Exmanželka, děti a maminka - už nevím, co dál, partner upřednostňuje exmanželku přede mnou

eicul1234
1. dub 2019

Dobrý den, chci se optat jak to chodí v jiných rozvedených rodinách. Mám přítele 4 roky, z toho 2 roky rozvedený děti 16 a 17 let. 17 ti léta dcera, se se mnou nevídá celou dobu, vyhýbá se mi, stejně jako celá jeho rodina včetně bývalé ženy , se kterou má po rozvodu výborný vztah i když si predtim nemohli přijít na jméno. Rozvedli se po 15 letech společného žití prý , že si nerozumí. Přítel o své bývalé žene z počátku nemluvil hezky , chodil si na ni neustále ke mě stěžovat , po rozvodu si , ale najednou moc rozumí. Ona má v péči 17 letou a on má u sebe 16 letou dceru , tak se rozhodli děti . 17 léta dcera nechodí k němu k vůli mě a 16 léta nechodí moc k mamce , ze si prý nerozumí. Jde o to , že mám pocit , ze se od své bývalé neodpoutal , neustále ji se vším pomáhá. Ona je sama a nikoho nechce, přítel oni tvrdí , ze se mu furt líbí , ale nerozumí si a nechce se k ni nikdy vrátit . Vadí mi, ze společně všichni tráví Vánoce , všechny oslavy , chodí k ni domu na návštěvy . Kdykoliv zavolá něco chce hned se to řeší. Nechápu, když Vám chlap tvrdí co Vás miluje Vás dokáže poslat na Vánoce k rodičům a on si jde k bývalé žene , protože děti si to přeji , nebo , že Vás dokáže poslat na interrupci 😢. Já sama mám 16 letou dceru , po 2 zkouškách společného bydlení , bydlíme zase samy. Jelikož přítele dcera začne po 14 dnech společného bydlení neskutečné prudit , dělat naschvaly , má řeči typu tati, proč nejdou domu, mají svůj byt , já je tu nechci atd atd . Nedá se to vydržet a do toho jeho bývala žena + maminka která , když se po 2 letech po rozvodu dozvěděla , ze mám klíče od baráku je po příteli hodila a řekla , ze tam nikdy nevkroči , ze kdyby se tam něco ztratilo tak to aby to nebylo na ni . Připadám si jak kus hadru . Jeho maminka mě viděla 3 min před 4 lety a rovnou mě odřízla. Exmanželka má po rozvodu stále klíče od baráku a když tam nejsem a přiveze dceru, jde si dovnitř jako by se nechumelilo a přítel mi na to řekne , ze nevidí důvod proč by nemohla jít dal nebo on k ni , ze jsou slušný a má pocit, ze ji po rozvodu má pomáhat. Ze začátku to bylo tak , ze když měla přijet bývala s dcerou tak já musela z baráku odjet pryč , jelikož si to ex přála se se mnou nepotkat. Už mi z toho všeho začíná hrabat...

dixxie
24. dub 2019

Ahoj, myslim, ze problematika tveho vztahu je hodne slozita. Je mezi vami urcita zavislost jeden na druhem a nebude lehke se z toho vymanit. Citim z toho, ze uvnitr si nejsi stoprocentne jista, ze uz ho nechces. On ti imponuje svym postavenim, dojima te, jak bez tebe nemuze zit a i to jak to demonstroval pred matkou. Myslim, ze on je povahou trochu hysterka. Tito muzi umi velmi hezky davat najevo city, ale stejne tak i naopak. A tak tomu je i ve skutecnosti, chvili citi jak te miluje a za chvili te vnima jako hadr a je nadrazeny. Neco te na tom uchvacuje, kdyz i presto, ze nemate deti, se od nej nedokazes odpoutat. Spousta lidi je v takovychto vztazich cely zivot, chvili se rozvadeji a chvili se miluji. Ja ti rozumim jak se citis, a vim, ze rady typu “zablokuj ho” nefunguji. Brzy prijde zase moment, kdy prileti jak na bilem koni s kytici ruzi a rekne ze uz ma jen tebe protoze i svou mamu kvuli tobe odrizl. Ale realita je takova, ze on i jeho mama jsou dve hysterky, ktere uz si toho za zivot rekly tolik, ze se vlastne nic nemeni. Co ty bys podle me mela delat je - ponorit se do sebe a zacit premyslet nad tim, jestli te svym zpusobem tento vztah nenaplnuje. Kdyz bys mela hodneho klidase, treba bys mela pocit, ze te skutecne nemiluje, protoze nedela ta velka teatralni gesta. Treba to chces a potrebujes, tohoe zachazeni, kdy ti rika “holcicko mala, ty jeste svetu nerozumis, jsi zranena oan co potrebuje ochranitele a vudce”. Zkus si to vsechno v sobe zanalyzovat, hodne zenam ta role chudinky obeti dela svym zpusobem dobre. Chteji byt podrizene muzi a vedeny, nekde uvnitr. Muze se ti lehce stat, ze pak narazis na podobny typ muze a cele se to muze opakovat. Je dobre, ze chodis k tomu psychologovi. S tim Martinem je ted asi nejlepsi komunikovat bez emoci a blaznivych gest. On ted bude delat vse pro to aby te ziskal zpet, je to pro nej i zabava, lov, boj, udela fakt vse, nenecha te byt. A podle me je ted vetsi sance ze podlehnes a vratis se k nemu, nez ze vydrzis byt v rozchodu. Ale nemusis nic hrotit, mas byt, nejsi na nem financne zavisla, muzes si v klidku s usmevem uzivat, jak se snazi a byt proste v klidu, delat si svoje a premyslet nad sebou, jak chces dal zit, at uz s timto partnerem, nebo s jinym.

eicul1234
autor
26. dub 2019

@dixxie Mockrát děkuji za upřímnou odpověď, vše skutečnosti máš pravdu. Umí mě dat najevo svoje city a umí mě pěkně sejmout k zemi , to pak ve mě vyvolá strach a pocit , ze takový člověk mě nemůže přece milovat , když děla tyhle věci !!! Příklad : volal a povídá prijdes dnes ke mě ? Říkám ne ne dnes jedu k našim odpoledne, odpověď ha ha ha, říkala čemu se směješ ? No tomu jak říkáš k Vašim !!!??? Uvědomila jsis , ze tvoji rodiče jsou 30 let rozvedený a tvůj táta 10 let po smrti ? Říkám no a co , proč to vůbec komentuješ , co je ti do toho. Mamka má skvělého nového přítele a je to člen moji rodiny , tak říkám k našim . Odpověď nechápu , snad mas říkat , ze jedes k máme. Já vůbec nechápu , ze ho to jenom napadne o tom přemýšlet a zatěžovat si tím mozek !!! Jsem z toho jelen. Ostatně máš ve všem pravdu. On i jeho mama jsou úplně stejný a bohužel už i dcera 16 léta 🙄.

dixxie
26. dub 2019

@eicul1234 ano, to je presne ta nadrazenost. A delal by to cely zivot, kdybys s nim zustala.

sudylichozrout
26. dub 2019

@eicul1234 ty jsi to neukoncila? Holka, holka... Proc ti tady mame pomahat, kdyz si nechces nechat pomoci a dobrovolne si nicis ten svuj jediny zivot, ktery mas? Tady nefunguje "reload", proste jednou budes nad hrobem a budes bilancovat. A budes nestastna z toho, jak si ten svuj vymereny cas promrhala s clovekem, ktery je mesuge.

angie.shy
27. dub 2019

@sudylichozrout hej taky jsem si to říkala dokuď jsem si nepřečetla ten delší příspěvek od
@dixxie . Asi to tak fakt bude, jsou lidé, které toto jaksi vnitřně přitahuje a i když jsou v tom nešťastní, nedovedou být jinak šťastní... jinak si to neumím vysvětlit.

hlasimse
27. dub 2019

@eicul1234 ježíš tak se mu postav, když řekne, snad máš říkat že k mámě, tak mu řekni Hele já si budu říkat co chci... Nějak ho utři. Jinak teda že se nad tím pobavil mi přijde v pohodě, tak mu to přijde vtipné, že říkáš "k našim" a je to vlastně mamka a její přítel. Z jeho strany to chápu, ale stěr potřebuje jak sůl.

zuzajulie
27. dub 2019

Vyprdla bych se na to, vztah te ma naplnovat, ne vycerpavat..

lisianne
30. dub 2019

@eicul1234 nechápu proč to tady pořád řešíš, holky ti poradily se na manipulátora vy... Ty to s ním táhneš dál a tady pořád vypisujes jak ti ubližuje.Uz mě to nebaví, buď si s ním dál a tady tě některé budou asi pořád utěšovat, když tě to baví.

vineta
30. dub 2019

@eicul1234 Projdi si čas od času tuhle diskuzi, máš tu pěkně zaznamenaný, co je ten chlap za kousek. Mysli i na svou dceru, vztahový vzorce se získávají z rodiny. Asi tomu úplně nerozumím, jak může dospělá ženská podlehnout takovýmu guru Járovi, ale každopádně ti držím pěsti, ať se z toho vymaníš. Protože tohle je fakt epesní vůl, pardon. Doufám, že jsi pořád v kontaktu s tím psychologem, evidentně bude třeba trochu delší cesta na to, aby ses od něj odpoutala...ale hlavně nejdřív potřebuješ bejt stoprocentně srozuměná s tím, jak ti tenhle vztah škodí. Pak už to půjde snadno. Tak držím moc pěsti, život je krátkej na to, abys ho trávila s někým, kdo miluje jen sám sebe.

klpoiu
30. dub 2019

@eicul1234 Tohle mi velmi připomíná vztah mého otce a matky. Otec odesel,kdykoli ale mama zvedla telefon tak on naklusal. Bez ohledu na jeho tehdejsi pritelkyni. Uprimne,myslis ze to bylo jen ze zvyku a ze spolu jen pili max kavicku? Kdepak, delali spolu vse co spolu delaj milenci. U tebe je to uplne to stejny. Oni se sice rozvedli,ale jejich vztah tim neskoncil ba naopak. Ty ses ted v podstate otravna manzelka a jeho ex milenka. Seber se a bez. Tenhle chlap nikdy svou exmanzelku neopusti. Stale s ni bude udrzovat vztah milenecky. Mas bajecne roky i na dalsi dite mas jeste cas,tak ho neztracej s hlupakem. Tenhle clovek ti nic nedava jen ti bere. Utec holka. Ses silna zenska,zvladnes to.

pav_lina
26. pro 2022

Ahoj, zažívám něco podobného, ex mého přítele je pro něj očividně na 1 místě. Nedivila bych se kdyby vše dělal pro jejich dceru. Je jí 5 let. Ale on dělá vše co si jeho ex usmyslí. Musím se skrz to omezovat. Máme něco naplánovaného a kvůli jeho ex to rušíme. Pro mě neruší poměrně vůbec nic. Mrzí mě to jen skrz to že očividně pro něj je důležitější ona. Nechová se k němu hezky, a domluva je s ní prakticky nemožná. Ještě k tomu malou očkuje jak já jsem špatná a nadává mi. Malá to pak tlumočí u nás a myslí si že to je v pořádku. A vyhazuje mě z mého a přítelova domu. Pak mi její maminka posílá po ni vzkazy že k nám dojede a dá mi do brýlí, jenom jestli ji řeknu že má něco udělat. Například aby po sobě něco zvedla, uklidila po sobě hračky, fakt něco co asi nezvládne.......
Ještě ji u nás učíme strany, jako pravá a levá, počítat minimálně do 20. Je šikovná, ale pokaždé když přijede od maminky, neumí nic, neví jaká ruka je levá a jaká je pravá. Neumí počítat ani do 5. A to nepřeháním. S maminkou je vidět že se nic neučí. Jinak mi vykládá jak ji maminka bije po zádech a jak chlastá a je sprostá. Nechce aby jsme si dali vůbec víno. Jinak se celá klepe. Nemá to doma lehké. Jinak blížícím se silvestrem jsem zjistila že je možné že dojede jak malá tak i ta přítelova ex. Není to ještě na 100% ale nechci ji tu. Jsem hnusná ? Nejsem konfliktní člověk ale ji tu nesnesu.