Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

paegaska
3. čer 2011

@sarzan A netaraj o alimentoch na prvom ci druho stani suda .
Alimenty ti sud urci az sa prokaze otcovstvi.
Ale jak uz jsem psala, pokud to decko je tvoje, stejne doplatis vse zpetne.

paegaska
3. čer 2011

@sarzan
Víš co, ty ani ty testy DNA nepotrebujes 🙂
Ak to decko bude tak dlho premyslat ako ty , tak je jasne ze si ocina 😎

sarzan
4. čer 2011

@paegaska vyuzila ma,ale mohla ma aj podviest tťam to už skripalo odkedy to vychadza,že bolo splodene

paegaska
5. čer 2011

@sarzan Zajímalo by mě jak to cítí ona.
Možná se cítí podobně jako ty.
Váš vztah byl na odpis a ona je těhotná.
Víš, být svobodná matka není legrace.
Ale je naprosto normální, že těhotná žena nedokáže jít na potrat. Takových případů je. Na důvodu až tak nezáleží.
Přeji vám oběma ať je dítě zdravé a až budeš otec i podle testů DNA ať máš možnost být ocinkom svojmu dietatu.
A protože jsi baran, tak raz možno narazíš na tvrdů palicu malého baránka.
A nezapomeň nám tu napsat jak to dopadlo.
Budu ti držet palce, ať se brzy cítíš jinak než teď - nie ako využitý a odkopnutý, ale jako člověk s velkou šancí a nadějí, hrdý na svoje dieta.

A protože jsi rozhodnutý trvat na testech DNA teď nemůžeš dělat nic. Počkej a6 se dítě narodí a pokud tě ona neoznačí za otce, tak to správ ty. Lebo budeš do konce života žít v nejistotě.

sarzan
5. čer 2011

ja som ryba 🙂 ano pockam a potom zavolam na socialku ci s tym cosi robia-ak nie podam urcenie otcovstva

sarzan
5. čer 2011

@paegaska 15 07 odkaz pre teba

angua27
5. čer 2011

@sarzan tú dohodu nemám. po podpísaní sme ju odovzdali na súd a na základe nej bol vynesený rozsudok, takže všetko, čo bolo v dohode mám aj v rozsudku. ale áno, bol v nej upravený aj styk otca s dieťatom (my sme navrhli neobmedzený, podľa dohody) a aj výživné.
v dnešnej dobe, však už s takouto dohodou (inak, každý právnik, či mediátor, ktorý sa zaoberá rodinným právom, Ti ju pripravý) nemusíte na súd. dnes už platí zákon, že ak takúto dohodu odobrí mediátor, či samosudca, tak platí ako keby ju vidal sám súd. skús kuk sem, kde nájdeš mediátorov http://www.komoramediatorov.sk/mediacia.html
a myslím, že na súd môže dať všetko naraz. ale ako hlavné sa bude prejednávať určenie otcovstva.
ak dáte do dohody výšku výživného a podpíšete ju obaja, tak je to potom na kurátorovi ešte (ktorý bude zastupovať práva dieťaťa), či to odobrí. ak sa všetci zhodnete, tak bude odklepnutá výška výživného podľa dohody.
ale uvedom si, že dohoda, je DOHODA medzi vami dvoma. je to o tom, že obaja k tomu prisupujete súhlasne.
stále mám však pocit, že máš silne urazené ego a sám nevieš, čo vlastne chceš.
naozaj nie je cesty späť? späť k fungujúcemu vzťahu?
niektorá s kočiek tu písala, že tehu hormóny dokážu narobiť divy, nemohla vyriecť niečo, práve v návale hormónov a už sa to vezie... a pritom by ste mohli byť spolu.
a ak máš tak veľa otázok, choď na sociálku už teraz. aspoň budeš mať odpovede. a na sociálke Ti nepovedia, či ona dala niečo na súd.

sarzan
6. čer 2011

@angua27 nepovedia mi ci dala na sud? vieš az to nedame obaja..neobmedzeny styk je hlupost-neni pravne vymozitelny...

angua27
7. čer 2011

sarzan, na sociálke vôbec nemusia vedieť, či niečo dala na súd, alebo nie. ak by to niekde vedeli, tak skôr na príslušnom súde a ten je tuším podľa bydliska navrhovateľa.
a ver mi, neobmedzený styk je možný, mám to v rozsudku. ale ako som písala, my sme mali dohodu rodičovskú, čiže my dvaja, sme sa ako rodičia DOHODLI a nešli sme proti sebe.

sarzan
8. čer 2011

@playboy21 obavam sa,že toto hrozi aj mne..tak si spravis druhe aspon ja sa tym utesujem hm aj ked neviem asi zacnem odkkladat a ked bude mat 18 dam mu aspon peniaze-ved ked sa tak mamina rozhodla nech si nesie nasledky alebo to das na sud,mozno to tam aj ja dam-ina cesta nevede....

waspera
17. pro 2013

@nikita308 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂