Co to obnáší být Jehovista?

gabrielkka
18. čer 2015

Dobrý den maminky,
co to obnáší být Jehovista?

blahova_andrea
18. čer 2015

no co vím, tak odmítají infuze, jestli si to nepletu s jinou sektou. asi to má spoustu omezení a podmínek. proč? jen pro zajímavost nebo se tě to nějak osobně dotýká? rozhodně bych se držela dále od jakékoliv sekty! 😉

elaine1
18. čer 2015

@blahova_andrea transfuze

gabrielkka
autor
18. čer 2015

Ne nejsem vžádne sektě ani Já ani má rodina 🙂
Ptám se zdůvodu toho že mám problém s jednou slečnou co jehovistka je 🙂

elvira
18. čer 2015

http://www.odmaturuj.cz/nabozenstvi/svedkove-je...
Tady je to celkem přehledně. 🙂

kaatulka
18. čer 2015

@gabrielkka: by mě zajímalo o jaký problém se jedná, jestli to není tajemství 🙂...

zuzineckah
18. čer 2015

@elvira slušní magoři 😵 v těch knihách to musí být výživné čtení 👌

blahova_andrea
18. čer 2015

@elaine1 ježiši, pardon...myslela jsem správně, ale psala blbě 😅

gull
18. čer 2015

@gabrielkka pokud potřebujete poradit,nebo i jen získat info k dané problematice, doporučuji se obrátit sem http://www.sekty.cz/www/index.php?co=poradna , osobní zkušenost mám s doc. Vojtíškem i dr. Remešem, oba jsou vážně skvělí týpci ... myslím, že od nich dostanete konstruktivnější info než zde na mateřském fóru 😉

funnysunny
18. čer 2015

@gabrielkka Neoslavuju narodeniny,ani Vianoce,Velku noc, clovek po smrti neexistuje, podla ich ucenia Jezis nezomrel na krizi,ale na kolese,musia sa denne modlit, aby prisla celosvetova katastrofa, pri ktorej ich boh znici vsetkych, okrem svedkov Jehovoych,..poznam jedno dievca,ktore ma rodicov a surodencov jehovistov a zije s nimi.Ona sama vsetky veci ohladom toho odmieta.Jehovisti sa zaraduju k sektam a maju vsetky crty sekty.

funnysunny
18. čer 2015

@gabrielkka popis blizsie problem 😉

lendulka212
18. čer 2015

Ahoj já je měla za soudedy, měli 3 děti, tak si hrály s mým. Byl trochu problém, když jsme konali oslavu narozenin, tak měli zakázáno přijít. Kluk nesměl k nim chodit šupat na Velikonoce, neměli jsme jim přát, ani na Vánoce. Jejich mamka mě to řekla, narovinu jak to mají a co si nepřeje. A my to respektovali.a už je to déle, tak si to vše nepamatuji.

funnysunny
18. čer 2015

@lendulka212 smutnee ☹ a zaroven mam z toho nervy,ze ako sa take krasne veci mozu odopierat detom.. 😖

heduska82
18. čer 2015

@gabrielkka Co to obnáší? Když se otce malého dítěte zeptáš, co by dělal, kdyby jeho malý syn utrpěl velkou ztrátu krve....odpověď byla jasná, transfuzi by nedovolil, to se neslučuje s vírou. Naštěstí v ohrožení života dítěte se nikdo na víru ptát nebude a přes dodatečné soudní rozhodnutí by krev dostal. Dál neslaví svátky, už si to nepamatuju přesně, snad to byly Velikonoce...tak si na nás ukazovali a vnukovi vysvětlovali, že my jsme ti špatní... Pozdravím je, ale víc se s nima vybavovat nehodlám.

gepe
18. čer 2015

@funnysunny divim se, ze ji rodina jeste neodvrhla, protoze to je taky jedna z veci. Nechces svedka jehova, uz pro nas neexistujes. Mela jsem kdysi davno spoluzacku z rodiny jehova a jednu chvili jsme se vic bavily i jsem jednou u nich byla. Rodice ji pak zakazali kohokoliv vyjma okruh. Manzela mela vybraneho ne vlastni invenci. Jeji deda zemrel na sepsi a anemii po amputaci nohy. Nezemrel protoze nedostal krev, ale proto, ze mu ji amputovali. Hodne veci jsem se dozvedela. I napr maji casto sezeni, kdy probiraji oslovovani lidi na ulici a jinde, trenuji asertivitu, arguments aj.
@heduska82 soudni rozhodnuti v pripade prijmu krve v CR by nepomohlo nicemu, bylo by to pozde, ci vubec. Nemam idee.

heduska82
18. čer 2015

@gepe Nějak jsme to jednou řešili v práci a jde to obejít, ale už si nepamatuju jak konkrétně. Ale vím že říkali, že v případě ohrožení života dítěte se víra prostě neřeší... teď je ovšem otázka, co na to rodina a jak by s tím malým naložila.

funnysunny
18. čer 2015

@gepe jasne,tie sedenia to je samozrejmost skoro vo vsetkych sektach..ako oslovit inych,ako odpovedat,atd..ta holka sa ako tak prisposobuje,ale sama vravela,ze vie,ze jedneho dna,ked sa rozhodne odist,tak ju zavrhnu...musi to byt strasny pocit toto.lenze ani jej rodicia v podstate za to nemozu,lebo tak boli vedeni od malicka a poznaju len ten jehovisticky svet..

majka43
18. čer 2015

@gabrielkka od nich radši pryč

gepe
18. čer 2015

@heduska82 zavrhla ho
@funnysunny prave no

heduska82
18. čer 2015

@gepe To si bohužel taky myslím... ☹

ira82_ra
18. čer 2015
magdalenax
18. čer 2015

Já pamatuji, sice jen z vyprávění, jak matka vyhodila své dítě z okna, - jako oběť.... . Chceš číst více? - To nebyl ovšem žádný drb, to bylo od kriminalistů, kteří tento případ vyšetřovali. Jehovismus - jako víra byla zakázaná v našem státě, ale pokud vím, nedošlo k jiné změně, jen neni oficielně povolená, akceptovaná dodnes, ale možná, že se pletu. Mají zvlášžtní dar..., chodí po nemocnicních, hřbitovech atd. a vyhížejí si "oběti" v lidech, kteří jsou v nepříznivé situaci. Mě se něco podobného stalo třikrát, zajímavé je, že jindy ne.....

espada
19. čer 2015

Tak já mám jednu zkušenost. 7 letý kluk měl nehodu, srazilo ho auto. V nemocnici nemohli sehnat rodiče. Podstoupil operace a mj. dostal transfuzi. Rodina ho pote zavrhla a dala do dětského domova. Tolik k jehovistum. To mi staci...

gull
19. čer 2015

@magdalenax Myslím, že se v tomto opravdu pleteš. Svědkové Jehovovi byli v r. 1993 registrování jako náboženská společnost, takže v současnosti se opravdu nejedná o společnost, která by nebyla oficiálně povolená...viz zde http://www.mkcr.cz/cz/cirkve-a-nabozenske-spole...
Na druhou stranu, registrováni sice byli, ale pouze proto, že při registraci lhali a to v základních článcích jejich učení ... Jedním z důvodů, proč by být registrováni nemohli, by byl právě případ, kdyby nezletilým zabraňovali přijmout zdravotní péči odpovídající zdravotním potřebám (případ transfúze)... nebyl to ale jediný článek, který popřeli... více zde http://www.straznavez.cz/ZJS/prohranastiznost.htm ,

magdalenax
19. čer 2015

@gull díky za info, jak jsem zmínila, nevěděla jsem přesně a je to ve výsledku jedno, od nich nic dobrého nepřijde..., až budu mít chvilku, přečtu si odkazy

anehap
19. čer 2015

@gabrielkka možná by bylo dobré hledat odpověď přímo u zdroje
http://www.jw.org/cs

funnysunny
19. čer 2015

@anehap myslim,ze najlepsiu odpoved uz vsetco pozname..staci odmietanie transfuzie,neslavenie narodenin,Vianoc..myslim,ze to uuuplne staci

androsa
19. čer 2015

.....je to tragedie, kdyz jim clovek propadne.....mam u nich pul rodiny.....celkove vztahy jsou napjate.....v jejich očich jsou vsichni ostatni lide zli, svet je to nejhorši misto a lidi v nem tež......az jim clovek uplne propadne, dam jim vsechno, vcetne sveho majetku.....zajimaji se jen o tu svou viru a kdo je proti, toho neuznavaji. Bratranec radeji spachal sebevrazdu, ale podrobnosti teta skryva, ale vime, ze nesouhlasil a nechtel zit v tomhle.......normalni sekta a zmanipulovani lidi....prave proto vyhledavaji ty obeti v nepriznive situaci....kdyz si to zpetne vezmu, vzdycky prisli , kdyz mi zrovna hej nebylo, ale ja je nesnasim, takže vždy letěli hned ze dveři......ale slabši jedince otravuji hodne, jednou byli neodbytni a musela jsem je vyhanet i od kamarada, ktery neumi řict "nemam zájem, vypadněte", s nimy to po dobrem totiž nejde, takze rodinu mam, ale pritom patři svedkum jehovovym, takze nemam....oni se fakt nestaraji o nic jineho, nez o ty jejich srazy atd.....a jen mezi sebou se uznavaji....my jsme ti špatni a oni ti "vyvoleni"

funnysunny
19. čer 2015

@androsa opisala si to fungovanie velmi dobre,,su to strasne zmanipulovani ludia.nemozem povedat,ze ich neznasam,to nie..praveze mi ich je luto.Totiz vela ludi,ktori vojdu do sekty si ani neuvedomuju,co ich caka..potom sa boja odstupit, alebo maju dokonca samovrazedne myslienky.Vid holka,ktoru som spominala vyssie.Toto robi posobenie zla v sektach a treba o tom hovorit.Je mi luto ludi,ktori v tom vyrastaju odmalicka.

sarajurka
19. čer 2015
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

To musí být strašně. Jednou jsem se s nimi také setkala a jejich zájem byl především v to, zda nejsem osamocená nebo se necítím odstrčeně. Jejich výběr jsou ve většině případů lidé, kteří žijí v samotné domácnosti a starší obyvatelé. Je mi upřímně líto jejich dětí. Já osobně mám nejlepší zážitky z dětství a převážně z vánoc a narozenin. Ale nikomu tuto víru neodpírám a nedívám se na ně, že jsou fanatičtí. Pokud mi jakýkov věříci jako ateistovi nevnucuje svou víru a své přesvědčení, ať si věří v co chce, je to každého názor. Jediné co, taky si myslím, že děti z těchto rodin by měly mít v 15 letech možnost si vybrat, zda opravdu sdílí názory rodičů a věří ve stejnou věc, jako oni

klami
19. čer 2015

Obecně je vždycky nejlepší jít ke zdroji a neshánět různé drby, který nejsou pravda. Tohle jsou oficiální stránky svědků: www.jw.org., odpovědi na nejčastější otázky ohledně svědků: http://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste-ot... a tady tolik diskutovaný téma transfuzí: http://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste-ot...