Dítě ve 21 letech, je to brzo?

kolani21
18. zář 2014

Zajímal by mě Váš názor. Mě je 21, příteli 25 spolu jsme 3 roky. Oba by jsme chtěli mimčo v tom problém není ale z obou stran od rodičů slýcháme že jsme na dítě mladí, že jsme spolu teprve chvíli, co když se rozejdeme? A pořád podobné otázky a odrazování. Já osobně si myslím že jsem na dítě připravená. Tak co myslíte je brzo nebo by jsme se měli řídit svými pocity? Děkuji

evulina77
19. zář 2014

@88nela88 každý to má jinak. Já bych třeba svobodná rodit nechtěla, asi jsem stará škola. Podle mě má být všechno popořádku. Navíc, když se jde k matrice kvůli příjmení dítěte, může se tam jít vyřešit i svatba. Ale každýho věc. Jasně, že manželství nemusí být naždy, ale on ten rozchod je řízený a nestačí se jen sbalit si věci a jít, ale už se musí udělat majetkové vyrovnání za všechny věci pořízené v manželství apod. Neříkám, že manželství je samospasitelné...

kolani21
autor
19. zář 2014

S přítelem jsme o miminku dost mluvili oba si myslíme že jsme na mimčo připravení, svatbu by jsme samozřejmě chtěli. O té jsme tedy zas až tak nemluvili, jen to že by jsme nechtěli bůh ví jakou obrovskou hostinu prostě jen taková menší svatba s rodinou a pár přáteli. Jen obřad a pak dejme tomu grilování na zahradě. Nevím možná by klasická svatba podle toho jak to *má* byt byla lepší ale radši si uděláme pěkné odpoledne s rodinou než stresovat s tím kdy se bude jíst, kdy se bude fotit a tak. Vidím to tak že tomu prostě dáme volný průběh.

chrobacik13
22. zář 2014

@kolani21 Moc děkuju,je to naše zlatíčko 🙂

elentari
22. zář 2014

Nečtu předchozí příspěvky... S mým mužem jsem chodila od 15ti let. Když mi bylo 18, tak jsme se vzali, v devatenácti jsem po maturitě otěhotněla, ve dvaceti porodila. Teď mám skoro 2,5letého kloučka, za měsíc by se nám měla narodit holčička. Studuju dálkově VŠ. Pomáhají mi hodně moji i mužovi rodiče (a muž samozřejmě), ale snažím se toho zvládnout co nejvíc sama 🙂 Já si vždycky připadala starší a pokud máš zázemí a na dítě "si troufáš", jdi do toho 🙂

ankaa25
18. srp 2021

@kolani21 já otěhotněla bylo mi 19. A chybělo mi 3mesice do 20 🤣🤣 taky jsem se bála ale nelituji toho . Teď mám tu krásnou holku a je jí 5 let. Takže dítě můžeš 😁🤣 taky mi říkali ses mladá Este nejste spolu moc dlouho a já můj život jak ho udělám tak budu mít .🤣🤣