Chcem odísť od priateľa - tyrana, neviem kam

papulka22
28. říj 2013

Ahojte, neviem ako dalej, žijem s priateľom v podnájme. Rád si vypije a je hrubý, a ani si vlastne nepotrebuje niekedy vypiť. Je to naozaj príšerné, som s ním už 3,5 roka , žijem s ním v jednej domácnosti a nemám kam ísť. Nemám finančné prostriedky , všetko išlo vždy na nájom. Je o 10 rokov starší odo mňa. Máme 2 ročného syna. Veľmi by som od neho chcela odísť, no neviem kam. Rodina mi nedokáže pomocť, tá ma skor odsudzuje, že čo som chcela, to mám. Mama predala svoj byt, nemám sa kde utiahnuť. Niekedy v noci musíme utekať aby nás ten šialenec nezabil. Raz som ho skúšala udať na políciu, no hodnotili to len ako priestupok. Chcela by som ešte rok vydržať a našetriť nejaké peniaze z rodičovského, no neviem či sa mi to podarí. Potom nejakú robotu a zas skúsiť podnájom, jednoizbák.Lenže aj to je drahé. Neviete mi poradiť niečo ohľadom peňazí? Priatel je nezamestnaný a takťiež nič nepoberá z úradov. Ak máte nejaké skusenosti ohladom alimetnov, rady o bývaní, o peniazoch, alebo ak ste neikedy boli v podobnej situácii ako ja, prosím poradte, nemám sa s kým iným o tom poradiť a je to pre mňa doležité. Teda keby išlo len o mňa, tak by som nemala také obavy, ale mám obavy o syna, chcem mu zabezpečiť dobré podmienky, bez stresu.Vdaka

dadushe
28. říj 2013

@papulka22 Je to strašná situace, musí to být neskutečně těžké. Jsem ráda, že s tím chceš něco udělat, protože hodně žen v sobě tu sílu nenachází a prodlužuje tak roky hrubostí a ponižování. Už jenom pro malého, který to určitě vnímá. Divím se, že nelze nějak dostat z policie vykázání manžela pryč z domácnosti..Každopádně musíš z toho i se synem pryč. Radím kontaktovat nějakou krizovou linku pro týrané ženy, mají možnosti ubytování pro tebe a malého, pomohli by ti postavit se na vlastní nohy. Určitě si zavolej na některou z linek a popovídej si o svých možnostech. Tady máš odkaz, zkus najít ze svého kraje http://www.centrumnadej.sk/uploads/images/konta...
Případně kontaktuj azylové domy http://www.domov.estranky.sk/clanky/domovy-pre-...
máš možnost odejít i když nemáš peníze a postavit se na vlastní nohy. Na alimenty radši nespoléhej, pokud je přítel nezaměstnaný, bude to minimální částka. Přeju jen to dobré 🙂

xveronikaxx
28. říj 2013

@papulka22 držím palce ať vše dobře dopadne, určitě kontaktuj nějaké sdružení pro týrané ženy a azylové domy v okolí. jsi statečná, že s tou situací chceš něco dělat. Drž se

sartina
29. říj 2013

Ahoj, určitě zkus nějaké krizové centrum, nevím, jak je to u vás, ale v Ostravě je takové krizové centrum, kde se dá i přespat, jsou na takovéto případy zařízení, navíc poskytují psychickou i právní pomoc, zkus si to vygooglit v tvém bydlišti, Přeju hodně štěstí, ať už jste oba v klidu!

zuzkaaterezka
29. říj 2013

zkus azilovy dum pro matky,byl v Brne,ale sou to 4 roky zpet tak nevim zda funguje

papulka22
autor
29. říj 2013

Dakujem za podporu, ak by bolo najhoršie, šla by som do azyl. domu alebo do kriz, centra, len ja chcem mať už konečne kľud. Myslím, že to si žiadna žena nezaslúži takto trpieť a dieťa už vobec nie. Lenže čo, chlapom je najlepšie, urobia nám deti, rozídeme sa, chlap si nájde dobre platenú robotu a matka sa stará o dieťa a ako má z toho vyžiť? Ja nehovorím, pracovala som v čechách , je to o trošičku lepšie (hlavne profesionálnejšie) ako na SR ale tuto je to des. Romovia su na tom lepšie ako ja🙂 Ako nie som rasistka, len hovorím ako to máme zariadené, podpaluju si byty a dostávajú nové byvanie atd..... Chcela by som našetriť peniaze a skúsiť skor garzonku, ako nič moc ale podla mna lepšie ako krízove centrum, popravde, ani to na psychike nepridá. Nechcem aby sa mojmu chlapcovi ktosi posmieval v školke, v škole atd.... Chcem sa postaviť na vlastné nohy aj ked budeme žiť biedne, prosím ak má niekto skúsenosti, čo kde vybaviť, aby mal trebarz malý obedy v školke lacnejšie a také veci... Určite má niekto skúsenosť, prosím. A spoliehať sa na nový vzťah to vážne nechcem. Aby som do toho ťahala nového chlapa to tiež nie, lebo vačšinou to tak je, že vám pomože druhý muž, ktorého si vezmete a aj ten sa po čase ukáže aký je.....

petkula
29. říj 2013

@papulka22 určitě se ti bude lépe hledat a šetřit na garzonku v klidu - v azylovém domě než doma, věčně ve stresu vedle tyrana. Dají ti i různé tipy a poradí ohledně dávek nebo nějakých sociálních úlev. Mívají i bezplatný právní servis. Navíc, jestli partner nechodí do práce a je pořád doma, tak to musí být asi peklo. Klukovi se ve školce nikdo posmívat nebude - děti z toho ještě nemají rozum a učitelky by si to přece nedovolily. Prosím, pouvažuj nad tím azylovým domem nebo krizovém centru, než vám ten psychouš něco udělá ☹ Je mi líto tebe a hlavně syna.

hankamarkova
19. lis 2013

ahojik papulka22-tenhle problem je už zamnou taky naštěsti jsme snim ditě nemněla ale jen jeho byt v kterem jsem bydlela sesvyma dvěma dětma z prvniho vztahu,určitě to nahlas na socialku,nebo k pravnikovi nějakemu co je nejbliže řekni prostě všechno cotě trapi určitě ti pomužou..

hankamarkova
19. lis 2013

@papulka22 řeš všechno,ale co nejdřive on at nic nevi at nemaš ještě větši broblem..

terezakubatova
19. pro 2013

Ahojky. Vem nohy na ramena a uteč. Byla jsem v podobné situaci ale já s ním měla děti 2 a 6 roků týrání. Bude to ze začátku těžké ale výsledek stojí za to 😉 . Přeji ti hodně štěstí v novém životě 😀