Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Hledáme dobrého psychologa/psycholožku ve Znojmě

monikahorka
7. črc 2014

Maminky hledáme nějakého psychologa nebo psycholožku pro přítele, máte s někým ze Znojma zkušenosti a mohli byste doporučit prosím??

janulkapro
8. črc 2014

Hezký den. Nevím, z jakého důvodu psychologa hledáte. Doporučuji nejprve si promyslet, jestli chcete svou situaci řešit přes "lékaře", nebo zvolit jinou alternativu. Osobně mohu doporučit metodu systemických konstelací (někdy pod názvem rodinné, pracovní, zdravotní, životní konstelace a pod.), nebo nějakou formu individuální terapie. Je to bez léků, nepříjemných otázek a přitom to může být velmi účinné. Jen je to někdy běh na dlouhou trať. Každý máme nějaké potíže a cílem těchto seminářů, nebo sezení je najít jejich skutečné příčiny a na těch zapracovat. Často stačí jen uvědomit si tu příčinu a změnit svůj stávající postoj a věci se sami od sebe začnou hýbat správným směrem. Někdy je situace natolik složitá, že je potřeba se z ní "vymotat" na etapy - vyřešit si třeba nejprve svůj vztah s rodiči, vypořádat se se smrtí někoho blízkého a nebo se třeba osvobodit od cizího problému, který si nosíte.
Ne každému může tato cesta vyhovovat. Často s sebou nese spoustu bolesti, kterou postupně odkrýváte, ale výsledek opravdu stojí za to. Výhodou je třeba i to, že takto můžete řešit třeba potíže svých dětí, aniž by byly děti přítomny.
Více informací určitě podá google. Této metodě se u nás věnuje už dost lidí, takže byste mohla najít i někoho v přijatelné vzdálenosti. Semináře probíhají třeba v mateřských/ rodinných centrech, nebo domech osobního rozvoje.