Domácí teror, co dělat v mé situaci?

duetka01
3. čer 2018

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat co dělat v mé situaci, kdy mě partner denně vyhazuje z jeho domu a psychicky mě deptá..jestli můžu sebrat malého a jít k naším, jak je to pak s tím, když mu malého nechci dát, u koho je dítě do rozhodnutí soudu? Případně nějaké návštěvy? Je agresivní, čím dál víc, našel si babu, nedá se to s ním už vydržet..s malým má celkem vztah dobrý, ale je čím dál tím hnusnější na mě...chtěla jsem se odstěhovat za levným bydlením kousek dál a at mám od blbce pokoj, ale on to podá dřív, chce malého do své péče minimálně střídavku...takže to asi nestihnu podat dřív..co dělat? Díky za vaše rady.

zelenaesmolda
3. čer 2018

pokud je agresivni nahlasit na policajty pro domaci nasili,to mu nikdo pak dite do pece neda

prdecek
3. čer 2018

Nahlásit na policii, že je k vám agresivní a odstěhovat se k rodičům, podat k soudu návrh na opatrování dítěte ve váš prospěch. Držím pěsti ať to dopadne dobře!

dominikaromanova
3. čer 2018

@duetka01, Hned v pondělí zajdi na OSPOD, celou situaci paní popiš, pomůže sepsat návrh na předběžné opatření ohledně svěření dítěte do péče. Pak podat klasický návrh k soudu na svěření dítěte do výhradní péče.
Jestli je partner agresivní a fyzicky Tě napadá, zavolej PČR, vše sepíší, toto se pak také dokládá k soudu a je to hlavně plus pro Tebe, agresivnímu člověku soud dítě nesvěří.
Ještě doplním, že ohledně dětí (konkrétně o úpravě poměrů, výchovy a výživy nezletilých dětí) se žádné soudní poplatek neplatí.

slimacikmia
3. čer 2018

V tvojej situácii by som to riešila už dávno, ale ty evidentne potrebuje byť v takejto roli chudinky... partnera riešiš už pekne dlho, tak čo sa u vás zmenilo od listopadu minulého roku napr? Ak to chceš riešiť, tak to rieš a prestaň vypisovať nové a nové príbehy, aby ťa ostatní mohli ľutovať. Dostala si spústu rád, kam ísť, na koho sa obrátiť atď už v minulých diskusiách.

ariadna12
3. čer 2018

Odchod res oficialne pres soud, ospod a socialku (hlavne vyrid u soudu predbezne opatreni o svereni ditete do pece) a pripadne u policie, pokud te tyra, mlati, a po rozhodnuti soudu teprve bych dala odchod. Jsou i organizace typu Rosa, Bily kruh bezpeci, azylove domy pro matky s detmi, bezplatne pravni poradny, ktere pomohou se vsim. Jen chtit☺. Urcite ti poradi lip nez my tady. A dopredu si zajisti solidni bydleni, praci, zazemi, kde budes po vyrizeni odchodu a kde lze vychovavat dite, at mas u soudu cim argumentovat. Ono je to kolikrat nepredstavitelne tezke se odhodlat odejit, at uz duvody jsou ruzne. Pro mne by byla asi jasnou vyzvou k ukonceni vztahu ta nevera a sakra rychle bych to resila. At "to" poda kdokoli, o svereni ditete do pece rozhoduje soud na zaklade dukazu, a ne podle toho, kdo ma na papire driv podaci razitko soudu, ale to asi taky vis. Jinak k tomu, ze mu dite nechces dat, jen dodavam, ze ma pravo stykat se i s otcem a otec ma pravo stykat se s nim.

duetka01
autor
5. čer 2018

@slimacikmia proč jste natolik zákeřná? Jen jsem se slušně zeptala, pokud nemáte radu neodpovídejte, děkuji.

duetka01
autor
5. čer 2018

prý kdo podá návrh k soudu první je ve výhodě, pač má zájem o dítě.

slimacikmia
5. čer 2018

@duetka01 vôbec nie som zákerná, ale riešiš to isté už pekne dlho a evidentne si ešte nič nepodnikla, napriek tomu, koľko žien vám už rady dalo... Takže buď chcete len ľutovať, preto tu píšete, alebo čakáte, že sa rio vyrieši samo, alebo neviem...

dominikaromanova
5. čer 2018

@duetka01, myslím si, ze rad zde bylo již dost. Byla jste včera na tom OSPODU?

ariadna12
5. čer 2018

@duetka01 no tak na tobe bude prokazat, ze mas o ne zajem taky a umis a mas moznost se o dite postarat. Vse ztraceno urcite neni. Asi bych navstivila ospod, advokata nebo nejakou organizaci pro zeny v nouzi. Tam poradi konkretni pravni postup i se zazemim, pokud bys ho nemela. Jen by rozchod nemel byt bojem o dite, ktery je casto jen mstou vuci partnerovi. Tak hodne stesti.