Exmanžel má zájem o děti jen naoko

monyanetmisa
8. pro 2015

Ahoj maminky, jsem trošku v nouzi, nevím jak se mám zachovat, jsem 2 roky po rozvodu, mám ve své péči 2 děti, ex má dané alimenty to je v pořádku, hradí je v čas, ale jinak? O mladší ceru jsou ji 2 roky nemá zájem, zeptal se na ni za celou dobu 2krát a teď mě udal na sociálku, že mu prý neumožňuji styk s dcerou, od telefonátu ze sociálky už uběhlo 5 týdnů a opět žádný zájem. Syna si bere každých 14dní to jo. Teď jsem mu psala, že dětem platím pojištění a že jsem už sama uhradila 23.000,-, psala jsem mu kolik utratím za oblečení a za léky a plavání ve školce, výlety ve školce a on mi na to napsal, že on nemá peníze na to aby mi něco přidal, přitom jsem zaslechla, že plánuje svatbu a postavit si dům,tak fakt nevím jak se mám zachovat, už toho mám dost, před sociálkou a jinými je to ten nejvzornější tatínek, ale ve skutečnosti, chodí ve značkovým a dětem nechce nic přidat, sakra já taky nemůžu říct "hele broučku boty ti nekoupím protože nemám peníze", prostě jdu a koupím mu je když je potřebuje, zajímalo by mě jestli takhle válčím s ex jen já

karinakarin26
8. pro 2015

Taky válčíme, neboj. Ten můj si bere dceru tak že v pátek večer a v sobotu ráno vrací. Nic s tim neudělám, má vyživovací povinnost ale povinnost trávit s ní čas bohužel neexistuje :(. Jinak pokud má alimenty určené a platí tak s tim nic neuděláš, zbytek co koupí je nad rámec a je to jen na něm. Jediný co ti poradím je, zkus si schovávat vše co děcka potřebují a co jim platíš a zažádat o zvyšení. Máš na to nárok každe dva roky 😉

anicka1211
8. pro 2015

@monyanetmisa ähoj, no já jsem na tom velmi podobně, jsem rozvedená 7 let a manžel mi dělá jen samé naschvály. O kluka jeví zájem jen teď, co jsem ho dala k soudu o zvýšení výživného. Do té doby zájem jevil jen v den, kdy si měl syna vyzvednout a to né vždy. Kolikrát napsal, že nemůže, že jde do práce, přitom je živnostník a má své zaměstnance - dělal ze mě blbce. Výživný na syna taky platil jak se mu chtělo, třeba ob měsíc a pak taky víc jak půl roku neplatil vůbec, tak jsem ho udala policajtům a ještě na něj uvalila exekuci na dlužné výživné, když platil po trochách, aby mi doplatil ten rozdíl a teď jsem ně něj dala ještě exekučku na průběžné výživné. A jeho nezájem o syna mě dostával do kolen, protože když měl třeba syn zápal plic ještě před tím. než jsem dala ex k soudu, tak mě poslal do pr***, když jsem ho prosila, ať pošle výživný, že už jsem je měla mít dávno na účtě a že nemám už pro kluka na léky- byla jsem v té době nezaměstnaná. Prosila jsem ho teda aspoň o 500 Kč, ale za to mi vynadal, že prej mi platí dost. Takže tak :(.
Teď se s ním soudím o navýšení výživnýho, platí 7 let stejné,když jsem ho prosila, že zažádáme o navýšení, vyhrožoval mi, že jestli to udělám, zažádá si o snížení, přizná nižší daně, aby mu to prošlo atd. Neměla jsem v té době chlapa ani zázemí, abych si mohla platit advokáta a soudit se s ním, tak jsem to vzdala. Ale teď jsem vdaná a manžel se na to nemohl dívat, tak jsem ho dala k soudu a i socku na něj poslala, protože syn pokaždý smrděl kouřem a zatuchlinou po návratu od něj. No a on ? Zažádal si teď o snížení a vyhrožoval mi telefonicky, že mám stáhnout exekučku a obtěžovali mě i jeho kumpáni. Chtěl totiž prodat majetek, co mu zabavili, ayb vypadal jako totální chudáček a u soudu mu to prošlo. Ale nedala jsem se a i když si podal návrh na snížení, exekuci jsem nestáhla.

monyanetmisa
autor
9. pro 2015

@anicka1211 Klobouk dolů, opravdu, co si ty chlapi myslej? že maj koule mezi nohama a my si z toho sedneme na prdel? opravdu seš dobrá, žes to nevzdala a je dobře, že tvůj manžel se do toho pustil s tebou a podporuje tě, to je fakt super, já žiju s přítelem a ten mě taky drží nad vodou, kdyby ho nebylo tak jsme snad pod mostem, ale spíš jsem ex postrašila, protože mě teda pomlouvat u celé mé rodiny jaká jsem špatná matka nebude (chodí s mou sestřenicí) já dám dětem vše co potřebují a on má tu drzost mě ještě udávat na sociálku tak takhle teda ne! musíme se hold naučit ozvat se a bránit se. Všem maminkám které jsou v této nebo obdobné situaci a tuto diskuzi si přečetly přeji krásné a pokud možno klidné Vánoce a sílu bojovat i v Novém roce