Dětské nálady, důvody a rady jak na ně

adelaid89
2. led 2017

Zdravím děvčata a ženy... Potřebovala bych od vas poradit... Mám syna 2,5 roku.. Jsme s jeho biologickým otcem od sebe, ale co 14 dni si ho vždy na víkend vezme.. Jen nastává problém s tím, když se vrací ke mě domů... Jak je jen se mnou těch 14 dní je úplně v pořádku pomáhá mi s mladší sestřičkou, pomáhá mi s vařením.. Hrajeme si... Všechno normální... Jen jak je u bio tatínka na ten víkend, tak jak mi ho otec předá, začíná 2-3 denní návrat do reality 😀 Naposledy co od něj přišel tak s námi doma vůbec asi 20 minut nemluvil.. Jen stal v místnosti a kouká do země ☹ Pak se najednou otoči o 180 stupňů a byl úplně v pohodě, bavil se, hrál si... Pak jak si hraje s kostkama tak najednou vyskočí a běží za mnou a s pláčem se za me schovává se slovy ze se boji... Ale při tom, se vůbec nic kolem něj nedělo... Jen jsme si skládali kostičky.. A nakonec uspávání...Ale nyní i s brekem a po asi 3 minutách už i s hysterákem... Pak ho začne natahovat jako by zvracel a do toho začne rudnout ze se ještě dusi.. Nakonec asi po hodině co jsme u něj seděli tak se uklidnil a usnul.. Pak se ještě v noci vzbudil a přišel s pláčem.. Když se bavim s bio tak u něj pry nic takového nedělá... Bylo mi doporučeno, zajít za dětským psychologem a poradit se s nim. Nebo víte o něčem jiném? Nechci bio zakázat kontakt s jeho synem, vim, ze ho ma rád ale s tímhle jak se chová si už nevím rady, protože když přijde od bio je úplně jak vyměněny ☹ Prosím poradte co se da dělat ☹ Dekuji

kristyn.g
2. led 2017

@adelaid89 a není to tím že ho vídá tak málo nebo že se mu stýská? Sotva si u něj zvykne hned zase je doma

popelka1984
2. led 2017

Může takhle reagovat na změny prostředí, má třeba zmatek v tom ze je chvíli s mamkou pak s tátou a už nejste všichni spolu.Takhle male deti se neumí jinak porvat s emocemi a zmatkem v hlavě.Mám to ted podobne, taky mám 2,5leteho chlapečka a s partnerem jsme nyní od sebe, nerozumíme si v ničem. Partner bydlí v jiném městě u rodičů a malého si berou každý víkend. Když ho přiveze tak malý někdy hrozne vyvádí, vzteka se tak ze ho ani nemůžu vysvlect z oblečení, se vším mlati a triska dverma a pak se zavře do obýváku. Po zlym by to bylo jen horší takže ho nechám vychladnout a na něco ho nalakam. Většinou ho ani nemůžou všichni dostat do auta když má ject za mnou tak je tam třeba další noc a pak ho přece jen nějak nalákají a dovezou. Taky už jsem si pro něj musela doject vlakem. Pak to vypadá bůhví jak s nim tady nezacházím, přitom se mazlikujem a tady jsem pro něj střed vesmíru. Ale tam holt mají počítač a na nem jdou pustit pohádky jake si řekne a je to. Oni z toho nejsou odvázaní, nemůžou ho pak ani dostat ven. Vůbec tam méně poslouchá jak doma, míň jí, víc vymýšlí hlouposti.Doufám ze měsíc po měsíci se s nim půjde lépe domluvit. Ježiš to jsem se rozepsala

mammoth007
2. led 2017

Jine prostredi, jiny rezim, jine vsechno. A on je opravdu malicky na to, aby si to v hlavicce usporadal rychle. Meli jsme to stejne, teda uz s vetsima, klukovi bylo pet a holce sedm, ale bylo to obdobne. Psycholozka poradila, aby se s tatinkem vydali i mimo vikend, kdy jsou u nej, aby jim neprislo, ze zijou dva odlisne zivoty. Ja nevim jak vas tata, ale ten nas rekl, ze na to nema cas a hotovo. Takze to takhle fungovalo az do nedavna, kdy dostali vic rozumu. ☹ Kdyz my po tech drobeckach chceme, aby chapali veci, ktere proste pochopit bez pomoci nedokazou. Za psychologem bych kazdopadne zasla, pokud mozno spolecne s bio tatkou. Me se to oplatilo - sice v jine situaci, kdy jsme resili jiny problem, ale kazdopadne je lepsi, kdyz navrhovane reseni slysi oba od odbornika, vyhnete se tak spouste utrap s presvedcovanim a vysvetlovanim. Drzim palce

adelaid89
autor
3. led 2017

No ono čím je u něj déle tin je to horší.. Když je tam jen dva dny je to ještě Jakš takš.. Jak je u něj déle(od 24.12. - 1.1. Je to úplně šílené... Jinak děkuji za názory.

monickalea
3. led 2017

také jsem si tím s dcerkou prošla.. s tatínkem nejsme od jejího roku a půl, prošla jsem si peklem jelikož jí tahal na zatuchlou chalupu bez pořádného zázemí, vracela se od něj zlá, vzpurná, plačtivá a dělávala šílené hysterické scény.. někdy jsem mívala pocit, že to psychicky nezvládnu, pak jsme i chodili s jejím tatínkem na psych.terapii, párovou, a tam nás naučili jak takž domluvit se na nějakých pravidlech. přešlo to s věkem, dnes jsou jí 4roky a je to úžasná holčička, sice ještě občas přijede domů jak vyměněná, ale myslím, že se již smířila s tím co je.. není to pro ty malé hlavičky jednoduché mít dva rozdělené domovy, střídat se o maminku a tatínka, jsou to velké změny.. chce to jen čas a trpělivost.

ivular
3. led 2017

@adelaid89 Syn vždy extrémně špatně snášel odcházení ode mě s otcem. Řešení to mělo a má jediné (a to už mu bude 6 let!) - vídat se s otcem velice často, ale na velice krátké intervaly. U nás to bylo zpočátku 5 x týdně - vždy na několik hodin (tj. bez přespávání). Je to šíleně náročné technicky i psychicky (pořád se vídat s někým, s kým opravdu dobře nevycházíš), nicméně byla to jediná možná forma styku, kterou to dítě bylo schopné psychicky akceptovat.
Když nad tím tak přemýšlím, tak je to i logické, jelikož se to nejvíce blíží modelu úplné rodiny (z pohledu toho dítěte).

trdelnik234
3. led 2017

@ivular

Je to sialene, ale pre svoje deti sme ochotne urobit cokolvek. Navyse v tom veku 2,5 roka, to je najhorsi vek na zmeny.
A ako to mate teraz? Berie si maleho na vikendy, raz za 14 dni plus tie navstevy 5x v tyzdni?

jjaanca
3. led 2017

Dceři je 8 a taky má problém. Při návratu od otce je jak vyměněná. Naštvaná, plačtivá, vzpurná. Hrozně mě to mrzí, mám pocit že by byla radši s ním. Je to pro ní návrat do reality: škola, úkoly, režim. Táta se jí naplno věnuje, já mám mimino tak to není tak jednoduché ☹
Jsem ráda že tu čtu že to není neobvyklé. Ale ona už je starší a mohla by to chápat. ☹

ivular
3. led 2017

@trdelnik234 Syn se vidí s otcem nyní 4x týdně a od ledna zkusíme i to spaní (jednu noc za dva týdny). Ale bojím se toho, protože syn z nějakého důvodu extrémně špatně snáší veškeré změny. Ex je ovšem neústupný a soudně se domáhá střídavky..😔