Dovolená s tchánovci - jak se vyvlíknout?

rajecka
18. črc 2014

Vím, že spousta z vás mě bude mít za husu, co řeší pitominy. Bydlíme s tchýní, tchánem a jejich synem v jednom paneláku. měli jsme nadstandardně dobré vztahy, ale znáte to - podáte prst a chtějí celou ruku. Takže tchýně začíná si čím dál tím víc nárokovat vnoučka, na to, na co se dřív ptala, dnes dělá podle svého apod. Ale pořád to není tak hrozné, jako jiné exepmláře. Jak jsem psala, vycházeli jsme skvěle a když jsme plánovali letní dovolenou, napadlo mě, vzít je sebou, že bude legrace. Byli nadšení, ale že nemají peníze. Tak jsme kývli na to, že jim to zaplatíme. Pak ale řekli, že musejí vzít i dvaadvacetiletého syna, aby mu to nebylo líto. Je celkem dost problémový, trpí depresemi, má problémy s alkoholem, takže žádný pohodář. To už mě dost otrávilo, ale pořád jsem ještě věřila, že to bude v pohodě. Pak jsme ale svěřili vnuka poprvé na hlídání přes celý víkend a co se tu dělo, úplně obrátilo můj pohled na ně. Nechci to rozepisovat do detailu, ve zkratce, tchán se opil a asi zranil, nebo nevím jak moc jeho vinou, ale něco se stalo jejich psovi a tchýně v noci jela se psem na pohotovost a vnuka nechala ožralému tchánovi, který ho ani nikdy nehlídal, navíc syn se každé dvě hodiny budí, takže to není o tom, že by spal jak zabitý celou noc a o ničem nevěděl. Když jsme se vrátili, tchýně nám to líčila, jaká je hrozná hrdinka, jak to měla těžké. Mně popadnul hrozný vztek, jak jsou nezodpovědní, jeden jak druhý. Tchán, že si nemůže odpustit jeden večer chlast a tchýně, že místo aby zavolala tu psí záchranku, nebo někoho z rodiny, tak opustí synka, kterého jsem svěřila, jen jí. Manžel nechápe, co řeším, že se nic nestalo. Ale pro mě je to hrozné zklamání a nemůžu se toho naštvání zbavit. A zhruba za měsíc máme odjet na tu dovolenou. Dá se to ještě v pohodě zrušit bez storno poplatku, ale já kvůli klidu v rodině zase nechci říct, ruším to, protože už s vámi nikam jet nechci. Nevím, možná mě to do té doby přejde, ale dáme za tu dovolenou spoustu peněz a nerada bych tam byla z nich akorát otrávená........ Jde mi o to, jak přesvědčit manžela. Jim už se vždycky dá něco nakukat, třeba že nebudeme mít peníze, nebo něco. Ale jak ho přemluvit, aniž bych ho ranila.

marketa228
18. črc 2014

já bych na dovolenou jela tak, jak bylo domluveno, ale tím bych s podobnými dobročinnými akcemi skončila.