Dcera otěhotněla v 16, jak to může zvládnout?

lekra
25. dub 2014

ahoj holky, najde se mezi vami velmi mlada maminka? Dcera otehotnela v 16 letech a ja jsem z toho v soku-jak to muze takove jeste dite zvladnout? Porod, noci s miminkem, peci, starost, dostudovat atd...dekuji za pripadne nazory.

hanulkapal
14. srp 2014

Tak už máte chlapečka na světě 🙂) Moc gratuluju a hodně zdravíčka přeju! 😉

kyri
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarriku
16. srp 2014

Ahojky, jak se mladé mamince vede? určitě pro ni musel být šok, že se má stát mámou a díky požehnání ve vaší rodině jste to všichni zvládli🙂.
Ráda bych věděla, jak se smiřuje se svojí novou rolí a jestli nelituje rozhodnutí dítě si nechat?
Teda, já jsem proti potratům, ale v dnešní době je společenská norma "dát dítě pryč" nebo "nechat si jej vzít", jinými slovy, zlikvidovat problém. Takže se celkem divím, že si v 16 mimčo nechala a tímto jí moc gratuluji a obdivuju silnou vůli jít proti davu a předsudkům. Posílám obejmutí!!!! A mnoho zdraví synáčkovi.

kyri
16. srp 2014

... jsem hlavne chtela napsat, ze gratuluju! 🙂))

jen teda "verici" trubka, co ukazuje, jak si nevazi zivota, me zvedla ze zidle (a neni to jen tehuhormonama;))

terezzz_zl
16. srp 2014

Precetla jsem skoro cele a.... MOC GRATULUJI k nadhernemu vnouckovi. Nechapu jak nekdo muze tak krasne a nevinne detatko nazvat chybou nebo znicenim zivota. Osobne bych radsi 16-letou dceru tehotnou nez treba zavislou atd, ale to uz napsaly kolegyne prede mmou. Verim, ze to vsechno zvladnete a dcera bude mit za par let odrostlejsi dite a pritom bude porad mlada. Moje kamaradka mela taky brzo, vzali se a poridili si jeste druhe a ta vzdycky rika, ze az jeji kamaradky budou mit prvni dite, tak se jim bude smat, ze ona uz to ma za sebou 😀

andelka
19. srp 2014

Pročítala jsem diskuzi a moc dcerce fandila. Jste super rodina, a malý je naprosto kouzelný. 😵
Moje dve kamarádky povily dítka těsně po 18 roce, a zvládly to. První má dokonce dvě děti rok a půl po sobě, jsou teď jak sestry a před měsícem se jí narodilo třetí dítko (13 let po prvním). Druhá kamarádka pak po asi 8 letech měla druhé. Zdravé miminko je zázrak a dneska už je skoro i jedno kdy člověk děti má, ideální doba snad neexistuje.

hanickaa.d
19. srp 2014

@lekra přečetla jsem první stránku a jsem tak dojatá z vás, že nečtu ni dál. Musím smeknout poklonu nad tím, jaký si člověk, maminka, babička....je to paráda, jak jste se k tomu postavila. Asi by pláč střídaly výčitky, pochybnosti a otázka proč. Věřím, že to muselo být SAKRA těžké se s tím vyrovnat. Koukám tady na svou 2letou dceru a nevím nevím jak bych reagovala na vašem místě. Každopádně už jste vše zvládli, mimčo je mezi Vámi a já vám přeji, ať to hlavně s manželem ustojíte, užíváte, překlenete všechny problémy a nervozitu z miminka. Je to fakt moc hezký. Dcera si vybrala vás za rodiče - věděla proč. Tak jako ten malý si vybral za maminku vaši dceru, protože věděl, že se bude mít skvěle a nenecháte ho na holičkách. Užívejte a krásný život vám přeji!

lekra
autor
22. srp 2014

@sarriku myslim si a vidim na ni, ze je stastna, ze sveho rozhodnuti nelituje.Danecek je moc roztomily a nepusti ho dosllova z naruce.My vsichni kolem jsme stale jeste v euforii z toho maleho uzlicku, takze u nas vladne prijemna laskyplna atmosfera.Vendulce pomaham s tim, ze obsarat domacnost-jako driv a ona se stara o maleho.Uvidime co prinesou dalsi dny, doufam, ze jen radost🙂

bielamacka
24. srp 2014

Pane jo, přečetla jsem si to celé a jsem ráda, že to zatím vypadá na happyend 🙂 Moc vás obdivuji, jací jste pohodoví a skvělí rodiče - opravdu si myslím, že dělat v tomhle případě zle by bylo daleko horší než cokoli jiného. Někdy prostě člověk míní a život mění a říkat si, co kdo měl nebo neměl - to je fakt směšné. Bohužel z některých příspěvků je vidět, kolik předsudků ve společnosti je.... a jak každý ví všechno nejlíp, pokud se jedná o druhé 😀 Někdo tu psal, že v 16ti je holka dospělá - když si vybavím třeba jen sama sebe, jaký propastný rozdíl v uvažování byl u mě třeba mezi 18-25, 26-31, tak si troufám říct, že dospělý je člověk třeba ve 27 letech a to ještě jenom někdo 😀

A vaše dcera to bude mít fajn, když má mimčo teď, tak jí potom zbyde ještě hodně času na užívání si života - navíc podle mě malý bude jedině rád za mladou mámu, která s ním bude moct leccos podnikat a nebude si na to připadat stará 🙂 Hlavně, ať všechno zůstane tak v pohodě, jako to vypadá 🙂

pajaaaa
27. srp 2014

@lekra Vše jsem postupně pročítala a musím napsat, že jste opravdu báječná rodina. Vaše dcera má obrovské štěstí, že má takové rodiče a bude určitě také skvělá máma. Přeji jen a jen to dobré. S takovým přístupem se zvládne vše.