Doporučíte dětského psychologa v Praze?

bobik33
24. led 2012

Maminky, nemáte některá zkušenost s problematickou střídavou péčí o dítě? Tříletý syn velmi špatně snáší nastavený režim střídavé péče, sháníme dětského klinického psychologa, který by nás vzal do péče. Děkuji moc za reference a doporučení, urgentní stav.

denousek
24. led 2012

to je mi moc líto 😔 s psychologem nepomůžu,nejsem ani z Prahy... ale není lepší zvážit zda vám střídavá péče stojí za to?.. moc mě to mrzí... držte se...

snailka
24. led 2012

Ahoj, můžu doporučit PhDr. Zdeňku Jelínkovou, je v poliklinice Mazurská na Praze 8. Tel: 283024153. Vlastní zkušenost nemám, ale několik kamarádek k ní chodí s dětmi a je prý výborná. Má i nejlepší hodnocení na "známý lékař". Držím moc palce.

bachovyesence
24. led 2012

Čtu poradnu tohohle psychologa: PhDr. Václav Mertin a přijde mi velmi rozumný. Pracuje tady:http://poradna.ff.cuni.cz/PPFF-5.html#20
Jinak pro začátek bych určitě doporučila i Bachovy esence, mohou vyřešit problém té veliké změny, případně pocity, které syn má. Viz moje prezentace.

lena1981
24. led 2012

Sice se nespecializují přímo na rozvodovou problematiku, ale děti obecně:
PhDr. Ilona Špaňhelová - http://www.spanhelova.cz/

even. dětské krizové centrum na Praze 4, kde se mj. zabývají rozvodovou problematikou.

novakomoni
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bachovy_esence_poradna
30. čer 2016

Jde už o starší otázku, ale třeba se to bude hodit někomu jinému:

Střídavá péče není vhodná pro každé dítě. Je to na hodně pečlivé zvážení.
Jednak je třeba, aby spolu rodiče velmi dobře vycházeli.
Druhak aby bylo dítě naprosto v pořádku po psychické stránce, aby nebylo úzkostlivý typ, zvládalo být samo bez jednoho z rodičů atd.

Pro malé děti tohle nastavení není bohužel moc přirozené.
Ale žádné řešení při rozchodu rodičů není ideální, ani když je dítě v péči matky a otce vidí 1x za týden nebo za dva týdny...

Každopádně je dobré, aby bylo dítě co nejvíc podpořeno - jednak Bachovou terapií, kterou je ale třeba namíchat na míru, aby co nejlépe "sedla" a byla efektivní. Druhak, aby byla dítěti věnována celkově zvýšená pozornost, protože rozvod je pro dítě velká zátěž. Někdy ale bohužel menší než setrvávání ve stresu, když spolu rodiče nevycházejí..