Dotazník - Výzkum partnerských vztahů

barborajans
20. led 2022

Dobrý den maminky, doufám, že nebudu příliš otravovat, když sem přesdílím svůj výzkum na vztahy. Chybí mi respondenti a za každý vyplněný dotazník budu moc ráda.

Jste ve vztahu, v manželství, máte kamarádku/a s výhodami nebo s někým právě začínáte randit? V rámci mého výzkumu si můžete svůj vztah prověřit v rámci standardizovaných psychologických metod. Vyplněním dotazníku mi poskytnete data pro mou magisterskou diplomovou práci a zároveň se o svém vztahu něco dozvíte, neboť okamžitě získáte své vyhodnocení a porovnání s dalšími účastníky výzkumu. Zároveň mi pomůžete, když budete dotazník sdílet se svými partnery a přáteli. Vyplnění dotazníku Vám zabere 10 minut. Děkuji Vám moc za veškerou pomoc!
Odkaz na stránky s výzkumem: https://www.vyzkum.org/vztahy/

emillyhk
20. led 2022

@barborajans Nakoukla jsem na první stránku, dál jsem nepokračovala. Nemám problém vyplnit rok narození, ale proč i měsíc? Otázka pracujete/studujete - z možností si nevyberu, momentálně jsem na RD. Na dotazníku k magisterské práci by to chtělo ještě trošku zapracovat 😉

barborajans
autor
20. led 2022

Dobrý den @emillyhk, pokud jste na RD, stále spadáte do kategorie zaměstnanec. Mrzí mě, že vás od vyplnění dotazníku odradilo vyplnění data narození. Ráda bych zde připomněla, že data jsou anonymní a budou ihned po ukončení výzkumu smazána.

ivya
20. led 2022

Mě kromě toho odradilo vyplňování přesného data začátku chození, prvního sexu, společného bydlení...

andelka
20. led 2022

@barborajans jsem na RD a nejsem zaměstnanec. Smlouva mi skončila ještě před MD.

emillyhk
20. led 2022

@ivya Až tak? To bych nevyplnila, ani kdybych chtěla - nepamatuju si to 😄

barborajans
autor
20. led 2022

Jak je v instrukcích je psáno, není třeba přesné datum začátku vztahu/sexu/bydlení..nepředpokládáme, že si jej dlouhodobé páry budou pamatovat a tudíž má tato otázka u dlouhodobých párů ryze orientační charakter. Jinak je to u vztahů, které trvají třeba pouze pár dní/měsíců..tam si představujeme přesnější datum, abychom mohli přesněji predikovat například vztah mezi délkou sexuálního života v páru a přibližnou míru vášně ve vztahu. I proto je otázka položená tak, aby každý člověk mohl odpovědět co nejpřesněji podle svých možností.

Chápu, že pro některé z Vás je dotazník příliš zdlouhavý/náročný.. někdy je těžké skloubit nenáročnost dotazníku přívětivého pro respondenty s otázkami, které nelze odpovědět "šmahem", avšak mají vyšší vypovídací hodnotu. Určitě jsme se ale snažili, aby byl dotazník dobře udělaný a aby jste na oplátku alespoň dostali nějaké informace v podobě škál komponent lásky nazpět. Děkuji moc lidem, kteří si dají práci a dotazník vyplní, moc mi to pomůže. 🙂

elesse
20. led 2022

No vyplnila jsem, ale i presto si myslim, ze nektere otazky se vyplnuji spatne. Nejak jsme vyrazeli za zabavou pred covidem, nejak ted, nejak se chovame pred ditetem, nejak ted, protoze ac bychom radi, s dvouletakem to stejne neni a nebude. Stejne jako mira vasne je prapodivna….

bbn
20. led 2022

@barborajans to vyplňování datumů je ne prd. Vážně si myslíte, že třeba dlouhodobé páry si přesně pamatují, kdy se seznámila resp kdy spolu začaly spát? Jako třeba po 15 letech? 🙈 snažila jsem se slovy napsat, že třeba 3 měsíce od seznámení a nepustí mne to dál, pokud nenapíšu datum 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Totál mimo.

madbetka
20. led 2022

A já si ta data pamatuju i po dvanácti letech vztahu, v anonymním dotazníku je klidně napíšu... Hotovo, ať se diplomka podaří 😉

jako_mala_holka
20. led 2022

Vyplněno

andelka
20. led 2022

@bbn já si pamatuju kdy jsme spolu začali chodit,i první sex,i začátek bydlení, na rok měsíc i den přesně. Známe se s mužem 22 let.

andelka
20. led 2022

Jo a hotovo, šlo to rychle,v pohodě. Výsledek fajn 🙂

bbn
20. led 2022

@andelka předpokládám s prvním mužem? 😉 A jo, jako pamatuju si měsíce, ale dny už přímo ne 🤷🏻‍♀️

andelka
21. led 2022

@bbn s prvním a posledním ( tentýž) Mezitím byl ještě druhý. Já mám ty data vždy s něčím spojená,tak si to pamatuju. Manžel kdyby to vyplňoval, tak by asi trefil tak rok, přibližně. Ale on má slabou paměť na data, včetně vlastního narození 😁

barborajans
autor
21. led 2022
swan42
31. led 2022

@barborajans taky jsem skoncila na prvni strance. Nechapu, na co mesic narozeni. Jako ze treba holky narozeny v kvetnu zacnou s partnerem bydlet prumerne pul roku po prvnim sexu? 🤣 nebo k cemu je povinny to vyplnit a bez toho se nemoct posunout na dalsi stranku?
A RD bych urcite neradila do kategorie zamestnanec. A kdyz uz bych jooo chtela, tak bych to tam ale napsala, aby to bylo k pochopeni...
K diplomce bych si predstavovala lepsi dotaznik 😉

barborajans
autor
1. únor 2022

@swan42 Dobrý den, vyplnění měsíce narození je nutné a to především proto, abychom měli jistotu, že po ukončení sběru dat budou všichni respondenti spadat do požadované věkové hranice. Dosažení věkové hranice je také výrazem etiky, neboť nemohu do výzkumu použít data dětí, bez souhlasu rodičů. Tolik k vysvětlení, proč požadujeme měsíc narození. Mrzí mě, že hodnotíte celý dotazník bez toho, aniž byste přešla přes první stránku, kde jsou zjišťovány především demografické údaje. Za celým dotazníkem je spousta práce, odborných diskuzí a studia. Ačkoli jako respondent nemusíte pochopit význam jednotlivých otázek, věřte, že za každou z nich je záměr, který byl diskutován s doktorem. Myslím, že není správné jej shodit, když jste celý dotazník neviděla a odmítla jste se zúčastnit kvůli měsíci narození. Věřím, že dosahuje požadované kvality. Za svým dotazníkem si stojím 🙂

swan42
1. únor 2022

@barborajans to jen na vysvetleni, proc nemate tolik reapondentu 😉