Cestování s miminkem za tchýní. Jak to vidíte vy?

jardine
4. lis 2006

Ahojte, jsme z Plzně a máme doma ani ne měsíční miminko. Manželovi rodiče bydlí na Valašsku a tchyně si vzpomněla, že bychom Vánoce měli trávit u nich. Problém je v tom, že se mi idea cesty takhle malého miminka přes zasněženou D1 a jiné "lahůdkové" komunikace vůbec nelíbí. Jezdíváme tam pravidelně a s různými dopravními nehodami, uzavírkami a objížďkami, které jsou tam na denním pořádku, to zřídkakdy trvá méně než 7 hodin. Manžel tvrdí, že v tom žádný problém nevidí. Já mám ale jiný názor, přestože jím riskuji roztržku s dosti manupulativní tchyní. Jak to vidíte vy? Děkuji za názor.

nikkos
27. čer 2008

Ahoj, nevím jak vyřešit jídlo na cestách. Kupované masozeleninové příkrmy - myslíte že bych je mohla dát malýmu i bez ohřátí studené? 😕

martas123
27. čer 2008

nikkos - tak to teda bez ohřátí nevím. 😕 já jsem to vyřešila ohřívačkou na lahve a příkrmy, která je i do auta - zapne se do zapalování 😉

veverica
27. čer 2008

nikkos ja teraz v lete ani nezohrievam kupovane prikrmy

nikkos
27. čer 2008

Tak to je bezva, tak snad se to vyjímečně nezblázní když bude studenej oběd 😀 Díky!

eppik.m
29. čer 2008

emjee a jak starý máš mimčo? Já jsem jela se svým Miškem vlakem 6 hodin taky na Slovensko a měl pouze 2 měsíce. Jela jsem s ním sama. Plně ho kojím tak jsme s jídlem neměli potíže. Kojila jsem ho cestou tak jak si řekl, seděli jsme v kupečku. Sebou jsme měli kočár, který jsme umístili u dveří jelikož nám neprojel uličkou a Miška si celou cestu lebedil v přenosné taške z kočárku, měla jsem ho na sedačce. Vědšinu prospal protože má rád cestování autem, asi ho to ukolíbá, vlakem to bylo podobné. Určite bych ho nedávala do autosedačky na tak dlouhou cestu, nemá v ní pohodlí a může se mu zablokovat páteř. Teď se taky chystáme tento měsíc. Tak jsem zvědavá jak to bude jelikož už má 4 měsíce a už to není to malé mimi ležící a spící. A jídlo hezky sebou do termosky ohřáté nějakou dobu vydrží. Krásnou a příjemnou cestu. 😵

ivulla
1. pro 2008

Ahojte maminky, mám dotaz... Máte některá zkušenost s ježděním s malým mimčem "o samotě". Řídím hodně a jsem zvyklá jezdit všude autem... Nejinak to plánuji i s prckem, ale nevím, jak moc je to možný jet třeba 100km... Nečekám, že to udělám za 50 minut, jak jsem zvyklá, ale jezdila bych po okreskách, kdykoliv si zastavila, udělala přestávku... 😎 Praktikujete to některá taky? 🙂 Díky za rady

saska.t
1. pro 2008

No jazdim s malou sama zatial to ide, ale cely den by nemalo byt babatko vo vajicku, nie je to dobre na chrbatik malo by byt na rovnom, Zalezi ako dlho jazdenie za den bude ...

ivulla
1. pro 2008

Jedná se o jednorázovou cestu.. ne víc než 100 kiláků... Když bude prcek nevrlej, tak si uděláme přestávku... 😉 No, vím, že každý dítě je jiný, jen mi přijde, že když bude auto zvládat, není v tom celkem problém... Ale setkala jsem se s celkem podivně odmítavým názorem okolí... 🙄

cerstvamama
1. pro 2008

ivulla
Jezdím s Adélkou kolem 100km. Mám jí vedle sebe ve vajíčku. Tak 45 min. prospí s zbytek kouká z okna. Teď jak už je větší tak si i hraje s hračkou. Jen bacha na podávání hračky nebo dudlika, nesmíš spustit oči ze silnice. Lepší zastavit. My máme takový ten řetízek na dudlika, takže po hmatu najdu řetízek a pak na jeho konci i dudlik, přiložím ho někam kde tuším pusu a Adélka už si ho sama chňapne
😉

petule.h
1. pro 2008

s tomem jsme byli ve 4,5m v Itálii autem 1000km a super, v 8m v egyptě...šlo to, pak v 1r a 2m v Bulharsku, horší a v 1,5 roce v Itálii hrůza...jakmile jel v autě bylo to straššné okolo roku, řval, takže očistec, jezdíme jen na noc od té doby...letadlo by šlo, ale to je 2h na letišti před odletem, pak min 2,5h leteadlem, pak cca 30min-1h na letišti,pak cesta do hotelu, než se ubytujete...je to náročné, pač je dost aktivní a nevydrží sedět...ale auto už nám zase teď jde 🙂 ..ono každé období a dítě je jiné...
když je po cestě nevrlý, tak zastavíme a dáme samo kolečko 😉 ,koupíme něco dobrého a frčíme dál...dálky ale jen na noc...100km je v pohodě na zátah, s oběma, cestu si plánuji tak, aby byl malej po jídle...když chce větší čůrat stavíme 😀 😀 ..s tím dudlíkem na šnurce to taky děláme

cerstvamama
1. pro 2008

Já taky řeším jestli podniknout cestu dlouhou asi 16 hodin, bylo by to s jedním přespáním. Pořád se nemůžu rozhodnout. Buď bysme jeli i s manželem autem nebo by jel sám a my dvě letěly. Ale nevidím ráda, když manžel takovou dálku řídí bez střídání.

saska.t
1. pro 2008

My sme boli s malou ked mala 2 mes. 1000 km Nemecko - Bratislava, isli sme na noc aby som malej nerozhadzala rezim. Ked sa malo papat a mala sa prebrala som nakojila a isli sme dalej....

ivulla
1. pro 2008

Cerstvamamo: To s vámi nemůže letět? Potřebujete mít v místě auto, jo?
Jinak jste mě holky celkem uklidnily... 😉 Já si myslela, že to nebude až tak tragický, i když vše se ukáže až podle toho, jak bude prcek reagovat, to je jasný... 😉 Jen je dobrý vědět, že to protě jde. 😝 No já mít problém s dudlíkem nebudu... Je to sice ycela jistě horší varianta, ale vepředu se u nás nedá vypnout airbag (když jsme ani ne před rokem auto pořizovali, mimčo jsme neplánovali ani vzdáleně. takže nás to holt nenapadlo... ☹ Takže asi přestávky budou nutný... Ale to mi vůbec nevadí. 😉 Tak díky za zkušenosti. 😎

cerstvamama
1. pro 2008

ivulla
Přesně tak, potřebujeme tam převézt naše auto.

petule.h
1. pro 2008

cerstvamama:my se tedy střídáme...já bych klidně někde přespala kdybych neřídila...to dělá spousta lidí...takhle malé děti jsou ještě v pohodě...dokud nechodí...to se pak potřebují proběhnout, takhle stačí jí vyndat aby se protáhla...
určitě bych já volila raději auto, i když je to delší...cestu si zorganizuješ jak chceš, zastavíš si kdy chceš..a vůbec všechno...já bych volila auto a přestávku na noc klidně...z Prahy bych vyjela tak, aby jste byli cca za 8h někde v rakousku, nebo i dřív, tam se vyspalavnějakém penzionu přes noc a pokračovala dál(soráč, hned jsem Vám přisoudila cestu do Itálie 😀 ..
auto je dle mě na tyhle cesty v pohodě a nemusíte pak být nikde na místě, můžete si jet kam chcete na výlet...my takhle jezdíme už 5 let...ovšem do řecka bych rozhodně letěla...autem bych dala jen Itálii a chorvatsko.. 🙂

frantisek08
1. pro 2008

Mila jardine: Náš Adam má 7 týdnů a najeto tak 2.000 Km. Opava, Vídeň, Svitavy, všechno z Prahy. Je úplně v pohodě a vůbec mu to nevadí, většinou spí. Občas musíme udělat přestávku na kojení nebo přebalení. V moderních autech není ani zima ani horko, na to je klimatizace. Vše tedy závisí od toho, jestli máš mimčo klidné nebo uplakané, to si musíš zodpovědět sama. Ale vzhledem k tomu že máš čas psát příspěvky na internet, tak asi klidné. Pak to taky závisí na tom, jestli chceš trávit vánoce s tchýní. Tak to řekni rovnou že nechceš a nevymlouvej se na miminko. Zdraví Franta

PS: my jedeme za tchýní do Opavy.

martimarti
1. pro 2008

Milý(á) Franto, jelikož jsi tak trochu bezpohlavní, tak nevím, koho oslovit. Ne každý je takový pašák a machr jako ty a váš Adámek, takže zaujímat takovéto stanovisko je poněkud neslušné, nemyslíš? Co je ti probůh do toho, jestli má jardine čas na internet a jaké má vztahy s tchýní? Jardine před měsícem žádala o radu (takže jsi zaspal(a) s odpovědí) ostatní maminky a ty jí v dobré víře radily. Tak co máš za problém a rýpeš tady?

cerstvamama
1. pro 2008

petule.h
No při střídání v řízení bysme to zvládli na jeden zátah, ale právě kvůli Adélce bysme chtěli někde přespat. Prostě by z té obyčejně cesty byl takový malý výlet s jednodenní zastávkou.
P.S. Jedeme víc na východ 😀

ivulla
2. pro 2008

Sice pochybuju o tom, že se tu milý (bezpohlavní 😝 ) František08 ještě objeví (vzhledem k tomu, že tohle je jeho jediný příspěvek a moc to tu tedy asi nezná, jen prudí), ale neodpustím si upozornit, že tahle diskuze je stará přes dva roky... Takže Jardin asi letos Vánoce u tchýně neřeší... 😀 Jen jsem to tu znovu otevřela, abych zbytečně netvořila nové téma. 😉

martimarti
2. pro 2008

Tak to se docela povedlo, ten datum jsem nějak přehlídla, jak mě naštval františek08. Jsem pako.

dana_l
2. pro 2008

cestovanie s babatkom nie je problem pre babatko ale pre nas dospelych !!!!!!!!!!!!!

to my si len myslime ze to malinkym prekaza a nebudu spokojne. oni mozu byt nespokojne a umrncane a hladne aj doma. ak cestujete s babatkom musite ratat s castejsimi prestavkami - ostat stat aj dlhsiu dobu. a ak babatko spinka dlhsi cas - nechajte ho spinkat a nebudit lebo je cas na jedenie. ono sa ohlasi ked bude potrebovat.
uznavam ze su aj babatka, ktore nemaju radi cestovanie - citia sa velmi obmadzene v sedacke. ak vase babo je takyto pripad, tak musite mat pevnejsie nervy ale cestovat sa aj tak da.

moja mladsia velmi plakala v autosedacke a mne sa zdalo ze ochrana na hlavicku jej nerobi dobre. mali sme este jednu z kocika a vymenila som ju a bolo po placi 🙂 .

my vela cestujeme, detsky lekar je v inom meste a aj nakupy robime mimo miesta bydliska. a na buduci rok ideme konecne domov huraaaaa!!!! budeme letiet niekolko hodin a dufam ze to starsia vydrzi - pocas dna sa nezastavi a nesadne si takze neviem ako sa jej to bude pacit.

laetti
8. pro 2008

Zdravím všechny, dceři budou 3 měsíce a tak chceme jet na Vánoce k tchýni - asi 300 kilometrů. Cesta trvá 5 a půl hodiny buse i vlakem. Manžel preferuje autobus-jelikož je to přímý spoj, ale já si nedovedu představit jak to bude vypadat. Malá trpí na prdíky, při kojení se kroutí a ječí a taky občas nechce spinkat a řve. To by nám asi v autobusu nepoděkovali-nehledě na to, že bych se s ní nemohla nijak projít, jen sedět. Máte někdo zkušenost s takovou cestou busem? Musím mít malou v autosedačce a vedle sebe na sedadle, nebo autosedačku na klíně?
Já teda preferuju cestu vlakem, ale to budeme muset 2 krát přesedat a nevím co s kočárkem-máme X-landera s hlubokou korbou-nechci ho dávat do úschovy během přepravy-vlaky navazují dost těsně a co když to pak nestihneme kvůli zdržení s vydáním kočárku.Můžu si ho vzít do vlaku a mít usebe nějak složenej, ne? Máme jet rychlíkem z Liberce do /Pardubic a z Pardubic pak Eurocity.

stvura
8. pro 2008

Ahoj Laetti, no doporucujem ist radsej vlakom, kocik si posli pre istotu skorsim spojom a ak mas si pre prestupovanie vezmi radsej klokanku.
Nas maly a to som sla len za otcom pol hodinu bol v buse maximalne nespratny, vsetci sa po mne pozerali - hrozne reakcie, no chudatko dieta nevie byt vzdy tichucko. Vo vlaku je to prijemnejsie, prejdes sa, uspis v pohode maleho, nemusi mat autosedacku.

laetti
8. pro 2008

stvura: Nosítko určitě vezmu, to by mělo být nejpohodlnější, to je fakt. Jak to myslíš dřívějším spojem? nějakým vlakem co jede předtím až do naší cílové stanice a tam si to pak jen vyzvednu někde v úschovně? Jsou schopni mi ten kočárek i přeložit z jednoho vlaku do druhého a dovést tam kam chci? Na nádraží se teprve chystám abych se na vše zeptala, takže sonduji předem 🙂

mersinka
8. pro 2008

laetti, ja by som radsej volila cestu vlakom, je to ovela pohodlnejsie a to prestupovanie nie je take hrozne, uz to mame aj my za sebou. Na nalozenie a vylozenie kocika nepotrebujes vela casu, je to rychlovka, nie viac ako 1 min, aspon my mame take skusenosti. Takze toho by som sa nebala. Na ten zlozeny kocar pri sebe by som sa radsej informovala dopredu ci je to mozne.
Neviem ako je to u vas s busom, ale tu vacsina dialkovych spojov neberie kociky, maju to vyslovene napisane na info o spoji. A aj keby brali, ja osobne by som tak nesla, pokial nemozem mat dieta v kocari. Na rukach je to dost nebezpecne, ved to je to iste ako keby si sla s nim takto v osob.aute! A brat kvoli tomu autosedacku sa mi zda uz dost narocne.

vrana
2. čer 2009

Když už jsme u toho cestování...tady http://www.bubisek.cz/soutez/default/display/ je soutěž o přípravky pro dětičky proti střevním potížím při cestování 😉

lamarika
29. kvě 2010

Holky prosím vás nevíte jek je to s cestováním s dítětem po EU? Musí mít svůj pas nebo ho musí mít někde rodič zapsané?

shaula
29. kvě 2010

Já jsem se zajímala jen o cestu na Slovensko - tady stačí, když je dítě zapsané v pasu rodiče (případně může mít svůj vlastní pas). Teoreticky by stačil i zápis v OP, ale jelikož by to měl být cestovní doklad, což OP není, tak prý v případě srážky s blbcem by to nemuselo stačit - takže raději neriskovat a zapsat do pasu 😉 Mám už ten pas s biometrickými údaji a zápis provedli během dvou dní.

Viz tady: http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/cestujeme_po...

lamarika
30. kvě 2010

Shaula moc děkuju ;o)

zdeniii
11. čer 2010

Ahojky, kdy myslíte že je možné s miminkem cestovat? Chtěli bychom v létě do Chorvatska, to malé bude cca 5 měsíců...