sám za sebe..Já mám te´d okolo sebe tolik rozvedených nebo se rozcházejících páru až mě jde z toho hlava kolem. I sama jsem od muže málem odešla ale jsou prostě hranice, které nelze překročit..uděláš to jednou, uděláš to zase...ale pak bude dítě na světě, bude třeba větší, jak se v tom má vyznat...

evulina77
11. čer 2015

@verusky zkusím to promyslet a večer napíšu do IP, ať tady nemoříme 😀 . Třeba můj pohled pomůže...

andrrriiik
11. čer 2015

@alisek Jj,proto jsem bývalému odpustila,právě kvůli mimču,navíc jsem se nechtěla rozvádět s břichem.Nakonec jsme se sice rozvedli,ale kvůli automatům a chlastu.Jen sliboval,a skutek utek,začal být i agresivnější,a to byla konečná.Ted mám super chlapa,máme spolu 8m syna,a doufám,že se rozvádět už nikdy nebudu 😉

verusky
11. čer 2015

@evulina77 budu Ti vdecna 🙂 i za cas 🙂

mladyvkrizi
autor
11. čer 2015

Dneska jsme byli v ZOO, kde mi zdůraznila, že je konec. Já teda půlku času probrečel. Ona nebrečela, i když na konci mě už z lítosti chytla za ruku na chvilku. Předtím mi i řekla, že nemůžu čekat, že dítě uvidím častěji, než určí soud.

@shine2015 už jsem to psal .. já s ní flirtoval ještě dříve, než jsme o mimču věděli .. od té doby jsem byl naprosto oddaný a dokonce už dříve jsem toho nechal .. to prostě ona tu konverzaci dohledala zpětně

gepe
11. čer 2015

@mladyvkrizi a duvod konce?

mladyvkrizi
autor
11. čer 2015

@gepe no .. potom co mamka řekla, to co řekla ... tak jsme se 2 dny na to hádali na to téma (o bývalkách) ..a já byl hrozně vytočený, že se hádáme na dovolené a ještě ráno a ještě že útočí na moji mamku a říká o ní škaredé věci ... tak jsem řekl "jak můžu být s člověkem, který takhle vychází s moji mamkou?" ..a ona "asi nemůžeš" .. jsem řekl "tak se jako rozejdem nebo co?" .. a ona řekla "jo"

halina0101
11. čer 2015

@mladyvkrizi Jenze tos tomu vsemu moc nepomohl.Neni snad tve dite prioritni?Nerikam, ze matka snad neni dulezita, ale ty bys mel byt na strane sve zeny, pokud samozrejme neslo o nejakou podpasovku z jeji strany.Ona sice jedna ukvapene, ale ani ja si moc neumim predstavit zit a vychovavat dite s muzem, ktery navrhne tehotne partnerce rozchod kvuli tomu, ze nevychazi s jeho mamou.Uz nejsi maly kluk, ale bude z tebe tata.
Ve spouste rodin se partneri nemusi s rodici toho druheho, ale i tak lze spolu vetsinou vychazet v mezich slusnosti, aniz by to melo zasadni dopad na jejich spolecny zivot.
Kolik je vam let, pokud to neni tajne?

mladyvkrizi
autor
11. čer 2015

24 a 25 ..já vím, že jsem to ...... ted můžu akorát brečet

halina0101
11. čer 2015

@mladyvkrizi Nebrec, dej tomu cas a promluv si s ni.Rekni ji, ze si uvedomujes, ze ona a dite ted budou ti nejdulezitejsi ve tvem zivote a ze vis, kde se stala chyba...ze necitila tve zastani.S maminkou nejak jemne promluv a vysvetli ji, ze pritelkyni jeji slova zranuji, zvlast ted v tehotenstvi.
Byla by skoda se alespon nepokusit vytvorit malemu kompletni rodinu kvuli nejake prihlouple konverzaci a sporum s tchyni.

akankeo
11. čer 2015

@mladyvkrizi jestli zakladas novou rodinu, tak ta ma prednost pred tvoji starou rodinou, tedy i maminkou. To si zapamatuj, nebo budes mit problemy vzdycky. Tvoje maminka uz nejakou zivotni zkusenost mit bude, takze dobre vedela co dela a co to udela, kdyz mluvila pred tvoji aktualni pritelkyni o byvalych, to se opravdu nedela a umysl je tam pomerne jasny... Mel ses sve pritelkyne zastat. A kdyz uz ses ji nezastal, tak si musis ted rozmyslet, co je pro tebe dulezite a co ne a jestli pokud by se k tobe vratila bys byl schopni ji dat prednost pred mamou... Jestli ne, tak na vazny vztah jeste nejsi ani zraly, ale aspon o toho prcka zabojuj, tatu bude potrebovat tak jako tak...

akankeo
11. čer 2015

@halina0101 perfektne vystizeno 🙂

halina0101
11. čer 2015

@mladyvkrizi Osobne si myslim, ze jeste neni vse ztraceno.Po porodu mozna uvidi vse trochu jinyma ocima a pokud uvidi, ze mas zajem o ni i dite, pomahas ji, mozna ti da jeste sanci.Neni to neobvykle.
Preji ti hodne stesti 😉

@akankeo Dekuji, koukam, ze to vidime podobne😉

rybamrazena
11. čer 2015

@mladyvkrizi Co konkrétně byl ten flirt? Z tvých příspěvků mám pocit, že to nebylo úplně nevinné... Zkoušel´s kytku? Bydlíte spolu pořád? Co tak požádat o ruku? Asi tě odmítne, ale když ne, bude to příjemné překvapení. 😉

alisek
11. čer 2015

Takovéhle handrkování se stává i v pevných svazcích...i my se ještě ted chytneme s mužem ohledně tchánovců a naopak..vyříkame si to a jedeme dál a servítky si třeba já k tchánovcům neberu.

@mladyvkrizi u vás je blbý jediné to, že jste si udělali dítě moc brzy, nemáte toho asi moc zasebou..a místo naplno prožívání zamilovanosti, lásky zařizujete už rodinu, protože když je to ve vztahu zrovna špatné, tak člověk by měl koukat i nazpět na začátek, jak jsme se vodili za ruce, byli zamilovaní a na vše co jsme spolu dobrého prožili...ono je pak na co navazovat a nehrotit to hned rozchodem. Podle mě to spíš na vás zkouší, chce abyste za ní "dolézal", promiňte za to přirovnání, chce pozornost a abyste se cítil pořádně provinile a udobřoval si jí..ono až se to dítě narodí, tak to bude dost šílený kolotoč, a hormony v šestinedělí jsou snad ještě horší než v těhotenství, takže bude hodně ráda za každou pozornost a pomoc od vás..tedy pokud ji dostane.

shine2015
11. čer 2015

@mladyvkrizi taky si myslim,že chce aby jsi dolejzal.....hlavne nebul před ní....a pokud jsi flirtoval v dobe vztahu s ní, njn, stejne se to nedela....ale je blby,že ti leze do veci a že se rozchází kvuli tmu, že mamka mela rada ex taky není upne vpořádku.....
@alisek zbytečné řešit, že se meli lip poznat, čas zpet nevezmou... 😉 musí se postavit k nove situaci čelem.....ale taky si myslím, že to ještě není definitivní...chce te vytrestat.... 😉

alisek
11. čer 2015

@shine2015 s tím samozřejmě souhlasím, jen jsem to konstatovala..

alisek
11. čer 2015

@shine2015 jo vzahy obecně jsou velice složitá věc..natož partnerství/manželství..těch kompromisů co člověk musí udělat..achjo..ale zase to je hezký držet se spolu za ruku a mít někoho po boku, který nás má rád, váží si nás a chce být s námi..
Musí se na tom prostě pracovat..a pořád..je to jako s kytkou..pořád zalévat aby neuvadla 😉 tomu mýmu to vtloukám do hlavy taky...někdy je spíš hluchej.. 😎

shine2015
11. čer 2015

@alisek njn chlap 😀 ja si myslím, že častokrat obe strany musi ledacos zkousnout....a takove to držení za ruku v duchodu kdy krmí holuby je usmevne, určitě to lze, ale co vše si odpustili, zvladli, na co se museli povznest a co zkousnut už neuvadejí....ja si nemyslim, že je ideani když jsou dva hodne mladí....rozhodne když spolu začnou brzy, mají to težší...ale taky si nemyslím, že práve a o jsi nekde myslím psala i ty, je řešením utect k nekomu jinemu nebo rozvod, rozchod.....k tomu musi byt jo zavažny duvod, protože vždy to odnesou deti...

xisett
11. čer 2015

Myslím, že jediné co zakladateli pomůže bude SNAHA, protože na něm už to moc nazáleží...

evulina77
11. čer 2015

@mladyvkrizi a nečeká přítelka třeba, že jí požádáš o ruku,když čekáte dítě? Na mě to působí tak, že je zklamaná ze všeho, že brzy otěhotněla, z vašeho vztahu, z chování tvé matky. Třeba do ní hučí i její rodina, že čeká dítě s někým, s kým je krátce, kdo si jí nechce vzít apod. Může toho být víc. Být tebou, tak se jednoznačně přihlásím k dítěti. Pokud chceš i jeho matku, požádej o ruku, vzít se můžete třeba až po porodu, za rok, dva. Ale měj plán, co dál. To bych aspoň očekávala já. Chtěla bych vědět, že o mě ten druhý stojí, a když čekám jeho dítě, tak bych chtěla svatbu, nebo aspoň žádost o ruku...