Co znamená, že jméno určuje soud?

katherine177
7. srp 2019

Jsem od května 2019 rozvedená, rozsudek nabyl právní moci v červenci 2019 ,jsem od prosince 2018 těhotná s mým bývalým manželem ,on odmítá podepsat souhlas se jménem a nechce mít s dítětem nic společného dokud nebudou testy otcovství, paradox je,že dítě bylo počato za manželství ,žádného jiného muže jsem neměla ani nemám, jsem v ochranné lhůtě těch 300dní po rozvodu, kdy bude do rodného listu napsán bývalý manžel, který je i otec dítěte, ale v kolonce jméno dítěte bude "neurčené ",na matrice mi bylo řečeno, že jméno dítěti dá soud jelikož jsme se nedohodli na tom jméně,nemám ten podpis bývalého, akorát nechápu co je myšleno tím,že jméno určí soud jako to křestní nebo jen příjmení?

martiina_k
7. srp 2019

@lery92 jasně, tak takhle se dá nějak zatlačit, ale nevím no.. nebyla jsem nikdy v takovéhle situaci a vím, že rozhádaní lidé si dokáží dost znepříjemňovat život a že jakoukoliv domluvu bojkotují oba dva už z principu (aby náhodou ten druhý neměl navrch).

adel_si
7. srp 2019

Já jsem Teda taky nestihla vyřídit ten papír pro matriku. Nebyl tam podpis přítele. V porodnici jsem ten papír odevzdala pouze s mým podpisem a 3 dny po propuštění jsem si šla na matiku pro RL a jméno tam bylo takové, jak jsme tam napsali. A matrikarka absolutně neřešila, že na tom prohlášení je pouze můj podpis 🤷‍♀️

elesse
8. srp 2019

@adel_si no matrikark mozna ne, ale v tomhle pripade by si otec mohl stezovat a bude mit problem i matrikarka

karloskaivet
9. srp 2019

Já mám jiný dotaz. Ale týkající se tématu. Bohužel jsem se nestihla rozvést, žijeme odděleně už 3 roky. Otehotnela jsem s jiným mužem, se kterým žijí v současné době. Vím, co mě čeká. Soud o přiznání a popření otcovství. Ale v porodnici kam jdu rodit, chtějí mít vyplněné hlášení a souhlas se jménem, kde chtějí uvést Jméno otce, rodné číslo, jméno dítěte, jméno jeho matky, otce.
Automaticky tam musím všechny údaje vyplnit manžela tedy a ne stávajícího partnera, který podle zákona otcem není, pokud to chápu dobře?

mimco
9. srp 2019

@karloskaivet ano, bohužel je to přesně tak, v porodnici se myslím dává i oddací list....

karloskaivet
9. srp 2019

@mimco chtějí oddaci list, občanku... A vyplněné hlášení. Ale to hlášení vezmu kde? Dává ho porodnice nebo matrika? Jsou ke stažení i na internetu. Tak nevím teď, kde to vzít. Ani nevím pod jakou matriku spadá Vinohradská nemocnice :(

domca1991
3. zář 2019

@karloskaivet musíš si zajít na matriku a tam ti dají vyplnit papír na kterém stojí na jakem krestnim jmene jste se domluvili s exmamzelem. Musí ti to podepsat. Jediný způsob jak se tomu vyhnout je vdát se za stávajícího patnera. Ale nevím co všechny blbnete a děláte si děti když nemáte vyřešené manželství. Mojeho chlapa ex se nechala oplodnit jiným ani nebyla rozvedená a chudák můj muž ještě musel chodit po soudech.

karloskaivet
9. zář 2019

@domca1991 tak já už žádné dítě nechtěla a manžel prostě dělal problemy. Trvalo to podstatné dlouhou dobu, než se uklidnil.
Maličký byl neplánovaný a přes antikoncepci. Nebyl to úmysl ale nebudu ho přece kvůli tomu zabíjet...

domca1991
12. zář 2019

@karloskaivet jo jasně... Některé věci člověk nenaplanuje....