Cesta zpátky...Dá se zlomit odpor k intimnímu životu s někým?

23. únor 2024

Ahoj,

chtěla bych se zeptat na vaše rady a zkušenosti...už moc nevím, jak dál...

Mám dlouhodobý vztah, manželství, školkové dítko...

Z mého pohledu, kapka ke kapičce...říkala jsem, co mi schází, žádne náznaky...manžel naše problémy datuje až od ,,nefunguje to v posteli".

Potýkáme se s tím už přes rok, nahoru dolu...manžel se dokonce začal snažit, jenže já nevím, jestli to nebude kratkodobé samozřejmě a taky je to někdy fajn a pak zas výbuch-takže se vlastně bojím, že to jen dusí, ze se nic nezměnilo, takže jsem zpět...a vlastně to nejhorsi, mám pocit, že kapicky dokapaly...že je mi to jedno...

A teď naprostá panika....intimní život...strašně mi to vadí, všechno...někdy jsem na sebe naštvaná, říkám si, ze se snaží ke mě, že to bývalo fajn, mohlo by zase být...ale mám pocit, že to v sobě nemůžu zlomit...nevím, jestli to vůbec jde?

A pak...tatinek je skvělý, malá ho naprosto žere...takže zničím rodinu a může to být ,,má největší chyba v životě", když to opravdu ukončím

Hlavní otázka tedy zní...da se zlomit odpor k intimnímu životu s někým?

volfikovi
23. únor 2024

Nedá. Dle mých zkušeností to prostě nejde. Zažila jsem, zkoušela jsem psí kusy nešlo to. Většinou však je problém spíše někde jinde ve vztahu. Ta postel na to jen navazuje. Pokud se to někomu povedlo změnit tak klobouček, ale mě bohužel pomohla až změna chlapa.

pavca1982
23. únor 2024

Někde jsem kdysi slyšela jednu hlášku, která si myslím je pravda. Někdo si třeba myslí zase něco jiného. Říká se, že žena má s mužem sex jen když miluje a muž miluje jen když má sex.Takže pokud nechceš sex, tak možná nemiluješ?

autor
23. únor 2024

@volfikovi no...tak já vím, že se to u mě nasčítalo těmi probémy, tím co nefungovalo, tím co dělal, nebo spíš nedělal a pak najednou jsem zjistila, že mě nepřitahuje....a pak se to ještě zhoršilo a ted je to takhle...a ja nevím, jestli tak dokážu existovat a pak se podívám na malou...že...

autor
23. únor 2024

@pavca1982 no...to je hezky řečeno...asi si to dost uvědomuju a možná to bude pravda...ale jak se to tak stane a dá se to zvrátit?...

pavca1982
23. únor 2024

Asi nedá když to tam není tak není. Je to na prd, ale ani dítě tohle nezachrání.

sorboni30
23. únor 2024

K intimnímu životu to změnit nejde.. Moje zkušenost.

foxietrixie
23. únor 2024

Hmm asi bych se v tvé situaci přestala nutit do intimností a zašla někam i s chlapem do poradny. Podle toho co píšeš, jsou ty intimností zdaleka nejmenší problém vašeho vztahu 😊

gdpr
23. únor 2024

Podľa mňa dá sa zmeniť ale u teba podľa mňa nie je hlavný problém imnimny život ale to, čo si mu hovorila len on to začal datovať až od toho, že vám to nefunguje v posteli. Pokiaľ sa to, čo si mu predtým hovorila nezmení a nezačneš mu dôverovať nezmení sa ani imtimny život. "To predtým" je príčina a imtimny život je len dôsledok.

autor
23. únor 2024

@gdpr toho jsem si tak nějak vědoma. Vlastbě je to dost presně napsané...jenomže nevím, jestli jsem nedospěla za tu hranici, že uz asi ani o ty změny nestojím a ....někdy mi přijde, ze to stejně ,,jen hraje" že na nějakou změnu asi ani nemá náladu, protože když ma pocit, že se jako snaží a ,,nic z toho" pak to stejně většinou dostanu na talíři, buď bouchne, nebo má poznámky...a já, i když jsem si chvíli předtím treba říkala, jo, ono to mozna bude fajn jsem jako mavnutim prstu zase zpatky...

fandysek_1
23. únor 2024

Třeba by vám pomohla poradna. Já se v sobě snažím zvrátit podobné pocity, které máš. Někdy to jde a Někdy to nejde. Pracuji na sobě a hledám příčiny, proč to najednou nejde. Taky mi řekl hodně zlého a myslím si, že ten náš mozek, to tam má. Chceme jít do poradny. Manžel si myslí, že náš hlavní problém je, že není sex tolik, kolik by chtěl. Dle mého je náš hlavní problém v tom, že ještě nepochopil, že já jsem servaná po celém dni a nemám pak náladu vůbec na nic..

irmamala
24. únor 2024

Naprosty souhlas s
@volfikovi . Zacalo to tak, ze me to prestalo ken tolik bavit a prerostlo v takovy odpor, ze jsem ho zadala at na me u toho nesaha, nemluvi a je hlavne tma. Zkouseli jsme vsechno mozne behem tech let a nikdy jsem nerozklicovala, proc se to stalo, protoze on ani jako partner nebyl spatny. S novym muzem tento problem ani vzdalene nemam, takze si myslim, ze nekde to proste je a nekde neni…

lenerka1
24. únor 2024

Souhlasím s tím, co byla řečeno výše, chlap musí pochopit, že nefungující intimita je jen důsledek jiného problémů a musí chtít to vyřešit, pak je naděje.