Chci rozvod, ale mam strach o dceru.

pepes
12. srp 2019

Ahoj, rada bych vas pozadala o vas nazor, uz nevim ci jsem z toho zvazivani a premysleni...;(
Manzelstvi trva 7 let, pred tim 2 roky spolu. Zacatek ideal a krasa, vasen a radost z toho ze konecne zazivam vztah o jakem jsem vzdy snila. Citili jsme to zrejme oba a tak jsem se k manzelovi nastehovala uz asi po mesicnim chozeni. Ja z toho nadseni mela chvili krizicku ze to zaclo nejak rychle a asi tyden jsem si nebyla jista jestli jsme to neposunulo rychle manzel tehdy netlacil odjel na prodlouzeny vikend pryc a nechal me byt- hned jsem vedela ze bez nej byt nechci a uzivala si dal stesti. Po asi 3mesicih manzel zacal denne smskovat - cele dny a i vecer co jsme byli spolu-ja uz vytusila ze se neco deje a vlezla mu do tlf- nasla jsem konverzaci s nejakou pani- mela takovy “eroticky nadech”- nasledovala scena a chtela jsem odejit- on prosil a sliboval a ja tak chtela byt s nim ze jsem se rozhodla ze to prekonam- ale pro me to vyla hrozna rana a zrada byt se nic nestalo- ja ale prestala verit jako doposud. No nejak sem to prekonala byli jsme spolu dal. Vzali se a jak kratce po svatbe zjistila ze me podvedl- nasla hsem to nahodou kdyz jsem prohlizela fotky ze spolecne dovolene- jeste si to natocil takze jsem mela moznost to i videt- docela husty - byla jsem na zhrouceni- strasne jsem se trapila a i kdyz jsem vnitrne vedela ze to je moc spatny tak jsem s nim zustala- zili jsme v zahranici a odchid pro me nebyl tak jednoduchy jako sbalit veci a jet odjet 10km k rodicum. Chyba pry byla v tom ze jsem byla malo “po ruce v sexu” a ze to nejak neni ono ze jsem chladna.. tak jsem se zacla snazit, sex denne - nechapu jak jsem to mohla delat po ty nevere a to v podstate hned..asi za pul roku jsme se vratili do CR a jeli na romaticky vikend na wellness- otravivala nsem se sexem hned jak jsme se ubytovali... deuhy den po navratu me podvedl znova... poznala jsem z chovani a on priznal. Holky ja uz nemohla fakt - nechapu ze jsem byla takova trubka a zustala s nim a snazila se abych mu byla dost dobra-jenze uz to bylo vse hrany- me se to protivilo a sex kdyz ho zenska nechce tak ani chlapa nemuze bavit- to je mi jasne. Ale ja tak chtela aby to bylo zase hezky ze jsem presla i tohle- jenze na oko- uvnitr uz casti trapeni, paranoia kde asi je co tam dela- z toho strasne hadky.. on porad rikal ze me miluje a jsem jeho zivotni laska atd- no meli jsme dceru- kdyz ji bylo asi rok, ten “blb” mi pujcil scuj tablet do skooly, nezavrel si konverzace a ja zas se docetla veci- psalte co me s ni podvedl he na to porad mysli a chce znova, jinou zval na vyket autem atd..soda pro me silena. .. odchod jasne.. jenze meli jsme holcicku a pro me predstava ze nebude mit celou rodinu byla tabu. Ziju takhle asi 3 roky, dveri jsou ted 4. Nastal zlom- je mi jedno ze ma manzel jine zeny- je mi to uplne jedno a radsi bych at je ma ale aby byl doma klid- to je totiz druha vec kvuli ktery jsem ted uz opravdu zlomena a temer odhodlana odejit a kdyby nebyla dcera uz davno s nim nejsem. Ta druha vec je manzellva rekneme cholericka povaha- neco ho rozcili je nervizni a schytam to ja- krik, ted uz i nadavky, jedna se mnou casti jako s ditetem nebo spis podrizenou... a ja zjistila ze ho nemiluju ze nechci s nim byt, nechci se vratit do doby kdy to bylo jako driv- protoze me jented lip- kdyz se netrapim kvuli neveram a ze je nekdy zlej. Ja mam spoustu chyb a taky sw s nim hadam ale mam urcity limity pres ktery nejdu- treba mu nadavat a byt na nej jakkoliv hruba- to on nema- nejhorsi je ze to nekolikrat videla dcera- z toho ja mam uplne strasne spatnej pocit, ptze vim ze ji to musi trapit. Chci se rozvest- on v soku- ze jsem cely roky nedala na jevo ze mi neco vadi- chtel do poradny- sli jsme- za me fraska a nechci tam znova. Chce se zmenit- rika ze nemuzeme nasi holcicce rozbit rodinu ze je nam prece hezky. Posldni tyden se chova jak “pan dokonaly”.... zmenil se zcela. Hodne jsme mluvili a ted myslim zna vsechny moje pocity- lituje cim jsem prosla pry to nevedel a chxe se zmenit. A ja? Nechci aby se menil, nechci s nim byt uz- a mam vycitky- ja jsem ta co bori rodinu, ja nedala dostatecne na jevo he mi neni ve vztahu dobre, ja to nechala zajit az sem, hledam porad chyby v sobe- co jsem mela udelat a neudelala a jak jsem zapricinila jeho nevery a chovani kvuli kterym se ted chci rouvest.;( pro me to ze jsem to po letech rekla kamardce a rodicum a taky manzelovi je hrozna “vyhra” nedokazala jsem to driv- nechtela jsem nasim kazit pocit ze se mame bajecne a jsme stastny. Zajimave je ze i kamaradky i nasi z toho co jsem jim rekla az tak prekvapeni nebyli... vsimli si ze manzel se mnou nekdy jedna ne uplne hezky ale nechteli zasahovat..:/ holky ja uz nevim ci sem... poradite neco? Ze jsem trubka mi klidne reknete- ja vim;( diky

laka_lacenda
12. srp 2019

Samozřejmě se rozved. Holce bude daleko líp. Ver mi. Děti moc dobře vycítí, že něco není mezi rodiči v pořádku a těžko budou mít v takové atmosféře šťastné dětství.

pepes
autor
12. srp 2019

Vycitammsi hlavne ti nechut na vztahu pracovat a pokusit se to zlepsit- manzel ma prave hrozne velkou chut zacit spolecne pracovat- zmenit se a najit k sobe i cestu v intimnim zivote. Jenze tohle jsou veci ktery ja vnitrne nechci..🤷🏻‍♀️

konidana
12. srp 2019

@pepes opakuje stejný scénář furt dokola a čeká že to zase přejdeš jako tolikrát předtím... už to nedělej, jinak to bude furt znova a pokaždé horší...

pepes
autor
12. srp 2019

@laka_lacenda taky si rikam a nekolikrat cetla jenze co kdZ budeme zit oddelene- bude mit stastne detsvu- udelam z ni “batuzkarku” ve stridave peci?😟

pepes
autor
12. srp 2019

@konidana jo jsem fakt debil a slepa ze jsem to nechala zajit sem- ted vyoada ze ho to poprve vzalo... muze se zmenit?

konidana
12. srp 2019

@pepes neřeš co bude... řeš co je teď. Jestli tak moc chce a ty bys chtela zachranit rodinu tak to je na parovou/rodinnou psychoterapii, abyste se spolu naucili vychazet rovnocenne

konidana
12. srp 2019

@pepes nevim zda vam to klapne každopádně ale nesmis usupovat ze svých požadavků a omlouvat ho. Nastavit pravidla a na nich trvat. Jinak konec. Aspon odluka, pripadne ten rozvod.

laka_lacenda
12. srp 2019

@pepes Pokud nejste idioti a nebude to zle mezi váma prenaset na dítě, tak to zvládne i s batůžkem bude ji mnohokrát lépe než poslouchat hádky rodičů. A nevěřím, že se změní. Po tolika neverach už v podstatě od začátku....

pipi_puncocha
12. srp 2019

Takový člověk se nezmění... šancí dostal nespočet, bude se to opakovat stále dokola a budeš nešťastná celý život. Určitě dceři předáš lepší model do života když odejdeš, než když bude vnímat co se mezi vámi děje (a to si piš, že to vnímá). A to ti píšu jako dítě z rozvedené rodiny - není nic horšího, než když jsou spolu ti dva "jenom kvůli dítěti" a takhle si lžou do kapsy.

pepes
autor
12. srp 2019

@pipi_puncocha to jsem rada ze pises ze jsi z rozvedena rodiny- nemyslim ze jsem rada ze se to i vas stalo- ale jak to proste vnima to dite. Ona ted citi ze se neco deje a porad dela takovy veci s cilem nas dat dohromady. Treba rika “maminko dej pusu tatinkovi” nebo “ale nebudete na sebe zase zly ze jo?” On to asi nevidi- i kdyz jsem mu uz deiv rikala at resi veci v klidu a nebone pred ni, ze z nej pak muze mit strach a ze je zntoho spatna..rika ze v kazdy rodine se hadaj a ze to je vlastne v pohode

sonaxoxo
12. srp 2019

No husty..jak pises,uz davno si mela utect a rozvest se!tolik sanci co si mu dala,je neskutecne! Vazne!u me by letel takovou rychlosti,dite,nedite..I kdyz je to tezky! A opravdu "uzasne" jak tyden uz slape jako hodinky.ceka akorat na tvoje ste odpusteni a pusinkovani aby zase hned mohl podvest!!!fakt komedie uz.ja uz bych I verila u neho,ze u tebe chce odpusteni a pritom pise zase jine!!!takze bych okamzite odesla a zazadala o rozvod. A vsadim se,ze az si najde jinou,moc dlouho mu to trvat nebude,tak bude zase podvadet stopro ji!!!a furt dokola a az jednou zjisti,ze na stari zustane sam...chudacek..proste je to obycejny notoricky devkar!!nic vic,nic min...hodne stesti a pevnou vuli🌸🌸🌸

pepes
autor
12. srp 2019

@laka_lacenda rada bych aby to fungovala- ja mavrhuji stridavou peci- nechci delat zle a kazit jim vztah, dovedu si i predstavit ze se muzeme stykat- jako pratele a rodice- klidne nekam vyrazit kednou za cas. Manzel rika ze si to maluju a ze to takhle fungovat mebude. Je casto takovy zakerny a mamstrach ze to bude sabotovat aby se mi mstil ze jsem odesla a nedala mu tu sanci- ale ja uz nechci zazivat to co driv..;(

pepes
autor
12. srp 2019

@konidana to je prave otazka no... rodinu zachranit chci ale ne s nim zit- ne se vratit do toho nehezkyho- neverim moc ze by to bylo jine a dnes je mi dobre- bylo by mi uplne jedno jestli spi s nekym jinym ( vim ptze psal moji kamaradce a chtel s ni sex a ona mi to ukazala- a me to bylo uplne jedno). A mam nechut se vratit do situace kdy jsem byla plna strachu ze zas neco bude, stres pokazdy dezel v ruce tlf a zkazene tim ruzne udalosti, apod. sobecky uvazuju tak ze chci byt bez nej. Ale vycitky mam kvuli dceri..🤷🏻‍♀️

pepes
autor
12. srp 2019

@sonaxoxo diky pevna vule je asi to co mi cely zivit s nim chybi🤷🏻‍♀️🙄 porad mamtendece ho omlouvat a hledat chyby v sobe- tak jak mi je on vlastne rekne- ze mu se mnou chybi to a tamto a ja uz nemam silu a chut

sudylichozrout
12. srp 2019

@pepes proboha ziveho, rozved se. On se nezmeni. Jediny vysledek tve liknavosti bude to, ze prozijes svuj jejdiny zivot v nepohode a nestesti a dcera bude mit sileny zaklad do zivota.
Proc si, damy, tak malo vazite samy sebe?

konidana
12. srp 2019

@pepes tak jo. Víš co chceš. A myslim ze to vis dobre. akorat udělat ten první krok. To konečné rozhodnuti. Spolecne vis ze by vam to neklapalo. Tak uz konecne jdi od nej pryc. Nenech se zase strhnout zpatky do toho sameho...

pepes
autor
12. srp 2019

@konidana mas pravdu-jsem rozhodnuta a vim co chci- za ooslednich 14 dni denne vece diskuze/ hadky/ prosby/ zas diskuze - plus se jakoby takhke zmenil a ukazune mi jak bajecny je zit v nasi rodine- vymysli vylety a stara se o dceru a me tim hrozne ovlivnuje. To je jeho boj ja vim... ale neusnadnuje mi to teda vubec😀. Ja porad odolavam a trvam na svem a vim ze jakmile zase nepodlhnj- zacne peklo.. to sice nechci ale aspon me utvrdi v mem rozhodnuti..

pepes
autor
12. srp 2019

@sudylichozrout no ja sem prototyp zeny co si sebe nevazi- to vim- kdyby ano dnes tohle neresim. Chodim k psy -zatim dvakrat a na to hle musim zapracovat nebo ani muj dalsi vztah nebude lepsi.;(

alubif
12. srp 2019

1) takový člověk se nemění
2) malé děti vnímají rozvod líp než velké
3) rozvodem začneš konečně hledat sebevedomi a malá bude určitě spokojenější.

kristyn.g
12. srp 2019

Měla bys pracovat na sebevědomí. Ty se roky snažíš na vztahu pracovat a když ti bouchnou saze tak jsi špatná ?? Seber se ten chlap zneužíval tvoji dobroty psal i tvé karadce a úplně tě ponižoval a bylo mu to jedno. Jakmile se to vrátí bude to zase to samé. Takový erotomani se nezmění

zelnahlava
12. srp 2019

Nechápu, proč si něco vyčítáš. To manžel boří rodinu. A každého slušného člověka, který za něco stojí by přece napadlo, že ti jeho chování vadí.
Myslím si, že všem vám bude líp, když manžela opustíš. On bude moct klidně dál hoblovat jinde. Ty si najdeš slušného a hodného chlapa, který si bude vážit tebe i dcerky. A dcera to ocení taky. Možná ne teď, ale později bude ráda. Děti jsou hodně vnímavé a nemá ve vás dobrý vzor.
Držím ti pěsti, ať najdeš sílu a dobře to dopadne. Hlavně si nic nevyčítej

anezkak
12. srp 2019

Vubec se ti nedivim, ze chces rozvod a doufam, ze to dotahnes az do konce a zacnes novy zivot a budes stastna. Ztratila si hodne sil, nervu a let, kdy si mohla byt spokojena. Ale i tak te chapu, udelala bych to naprosto stejne. Ty nemuzes za to, ze tvuj muz je hovado, ktery si te nevazi. Je to sobec a az prijde na to o co prisel, bude si sypat na hlavu kila popele 😡

konidana
12. srp 2019

@pepes to je super ze chodíš k psy. Vydrž bude líp 🙂 a kdyby ne, tak jinou psy.

nesticka
12. srp 2019

No já předně vůbec nechápu, proč ty si vyčítás že jsi neměla chuť pracovat na vztahu? Já bych tu chuť ztratila po 1.podvodu. Dítě jste v té době asi neměli, ne? Tsss hned bych sbalila jeho nebo sebe a nazdar bazar.
Muzu ti říct, že v tom vidím moje rodiče.. Táta taky lítal s kdekym. Ten snad má nějakou nemoc, jakmile viděl ženskou, hned s ní musel začít flirtovat nebo mít nějakou poznámku... Máma o tom nikdy nemluvila, ale věřím, že nevěrný ji byl nespocetnekrat🤦‍♀️ a jejich hádky z dob kdy jsme ještě byli všichni pohromadě si též pamatuju. Byl též dost vybusny.. Ze začátku to končilo tím, že s něčím trisknul doma, později i mámu. Nikdy jsme toho nebyli s bráchou svědky, ale viděli jsme pak ráno mámu že jo a modřiny na rukou apod...To pak mamka dostala na nové šaty, mohl se přetrhnout pro rodinu, po bytě pugety,... Rozvedli se když mi bylo 5 nebo 6 let.
Nedopust to. Nevěř mu. Kdyby tě miloval tak jak říká a nechtěl by tě ztratit, neopakovalo by se to.

pepes
autor
12. srp 2019

@anezkak no to on si prave ted sype a hodne- najednou vse vidi 🙄 a vlastne videl celou dobu akorat s tim nejak nechtel nic delat- no podejt kdyz ja mu vse jeste posvetila🤦🏻‍♀️ ! Jenze ja proste “to” tam uz nemam- mam pocit ze i kdyby se postavjˇ na hlavu nechci zpet- nechxi ho! Neni to rozhidnuti z rozumu ale vnitrne uz nechci- chci klid a stesti- no buh vi co me ceka, treba si jednou budu rvat vlasy ze on byl jeste zlatej.. kdo vi?!🤨

m_tina
12. srp 2019

odesla bych... tady uz pokusy o napravu byly tolikrat, ze uz bych nad tim zlomila hul...

pepes
autor
12. srp 2019

@nesticka takze jsi nakonec rada ze tomtam dopadlo? A jako dite jsi to brala jak? Nepamatujes se?? Diky

pepes
autor
12. srp 2019

@zelnahlava 😂😂😂 “hoblovat”- to jsi me rozesmala👍🏾 No kez bych nekdy nasla hezky vztah... nikdy jsem moc stesti nemela ( asi za to castecne muzu sama) a proto jsem asi tolik troela manzelovi nevery a chovani- dnes si rikam ze radeji sama nez tohle - proste KLID

katkati
12. srp 2019

@pepes Manžel s tebou neskutočne manipuluje. Si príkladom ženy, keď muž tak zmanipuluje ženu, že si začne myslieť, že ona môže za jeho nevery a ospravedlnuje jeho výbuchy. On je mentalne zaostaly, že nevie posúdiť, že to on sa správa k manželke a matke svojej dcéry zle? Jemu celé roky nedochádzalo ako ti neverami ubližuje? Never mu, muž s dobrým charakterom vie od zaciatku ako sa ma správať a nie až vtedy, keď by mohol prísť o vzťah. Teraz hra pred tebou divadielko, aby opäť dosiahol svoje. Ukáž mu, že si silná osobnosť, že už bolo dosť z jeho strany. Hoci sa nerozvedies, lebo myslím si, že ty nie si ešte pevne rozhodnutá, daj mu to najavo a neboj sa ho. Je to tajtrlik, ktorý dokáže tak akurát podvádzať a prúdiť.

pepes
autor
12. srp 2019

@kristyn.g no ja vim, jsem hodna dost- blba taky... ono je to stejny😤 musim se uz vzchopit. Sle strach o to jak to zvladne mala me hrozne limituje😟 on vi a tak tim operuje