Jak reagovala vaše rodina na další těhotenství?

kecalka2
20. bře 2017

Ahojky holky máme synka,je mu 19měsíců.Momentálně se snažíme o druhé a mám docela problém s tím jak to oznámíme rodině od partnera,až se třeba povede.Vím že řeším blbosti ale celkem mě to trápí.Jeho rodina je celkově starodávná.Mají mě asi za špatnou mámu co nezvládá výchovu.neustále poslouchám že prcek ještě nechodí na nočník,že pořádně nemluví,že nevstávám ještě ráno před dítětem abych fungovala.Tchýni i tchána mám ráda ale spíš se jedná o jeho tetu kterou vídáme často a ta je taková zlá a bojím se že mi ublíží slovy.:( Už ted mě to bolí když do mě reje kvůli prckovi.Když se ale zmíním před tchýní nebo tchánem že chceme druhé nechtěj o tom ani slyšet,řeknou at neblbneme :D jen podotýkám že hlídají 1xza dva měsíce,finančně po nic taky nic nechceme ale bojím se že mě třeba odsoudí :(Omlouvám se že píšu z cesty spíš jsem se potřebovala vypsat a přečíst jak to zvládla rodina přijmout další vnouče do rodiny

lucyp13
20. bře 2017

Uprimne jestli tohle není troling tak resite blbosti!!!! Vaše Dítě Vaše pravidla..nikomu do toho nic neni,pokud po nich nic nechcete..tetu bych poslala hooodne daleko do tmavých mist a vůbec se tim netrapila...btw. ty kecy o nočníku ignorujte,kazdy má svuj cas...

japona
20. bře 2017

@kecalka2 Rok a půl stare dítě nemluvi, nechodí na nočník. Máte úplně normální dítě a vy jste úplně normální máma. Co si o vás vykládají manželovi pribuzni vám může být uplne ukradene.. Pokud by měli poznámky k vám, doporučuji říkat: "byli jsme u doktorky a malého moc chválila/ doktorka doporučila dělat to a to..". Starší generace na doktory dost dá🙂
Kdy si pořídite další dítě, je vas "problém", rodině se nemusíte jakkoliv zpovídat..

kecalka2
autor
20. bře 2017

@lucyp13 bohužel troll fakt nejsem,jen je mi to líto když se do mě naváží že syn nic neumí a kolikrát i brečím :( vím že jsou to kraviny :(

kecalka2
autor
20. bře 2017

@japona moc děkuji za povzbuzení 🙂 s tou doktorkou to vyzkouším,snad to klapne.Jsem asi moc úzkostlivá a nemám ráda když se mi někdo naváží do syna,když to zvládáme s chlapem sami a oni nehlídají

madulinka
20. bře 2017

Naše (moje) rodiče si nepřejí nic jiného, než další vnoučátko. Moje dcera je jejich jediné vnouče. Bohužel jsem v situaci, kdy jsem nějakou chvilku s dcerou sama, takže to reálně nevidím, k tomu mám taky svůj věk, takže kdo ví, jestli vůbec ještě nějaké miminko budu mít.. Je to ale tím, že jsem začala celkem pozdě (dceru jsem měla ve 30). Ostatní lidi vždycky něco budou mít, já třeba jsem teď i radši, že nevím, co si o mě tchýně s tchánem myslí, nevím, jestli jsou naštvaní, jestli mě nesnáší, když jsem sebrala všechny síly a od manžela odešla, nevím. A raději na to nemyslím. Takže za mě, pokud se na tom shodnete s manželem a je to to, co si oba přejete, nejste závislí na hlídání od prarodičů, nebo na nich finančně, apod., tak bych do toho šla, ať si říkají, co chtějí. Pokud budou mít sourozenci nízký věkový rozestup, myslím si, že je to fajn.. Pokud by miminko nešlo hned, pořád mezi nimi nebude takový propastný rozdíl jako třeba mezi dětmi po deseti letech...

lucyp13
20. bře 2017

@japona asi jak ktere..ale obecne moc ne,to máte pravdu ale jsou i deti snazive a sikovne,ktere to zvladaji

japona
20. bře 2017

@lucyp13 Jistě, jsou deti, které od roka mluvi a chodi samy na nočník. Ale 90% deti ani náhodou. A naopak jsou deti, které to nezvládají ani ve třech ci ctyrech letech (a jsou zcela zdrave a později velmi inteligentní, jen začátek měly oproti vrstevníkům pozvolnejsi). Takže stresovat zakladatelku, že její rok a půl starý syn o nočník nemá zájem, mi přijde zbytecne. Její dítě je zcela normální a matka, ať se bude stavět treba na hlavu, s tím neudělá nic🙂.

karlajasmine
20. bře 2017

ja bych fakt neresila reakci rodiny na vase tehotenstvi.. nikomu do toho nic neni. Manzelova mamka mela deti po 7 letech a dost se divila, ze cekame dite tak brzo, ale proc by na to neco rikala.. jeji telo a jeji dite to neni, a chape, ze je to nase rozhodnuti... a pokud by to nechapala, taky bych to neresila, co je komu do toho 🙂 Tvoje sebehodnota by nemela souviset s chvalou od jinych lidi.. proste ty si delej svoje a ver si, ze to delas spravne, a ostatni at si trhnou 🙂

normalnimatka
20. bře 2017

a proč i tchánovci říkaj ať si neděláte srandu s dalším dítětem? co by na tom bylo za tragédii? chtěj, abyste zůstali u jednoho dítěte? a proč? většinou spíš prarodiče vnoučata chtěj, ne?

kecalka2
autor
20. bře 2017

@normalnimatka taky nevím proč jim to vadí.Přitom finančně jsme na tom dobře,s hlídáním nepotřebujeme pomoct oni totiž moc hlídat nechtějí,necítí se už na to.Tak nevím jestli se nebojí že třeba budeme chtít po nich hlídání.Každopádně mě to mrzí jak kdybych byla nějaká prasiva :( já vím že přeháním ale mám takovou blbou,citlivou povahu

leki
20. bře 2017

Urcite ti to uz napsali i predchozi, ale co je komu do toho? I kdyby te "odsoudili", tak at, to je spis jejich problem, nechapu, jak nekdo muze mit neco proti druhemu diteti. Jako kdyz je to vic, trochu to chapu (my mame jedno a idealne chceme 3, moje rodina na to tez nereagovala idealne, ale me je to jedno, nema mi do toho kdo kecat). Na tvym miste bych se na ne uplne vykaslala. Proc jsou vlastne proti? Mimochodem bratranek nemluvil do 3 let a co? Ted je mu 10 a je uplne v poho. Nektery deti jsou pomalejsi. Nesmis si to tak brat a tolik srovnavat. Hlavne ze jsou ti mrnousove zdravi 😉

ditta01
20. bře 2017

@kecalka2 ahoj mám to v rodině podobně když jsem ve ,21 přišla s tim že jsem těhotná řekla bych že to vzali naší lépe než teď co jsem těhotná po druhé letos mi bude 25. Rozdíl mezi dětmi budu mít skoro 3 roky. S přítelem žiju od svých 18 let na rodičích jsme nebyli nikdy nijak závislý ani finančně ani s hlídáním řekla bych že se máme docela dobře loni jsme se prestehovali do bytu v osobním vlastnictví a řekli jsme si že se pokusíme o druhé dítě . Zadařilo se hned a jelikož jsem chodila cvičit s mamkou na zumbu a z toho skákání mě už bolel podbřišek musela jsem ji to říct. Její reakce to si děláš srandu?? To snad nemyslíš vážně??? Hodně se mě její reakce dotkla. Nemůže překousnout že mam jen maturitu a z vysoké jsem odešla raději pracovat. Pořád mě tlačí do výšky dálkově a tim že čekáme druhé jsem ji asi překazila plány 😕 rodinu si nevybereš však oni to nějak překousnout 😉

monaluza
20. bře 2017

No jo, taky to tak mame, ted jsem skoro v pulce tehotenstvi, vekovy rozdil budem mit 21 mesicu, taky porad posloucham, jak syn jeste v roce a ctvrt neumi sam usinat, ze se koji hodne casto i pres den, do toho byl nemocny, takze utrapenost velika, vsechno se to sneslo na mou hlavu, byla jsem z toho par dni spatna, ale pak se mi povedlo se nejak posbirat, vsechny poslat do haje, promyslet si strategii dalsiho postupu a uz si to tak neberu 🙂...

normalnimatka
20. bře 2017

ale pokud tomu dobře rozumim, špatný ohlasy nejsou na to, že byste měli další dítě proto, že to první ještě neumí chodit na nočník atd.jakože krátkej rozestup mezi dětma...ale celkově, ne? což je ještě divnější. taky mám za to, že je dobrý si počkat, jinak je to na úkor všech, a tak bych to asi i řekla, ale zase jako že vypadaj na to, že chtěj jen jedno vnouče, to je divný...

margarithka
20. bře 2017

Klid, když někdo reje do mě, říkám, že do první třídy všechno zvládnou...když rejou víc, přidávám, že jsme se na gymplu učili, že dítě má víc po prarodičích než po rodičích...to mi pak už na to prarodiče neřeknou nic...

Ovšem tchánovci do mě moc nerejou...jejich vlastní dcera je na tom s výchovou a pokroky dítěte mnohem hůř, takže to zkusili párkrát a navedla jsem je tímto směrem...

bethys
20. bře 2017

@kecalka2 to není blbá citlivá povaha, co o sobě říkáte. to znamená, že se právem cítíte dotčeně, že se někdo chová neomaleně, necitlivě a SOUDÍ to, co by neměl. co komu po vás? je to bohužel strašně časté, že lidi kecají do věcí, po čem jim nic není. můžete se každého zeptat, jak ke svému soudu došel. (aneb proč ještě další dítě mít nemáte, proč by mělo děcko v roce dělat to a ne tamto, proč byste měla vstávat dříve apod.) ptejte se a ptejte. uvidíte, že za chvíli rýpalové sklapnou, páč jim dojdou argumenty. a můžete to všechno zakončit prohlášením, že je možné, že pro ně v jejich životě byly jejich rady důležité a pomohly jim, ale že vy to zvládáte jinak a jste s tím moc spokojení. a klidně i zopakovat, že vy jste spokojení. na to není co říct.

hanka_333
20. bře 2017

To, kdy mi další díte, bych řešila akorát s manželem. Ostatním bych novinku oznamila až po otěhotnění a nic bych dopředu nekonzultovala. A po poznámkách s nocnikem bych dotycne naznacila, ať se stará o sebe.

lucyp13
21. bře 2017

Ještě k nočníku,mamka do me hustila jak my jsme byli od roka bez plen a jak dcera ktera ještě na nočník k roce nechodila,jak je ostuda a jak jsme všechno promeskaly...no vysmala jsem se ji s tim ze do vs se snad dcera plenky zbaví :D nenapadne jsem naznačila ze ať se stara o sebe aby plenky brzy nepotrebovala...a byl klid..od roka a půl dcera umi chodit na záchod sama a cilene..proste s nočníkem je to jen zbytečný stres od teto generace

elveren
21. bře 2017

A to má podle nich prcek už psát, zvládat goniometrické funkce atd? Je to normální dítě! Každý má nastavený nějaký vývoj. Někdo třeba v tomhle věku už na nočník své dítě dávat může, jinému tam prcek ještě nedozrál. Některé děti mluví velice brzo, některým se nechce ještě ani ve 2,5letech a pak se najednou rozkecají, že nezavřou pusu 🙂
Nestresujte se, jak bude reagovat rodina. Je to rozhodnutí vaše a vašeho partnera. Pokud chcete vy dva, může to být ostatním úplně fuk 🙂 Tetu bych poslala do háje a její proslovy bych pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Možná vás její slova budou nějakou dobu mrzet a hlodat, ale jen vy víte, že pro své dítě děláte maximum ;)
Jsem těhotná poprvé a zdaleka nejvíc obav jsem měla z toho, jak to vlastně řeknu buoucímu tatínkovi, protože ten "chtěl a vlastně nechtěl" (prostě se bál, jak to zvládneme, a bojí se do teď 🙂 )

astyna
22. bře 2017

Všude je něco - takové ty rady začaly hned s koncem těhotenství, co mám dělat a co vlastně dělám špatně (pila jsem třeba černý čaj). Je důležité, jak se k tomu postavíš, mě spíš záleželo na tom, co má dělat jako by přirozeně - aby zvedal hlavičku, aby pásl koníčky, obracel se...O vývoj mi šlo především. Co nemohu ovlivnit, neřeším - např. to mluvení - pokud se nerozmluví sám. Nočník se zkoušel na radu rodiny od 6.měsíce, zbytečné stresy, strach malého a skoro rok trvalo, než přestal hysterčit, sotva ho uviděl. Ale to víš, že si to poslechnu taky ... Hlavně v rodině má manžel dvojčata, takže pořád poslouchám, jak to mám vlastně super, že mám jen jedno (já jim půjčím toho svého divočáka a vyměním za dva lenochy a uvidíme, kdo má leháro).

Ve výsledku ani ještě nejsi těhotná, takže to řešit nemusíš, nepřemýšlej nad tím, udělej si to tak, jak chceš ty sama, jak ti to bude pohodlné a příjemné. Nebo jim nic neoznamuj a počkej, až to poznají samy - tak jsme to udělali my 🙂

astyna
22. bře 2017

@lucyp13

Také jsem byla pod palbou "nočníkových úspěchů", než z tchýně vylezlo, že synovi prala počůrané tepláky až skoro do 3.let. Ale jasně od roku byl bez plen 😀

astyna
22. bře 2017

@margarithka

To jsi mi připomněla situaci výběru bot - pevná bota a přesto vlak nejede - tak jsem odsekla, že mi někdo, kdo synům způsobil ploché nohy a vyhřezlé ploténky nebude říkat, jaké boty mám kupovat svému synovi. No přišli na to časem, že se mnou mávat nebudou...

lucyp13
22. bře 2017

@astyna naprostý souhlas :D boty jedu bf,nikomu nic neříkám a když tchyně jemne začala rýt poslala jsme ji do háje zeleného :D moje Dítě moje rozhodnuti,dcera miluje chození bosa (pome :D) takže chodíme bosy obě a muže z toho klepnout jak moji mámu tak tchyni ale me je to jedno
Btw. Z mámy po roce vylezlo ze vlastně ani neví kdy jsme se odplenkovali :D no hlavně že jsme byli od roka bez plen

kecalka2
autor
22. bře 2017

@lucyp13 to máš pravdu,u nás taky přesně nikdo neví kdy jejich děti chodili sami na nočník.Pamatují si jen vysazovani ale u samostatného chození berou automaticky že byli od roka😀jinak s těma botama jsem měla něco podobného.Svoje první boty měl až když začal chodit,do té doby byl bos na zahradě.Bylo teplo a mě přišla blbost kupovat mu boty když ještě nechodí a akorát by mu překážely.Celá rodina se tomu divila že nemá ani na parádu😀

pmaja
22. bře 2017

za me je jedina rada. myslet si neco o pr...a delat si to po svym. tchanovci nas taky prudili ze nejstarsi dcera jeste nemluvi. nechodi na nocnik. casem nosili clanky z novim ze mela obrnu proto je pomala ( pomala v mluveni vse ostatni supr) tak jsme tam prestali jezdit a videli ji treba jednou za 2m na hodinu ci dve. kdyz jim manzel rikal ze cekame druhe(byla jsem ve 3m) tak prislo jen' co to jako ted v srpnu?) a poslouchali jsme pak ze prostredni dcera je hrozna,zlobi-zive dite. neuveritelne podobna manzelovu bratru- v chovani,nebyt si jista otcem tak bych rekla ze je svagra. a kdyz jsme cekali 3 a ja musela lezet doma kvuli krvaceni tak jim to rikal opet manzel a tchyne mu rekla ' a kdo vam to dovolil? ' a babicka ' a to jakto?' takze vsude nadseni.
vim ze to mrzi. je to vase dite a nekdo ho odmita nebo ma reci. ale bud bouchnete do stolu at nemaj reci,nebo si myslete neco jineho,nebo omezte navstevy. dulezite je jak se stavi i tatinek. muj muz treba stoji pri me a take mu to vadi.
je to vase dite. tenhle cas vam nikdo uz nevrati tak si ho uzivejte a snazte se vyprdnout na pitomce.....

kecalka2
autor
22. bře 2017

@pmaja tak to mě docela pobavilo a naštvalo jak řekla kdo vám to dovolil.Neřeknu kdybyste na nich byli závislí s penezma a hlídáním.My také hlídání nemáme a jestli budou mít kecy tak asi to nevydržím a řeknu že ho vidět nemusí jestli nechtějí.Ale opravdu mám blbej pocit až jim to budu oznamovat vůbec se na to netesim

astyna
22. bře 2017

@pmaja

něco podobné v bleděmodrém bylo i u nás - manžel neměl zrovna dobrý spermiogram, takže jsme si řekli, že zkusíme, zda se nám podaří dítě a hned 3.cyklus bylo vymalováno :o) my nadšení, jeho rodina v šoku, že když nejsme svoji jakto, že čekáme dítě. Tchán dlouho mě jako svou budoucí snachu přehlížel,říkal, že vnuk není jeho oficiální a kdesicosi. Takže jsem tam přestala jezdit a dloooouho trvalo, než se vše urovnalo. Vlastně až po svatbě.

pmaja
22. bře 2017

@kecalka2 taky to oznamovat nemusite. jednou to bude videt samo. kdyz se jim to nepozdava tak treba netreba....hlavne se tim nestresovat. doma je nemate,penize taky nepotrebujete abyste museli pred nima chodit ohnuti....vidat se nemusite,ono je to bude mozna jednou mrzet. u nas to tak si myslim je. az posledni dobou se chovaji slusneji. ale to uz ja zas nemam chut na naky velky kamoseni. uz to v nas tak nejak je....

veronikav31
22. bře 2017

ahoj,máme dcerku 15 měsíců a o druhé se snažíme 3 měsíce,nikdo kromě mě, chlapa a jedné kamarádky nehlídá,ani naši a ani tchýně s tchánem.je jen na vás kdy se začnete snažit a nikdo nemá právo vám do toho kecat.Naši se nás ptají zda chceme už druhátko,tak jim nepřiznávám,že na něm už pracujeme, říkám,že vše chce čas