Jak často chodí vaši manželové do hospody?

misulkamisa
5. dub 2015

Můzu se holky zeptat jak často se chodí vaši manželové nebo partneři bavit s kamarády? Máme 12 let celkem pohodové manželství, dvě děti, finančně žadné starosti ani žadné velké problémy, manžela miluju, jen.....chodi každou sobotu po hospodách. Trochu mi to vadí. Sem moc náročná ?

ppetrac
5. dub 2015

Mně to přijde jednnou týdně úplně v pohodě. Můj manžel si chodí takhle posedět každou středu. Ale dává si dvě tři piva, kdyby to bylo třeba deset, je to něco jiného.

elvira
5. dub 2015

No, jednou týdně - OK, ale pokud se vrátí po svých a druhý den normálně funguje.
Pokud by každý týden přišel nad ránem a ztřískaný jak mužík, druhý den prospal a proležel - tak to už jsou dva dny fuč - a upřímně - vadilo by mi to.
Když si představím, že by to tak dělala ženská - v sobotu se sebrat, jít na pařbu s kámoškama, vrátit se nad ránem a druhý den proležet, tak by se do ní většina obula, co to má za móresy, jak je špatná matka a manželka.
Chlap by jistě taky nehýkal blahem... 😀

andrrriiik
5. dub 2015

Můj manžel zas hraje fotbal,1xtýdně.Do hospody jen,když mají nějakou akci z práce nebo fotbalu,takže párkrát do roka.Jednou týdně by mě rozhodně nevadilo.Proč by nemohl pokecat s kamarády?Je to jako s tím fotbalem.Ovšem pokud vždy přijde opilý,to by mě už vadilo.

dannyblakely
5. dub 2015

Manžel jde párkrát do roka a stejně je brzo zpátky, poněvadž ho to nebaví 😀 Spíš ho člověk musí z baráku vykopat. Upřímně, já si to představit nedovedu, že by můj muž chodil pryč každý týden.. Tolerovala bych to tak jednou, dvakrát do měsíce. I když já bych s takovým chlapem asi ani nechodila, natož si ho brala za manžela. To nemyslím jako narážku kohokoliv tady, ale spíš můj pohled na můj vztah.. 🙂

daru43
5. dub 2015

Nevidím v tom nic tak hrozného. Pokud se v neděli věnuje rodině, tak bych to nehrotila. Můj muž chodí každý pátek hrát na kytaru s kapelou do jedné hospody. Je pravda, občas to trochu přežene, tak jednou za dva měsíce se vrátí třeba v půl 4 ráno. ( to pak vstane třeba ve 12) . Ale jinak se vrací tak kolem půlnoci, ráno(kolem 10) 🙂 je ok. Někdy ho vytáhnou i týdnu. Říkám si kdo si hraje nezlobí. 😀 Já chodím taky s kámoškama jednou za čtrnáct dní na kafe a jednou týdně cvičit. Manžel se stará o děti ( večeře a tak). Měla by jsi si s mužem promluvit, že si prostě jednou za čas uděláš věčer, (nebo pozdní odpoledne) pro sebe. Nevím jak máš malé děti, ale já jsem začala chodit na kávu s holkama, když bylo dceři rok a půl a synovy čtyři. Mažel byl úžasnej a krásně se o ně postaral.

jitavrtule
5. dub 2015

Mi přijde celkem dost mimo srovnávat chození do hospody a koníčky. Jo, každý má nárok na nějaký "svůj" čas, ale pokud by ho můj partner hodlal trávit pravidelným chlastáním v hospodě a následným vyspáváním opice den poté, pak by mým partnerem asi moc dlouho nezůstal. Vadilo by mi to hodně.

deathy
5. dub 2015

No, já bych asi i byla ráda, kdyby manžel chodil jen jednou týdně...
Stane se jednou za měsíc, že má celý víkend volný. Jinak slouží ob dva dny, takže mu služby vycházejí i na víkend. Ve dnech "volna" dělá melouchy. Končí nepravidelně, někdy dřív, někdy dýl, no ale prostě pozdě odpol... ale málokdy přijede hned domů. Z 99% jede rovnou na pivo a pak domů. Teď teda máme změnu k dobru, zavolá, jestli jako zrovna nejsme s holkou venku někde na procházce, že jako by jsme se tam za ním stavily... neřeknu když je hezky, zahrádka. Na vsi, čučíme na rybník a kachny. V létě se tam potkáváme se spoustou lidí, i dětí, hrajou si tam... Chodili jsme tam i spolu třeba po práci, když bylo hezky.
Jenže, není léto, já od října těhotná a na PN (tudíž nepiju, nekouřím - jsem prostě strašně nudná partie).
On, kromě dnů kdy slouží, stráví v hospodě tak dvě hodiny denně.
Jedno velké mínus. Druhé mínus... naslibuje mi hory doly černej les, jak mi doma s něčím pomůže atd. a výsledek? Třeba dnes jsem byla doma vlastně úplně sama, vše co slíbil jsem si udělala sama.. ano, našel si práci kolem baráku. Ale stihl 2x utéct do hospody na jedno a když už jsem se naštvala, ve finále i odjela ke kamarádce, tak když jsem přijela domů, sebral se a jelikož už neměl "na starosti" dítě, tak odešel a přišel po desátý večer.
A strašně se diví, že jsem vzteklá, že mám chuť ho zabít, že vřískám, že jsem nepříjemná.... a tak po výstupu slíbí, že takhle to teda dál nepůjde... a jde spát.
A já vím, že to takhle asi půjde dál. A nic s tím bohužel asi neudělám. Leda opravdu rozvod. Nebo nevím.
Ačkoli - dneska když jsem mu říkala svůj názor, možná mu v tý hlavě trošku nějaká kontrolka blikla, protože na něm bylo vidět cosi... nevím jak to popsat. Prostě cosi jiného než obvykle...
Takže... kdyby můj manžel chodil jednou týdně, možná bych to i překousla. Ačkoli tím, že je další den nefunkční... no ono to ve finále vyjde na stejno, protože můj sice je funkční, ale v práci. Doma není tak jako tak.
U nás to nevím jak dopadne, ale prostě když je chlap hluchej... tak mám obavu, že s ním nehne nic 😒

januchovic
5. dub 2015

Tak to bych neskousla, asi jsem narocna. My chodime asi jednou za mesic spolu s prateli vecer ven, ale je to vecere, ne hospoda. Do hospody manzel nechodi, nechodil, ani kdyz byl sam. Ted mame male dite a neumim si predstavit, ze by kazdy tyden byl v sobotu vecer nekde v trapu...nekdy si spolu otevreme v patek sedmicku cerveneho a v nedeli ji dopijeme.

januchovic
5. dub 2015

@deathy tak to tedy obdivuji tvou svatou trpelivost. Ja bych to nedala. Mela jsem pritele byl chytry, perspektivni, hezky....ale kazdy vikend jsme chodili si na chvili sednout, pak jsem ho vzdy musela tahat z hospody i kdyz sliboval, ze kdyz uz budu chtit domu (nekdy o vikendu jsme oba pracovali) tak pujdeme, nefungovalo to. Musela jsem se s nim rozejit, vim, ze by mi to vadilo.Vydrzela jsem to 4 roky, udelala dobre,stejne bychom se rozesli, protoze bych to nezkousla.

lamiaaa
6. dub 2015

Tak můj přítel nechodí skoro vůbec, dalo by se to za rok spočítat na prstech jedný ruky (a to možná ještě ruky obsluhovače cirkulárky 😀 ), ale to je extrém. Jednou týdně bych to určitě tolerovala, samozřejmě záleží, v jakém stavu by se vracel domů a který den by na pivo chodil (pokud by to měl být třeba jediný den v týdnu, který bysme mohli mít pro sebe, tak by mi to vadilo, že nejde jindy).
Jinak pro srovnání, můj táta, co pamatuju, odjakživa chodil a stále ještě chodí s kamarády na pivo v průměru 3-4x týdně. Opilý se sice nevrací, ale tohle už bych třeba u partnera netolerovala.

dannyblakely
6. dub 2015

Holky, já vás některé stejně obdivuju, že vám to nevadí.. Manžel pracuje doma, jsme spolu 24 hodin denně a když náhodou jede do práce něco pořešit, tak se ptám, jestli dojede brzo 😀 Mně by se stýskalo a být s malou denně sama, to by mi asi hráblo. A to mám hodné dítě. Jenom podotýkám, že muže neomezuju, on je spíš pro rodinu, než pro hospodu nebo kamarády..

schellongova
6. dub 2015

Ahoj manžel jde jednou za půl roku do hospody. Dělá kuchaře a když mají raut tak si někdy taky dá ,ale máme domluvu že dá vědět já ustelu v obýváku aby nám nesmrdel v ložnici a ráno vstane na 5 do práce 🙂 o víkendu nejde nikdy vždy v týdnu. Prijde sám se obslouži a spí na gauci.

januchovic
6. dub 2015

@dannyblakely souhlas, jako kdybych sebe videla. Mame to stejne.

karlajasmine
6. dub 2015

Mne by nevadilo to, ze jde do hospody, ale to, ze pak prospi celou nedeli.. podporovala bych ho v tom, aby si zasel do hospody klidne do pulnoci, ale abysme spolu mohli neco v nedeli podniknout jako rodina..

lucyluc24
6. dub 2015

Mě to třeba trochu vadí, že chce jít v pátek večer do hospody a mě nechá doma samotnou. Dřív jsme chodili spolu a bylo to v pohodě, jenže já jsem teď těhotná a chodit sice můžu, ale sedět v zahulené hospodě a pít vodu, tak to mě fakt nebaví ☹
Ale je fakt, že je šťastnější, když "ho pustím" na pár pivek a musím uznat, že je fakt za dvě, tři hoďky doma...
Mě to třeba jenom trochu mrzí, že mi neřekne, že dneska půjde do hospody a zítra si zajdeme na večeři a do kina... tohle by byla úplně jiná, ale nevím, jestli tohle chlapa napadne.
Brzy budeme mít dítě a jsem zvědavá, jak to bude... jestli já budu doma s děckem, starat se o domácnost, o dítě, snažit se nějak pracovat... a on teda taky chodit do práce, ale pak na večírky s kolegy a na pivečka a pohoda, jazz... no snad ne.
Asi je to celé i o toleranci a kompromisech, ale přijde mi, že ne všude to z obou stran funguje 😀

Pokud je ale vše ok, tak bych to asi překousla to sobotní pivko. Vyhradila bych si ale také nějaký večer pro sebe 😉

samson
6. dub 2015

🙂 no tak u nás to funguje tak, že manže chodí 5X v týdnu cvičit zabere mu to cca 2-3 hodiny. Pak chodí ještě tak3x do měsíce si někam s klukama sednou nebo jede na koncert (nepije vůbec alkohol) já už si zvykla - na jednu stranu nedokázala bych ho držet doma, když nemá vůli sám - na jednu stranu když chci někam já tak pohlídá vycházíme si vstříc. Tak asi tak ať žije tolerantnost...na druhou stranu i když máte rodinu tak přesto má právo žit tak trochu svůj život a nebýt tomu druhému pořád za zadkem, ale to je můj názor jsme spolu 15 let

luj89
6. dub 2015

Můj chlap nechodí vůbec do hospody beze mě.. Ale zpět k otázce - pokud to vadí TOBĚ, pak byste to měli řešit. Mě to 1x týdně přijde dost často, zvlášť když v dnešní době člověk v týdnu pracuje do večera tak by se měl o víkendu věnovat vám.

klas21
6. dub 2015

ja nevim, ale me nepride nic divneho na tom, ze chlap jde jednou za cas na pivo. Mozna by mi vadila ta sobota, ale zase na pivo jde vecer. Takze celou sobotu se venuje rodine a pokud se venuje i v nedeli. 😉 . Asi je to o toleranci a respektovani toho druheho. Podle me neni normalni pokud partneri travi veskery cas spolu. nedokazala bych zit s chlapem, ktery nema zadne kamarady a porad by strasil doma. Chlap se taky potrebuje vypovidat s chlapama (bez bab) . prominte , ale kdyz ctu nektere vase prispevky, ani se nedivim, ze kazde ctvrte manzelstvi konci rozvodem. 🙄

andrrriiik
6. dub 2015

@klas21 Souhlasím s tebou,vypadá to pak jako omezování.Jednou týdně zajít s kamarády na pivo je v normě,a teda nevím,jak by se mnou chlap vydržel,kdybych mu zakázala toto.Mě by se teda taky nelíbilo,kdyby mi chlap zakázal si někam s kamarádkou zajít jednou týdně.Naopak je rád,že nesedím jen doma 🙂

kacca11
6. dub 2015

@klas21
@andrrriiik Zakladatelka píše, že není problém ani tak v té hospodě, ale v tom, že je celou neděli nepoužitelný k ničemu. Mně by pravidelné posezení s přáteli nevadilo, ale aby se opijel tak, že by druhý den nemohl nic, to mi teda normální nepřipadá. To se pak o toleranci a respektu k ženě nedá ani mluvit.

andrrriiik
6. dub 2015

@kacca11 Tak to jsem přehlédla,to pak mění situaci.Když prospí celou neděli,nejspíš se v sobotu zlije.A tohle každý týden by mi vadilo taky.

daru43
6. dub 2015

Je jasné, že pokud ho necháš tak bude spát. Zkoušela jsi mu prostě říct, ( třeba v 11), hele koukej vstávat . Můj manžel kdyby mohl tak vstane ve 2 i bez hospody. ( deti mu nedaj šanci 🙂 ) A jinak si taky myslím, že manželé by neměli strávit spolu 24 hodin denně. To je dobrej zabiják vztahu. Ale to není na zakladatelku diskuse , myslím že ani KLAS21 to ani tak moc nemyslela na zakladatelku.

jitavrtule
6. dub 2015

@klas21 no, já když čtu některý příspěvky, tak se zas nedivím, že češi jsou hojně vnímáni jako národ alkoholiků....a že to není o hospodě, že to je o nepoužitelnosti druhý den...já nevím, mně osobně teda nepřijde normální (u dospělýho člověka se závazkama - práce, rodina) pravidelně chodit do hospody a pít. Mně prostě dřepění v hospě přijde jako naprosto promrhaný čas - jasně, čas od času proč ne, já se taky ráda vidím s kamarádama, ale každý týden? Navíc pokud je člověk druhý den nepoužitelný, je celkem evidentní, že nejde o jedno dvě pivka.

andrrriiik
6. dub 2015

@jitavrtule Tak vtom,že by chodil za kamarády každý týden,bych problém neviděla.Ale jak píšeš,pokud je druhý den nepoužitelný,nejspíš nešlo jen o dvě pivka 😒

julietta111
6. dub 2015

Já na tom jít jednou týden posedět s kamarády nic špatného nevidím. Někdo sportuje, někdo si jde pokecat...spíš jde o tu nepoužitelnost druhý den.

karlajasmine
6. dub 2015

@lucyluc24 Myslim, ze je potreba o tomhle mluvit jeste pred porodem 🙂 - ja uz jsem manzelovi nekolikrat rekla, ze budu od nej potrebovat, aby malyho nebo malou hlidal i on, abych mohla nekam jit s kamaradkama/do bazenu atd.. Uz jsem mu to rekla minimalne 5x.. takze podle me je dulezite si o tomto proste promluvit dopredu a ujasnit si, jak to bude po porodu probihat 🙂 Drzim palce!

julietta111
6. dub 2015

@lucyluc24 A proč by si potom taky někdy nemohla zajít někam s kamarákdkama? Prostě je to o tom jak se dohodnete, můj muž ná nepravidelnou pracovní dobu je často pryč v zahraničí a pak když přijede jdu večer ven já ikdyž máme malé miminko. Nakojím a do dalšího kojení jsem doma🙂 Pak zase jde on jednou za čas. Ale, že by sám od sebe řekl půjdeme na večeři, do kina...to ho fakt často nenapadne to ne🙂

lucyluc24
7. dub 2015

@karlajasmine To určitě si chce říct a dopředu vše ujasnit. Komunikace je ve vztahu hodně důležitá... ale ono se to všechno hezky říká... teoreticky všechno víme, ale jak to funguje prakticky... 😀 ale pokud jsou ty dva normální, tak se to dá snad vypilovat ke spokojenosti všech...

magdalenax
7. dub 2015

@klas21 Nezbývá mi nic jiného, než s Tebou ve většině souhlasit. Já jsem si myslela, že žárlivost (a i ta v tomhle případě určitě hraje nějakou roli, je hlavně záležitostí mužů). Já jsem kdysi slýchávala - muž je hlavou rodiny a žena ovšem tím krkem, co tou hlavou točí. Já sama za sebe musím napsat, že každý člověk má právo na nějaký ten výpadek ze stereotypu a je zcela jedno, zda den prospí, či bude sedět na gauči a číst si. Život je atrakce, - kolotoč, na který je prostě jen jedna vstupenka (jízdné) a je každého svým způsobem věc, jak ji využije. Pokud si plním povinnosti, proč bych si nemohla jeden den v týdnu ze sedmi oddychnout? Ovšem záleží na tom, jak jsou schopni se partneři domluvit a to i v případě zakladatelky fóra..., tak uvařím v pátek na sobotu a domluvím se, že nebudu fungovat, že budu mít den pro sebe a budu k dispozici na vyjímečné situace. Znám ovšem spousty žen, které se rádi vychloubají tím, jak vše zvládají sami a na druhou stranu si pak stěžují..., netvrdím, že je to případ zakladatelky diskuze, ale je takových spousta, co si neumí vytříbit, co od života chtějí, bohužel

beditha
8. dub 2015

Můj chodil jednou až dvakrát do týdne a myslím, že to přetrvává. Přesně to nevím, protože už dva roky jsme přes týden 150km od sebe🙂