Jak říct příteli, že jsem na dně? Nebo mu to neříkat?

koncice
5. únor 2015

Ahoj, asi mám problém, vše se na mě nějak řítí, snažím se dělat vše a všechno co nejlépe, dávám do toho maximum, ale muj přítel mě málokdy pochválí a když to nejvíce potřebuju tak mi příjde že tu pro mě není, a ani nevím jestli by pochopil jak mi zrovna je, dá se říci že vubec nemám chut do života, ještě třeba nedávno jsem se těšila až budu mít jednou mimčo, rodinu. Ale ted bych byla ráda prostě sama, někam zalezla, i odstupuji od všeho co jsem chtěla, svatba (ted ani jeden jí nechceme tak to zase není nějaký problém) ale co pak? to nebudu chtít ani děti, ani přítele? Doufám že se to zase srovná, že je to jen nějaká dočasná krize, ale co když ne? Já jsem spíše introvert, radši jsem doma v teplíčku,v posteli, než lítat po akcích a podobně. Ale jak naznačit nebo říct příteli že jsem tak nějak ted zrovna na dně? Nebo mu to neříkat aby si nemyslel že jsem nějaká torska, nebo že nic nezvládnu?

sunshine125
5. únor 2015

A co dat si nejaky cil? Najit si neco na co se tesit.. Treba praci ktera te bude bavit nebo nejakou aktivitu... Co ja vim.. Treba tancovani? Vztah s pritelem bych prehodnotila,pokud si nejsi jista,ze se mu muzes sverit. Ale mozna je na to jen natvrdly jako vetsina chlapu. Zkus se rozhybat a zacit delat co te bavi,bude ti lepe. A dokud nemas dite tak to i pujde lepe.

andrrriiik
5. únor 2015

@koncice Ahoj,mám pocit,že jsi zničená z vašeho vztahu,že nejsi s přítelem šťastná.Možná si to ani neuvědomuješ.A popravdě se ani nedivím,když ti nedokáže být oporou.V téhle situaci je normální,že nemáš pomyšlení na svatbu,dítě a možná i chlapa.Asi ses moc zklamala v něm,tak máš pocit,že samotné ti bude líp.Určitě se příteli svěř,a nedus to v sobě.Jen nevím,jestli ti pomůže,když se tak k tobě chová.Řekni mu přímo,co ti na něm vadí,a uvidíš,třeba se zamyslí,a bude se snažit.A když ne,tak nestojí za to.Je plno lepších chlapů,kteří by ti byli v krizi oporou 😉 Já si na něj taky musela počkat,ale stálo to za to 🙂

koncice
autor
5. únor 2015

@andrrriiik no nejsem spokojena,navnadil mě na něco jiného,říkal něco jiného,ani si někdy nepamatuje co řekl,ale dyt si mi to říkal, a on o tom nic nevím,to bych nikdy neřekl, na začatku byl hodný, milí, chápavý, všímavý, věnoval mě pozornost, vybavovaly jsme se do pulnoci ikdyž se ráno vstávalo, furt říkal co budem dělat, a ted ? nic nuda.

zvirka
5. únor 2015

Ahoj, zkusila bych to probrat s odborníkem, radím z vlastní zkušenosti. Může se to zhoršit, pak si člověk nadává, že někam nezašel dřív. Volila bych nezávaznou konzultaci u psychiatra/psychologa. Možná to zní přehnaně, ale stojím si za tím, opravdu vlastní zkušenost.

koncice
autor
5. únor 2015

@zvirka a platí se něco ? a nebo jsou i zdarma ?

kacca11
5. únor 2015

Nic nenaznacovat, nic netajit. Prostě si s ním o tom promluv. Řekni mu, co cítíš, na rovinu. Budete mít šanci to řešit. A ještě bych ti doporučila navštívit psychologa nebo psychiatra, můžeš mít problémy s depresemi.

pouzarovaj
5. únor 2015

@koncice Osobně bych zkusila rovnou psychiatra - v případě, kdy bys měla depresi (podle popisu mi to přijde minimálně na depresivní náladu), ti psycholog nemůže tak pomoci (může si s tebou popovídat, probrat to) - psychiatr ti může předepsat antidepresiva (je to lékař). Psychiatr je zdarma (hrazený pojišťovnou, aspoň ve většině případů), psycholog - jak který. Aby byl zdarma (hrazený pojišťovnou), musí to být klinický psycholog a mít smlouvu s tvojí pojišťovnou.

koncice
autor
5. únor 2015

@pouzarovaj tak já si spíš potřebuju popovídat , nějaký prášky nepotřebuji,jsem si myslela že až budu mít vztah jak to bude fajn že budu spokojena, stastná, že mi nebude nic chybět, a ono to je naopak ted, celkově nemám chut do ničeho,

pouzarovaj
5. únor 2015

@koncice tak pak klidne toho psychologa..akorat bude komplikovanejsi najit nejakeho,kt.bys nemusela platit. Jinak jsou i v ruznych krizovych,partnerskych poradnach taky vetsinou bezplatne.

koncice
autor
5. únor 2015

@pouzarovaj asi bude lepší jit za obvodním, mě pak dá doporučení snad

kacca11
5. únor 2015

@koncice abys byla Šťastná s někým, musíš být Šťastná sama se sebou.

pouzarovaj
5. únor 2015

@koncice jj,ten by mohl vedet nejlepe,kde to bude na pojistovnu

polaks
5. únor 2015

@koncice No je smutné,že si Váš partner nevšíma,ako vám je...ak sa smiem opýtať,ako dlho ste spolu?

koncice
autor
5. únor 2015

@polaks za chvilku dva roky

zvirka
5. únor 2015

@koncice Je to zdarma, obojí, hradí zdravotní pojišťovna. Mám zkušenost z fakultní nemocnice, s psychiatrem i psychologem, platila jsem vždy jen 30,- regulační a ani ty už teď nejsou. Zkusila bych psychiatrii v nějaké nemocnici, vždy mají i ambulanci.

polaks
5. únor 2015

@koncice Tak to ste prišli dosť skoro do takého smutného štádia....tak to treba prebrať,porozprávať sa,určiť si priority a vysvetliť si,čo kto chce od toho druhého a či vôbec chcete zostať spolu... Zatiaľ by som psychológa neriešila,možno sa s partnerom rozídete a Vám sa uľaví...Porozmýšľajte čo od života chcete a či to chcete práve s terajším partnerom...

zvirka
5. únor 2015

@koncice S tím praktickým je to dobrý nápad, určitě Ti poradí. Jak píšou holky, může to být zárodek deprese. Ale ne na vše se hned dávají antidepresiva. Taky je hodně tipů antidepresivech, silnější, slabší plus další léky. Může Ti doporučit psychoterapii, případně dát nějaké léky na krizové stavy nebo na spaní, pokud máš problém. Hlavní plus je, že Ti pomůže rozklíčovat, jak na tom jsi. A léky nepíše hypnotika, která jsou návykové, ale různé alternativy, takže určo jít za odborníkem. Mám několik známých, které si nechávaly/nechávají psát sedativa a hypnotika u praktického, jsou na nich závislé, stane se to dost lehce, pak je problém přestat.

zvirka
5. únor 2015

@koncice Držím palce, ať je brzo líp.

koncice
autor
5. únor 2015

@polaks no až dneska to nějak na mě dolehlo jinak jsem asi 14dní taková podrážděná a vážná,

andrrriiik
5. únor 2015

@koncice Tak to,že si nepamatuje,co řekl,je normální.Možná má moc starostí v práci...Ale když si tě nevšímá,je to špatné.Promluv si s ním o tom.Možná si je tebou moc jistý.Najdi si nějakou aktivitu,záliby,aby tě postrádal,a začala jsi mu chybět. 🙂

koncice
autor
5. únor 2015

@andrrriiik no nevím jestli by to pomohlo, když jsem byla na intru a po týdnu přijela, a sotva mě pozdravil a všimnul si mě až večer, jednou jsem mu řekla že si mě nevšímá, naštval se a uplně mě ignoroval, navíc musím říci že si nevzpoměl ani na moje narozky a svátek ani na výročí, a myslím že ani letos nebudu mít narozeniny

andrrriiik
5. únor 2015

@koncice Tak mu pohroz rozchodem,a když to nepomůže,naoko odejdi.Možná se vzpamatuje.

koncice
autor
5. únor 2015

@andrrriiik on je takovej typ, nechceš semno být odejdi, nedržím tě tu. Šel by dál.

andrrriiik
5. únor 2015

@koncice Tak ho pošli někam.Je vidět,že mu na tobě nezáleží.Najdeš lepšího chlapa,který bude stát za to 😉

koncice
autor
5. únor 2015

@andrrriiik ani nevím jestli bych pak někoho ještě vubec měla, předním jsem narážela na kluky kteří řekly že mě mají rádi, a pak dělaly mrtvého brouka, a nebo jsou typy že si chtějí jenom užít, takže bych měla strach kdybych se s nějakym jiným zklamala tak bych to neunesla, a hlavně ne po rozchodu

andrrriiik
5. únor 2015

@koncice To chápu,ale nesmiš to vzdávat,ten pravý se objeví 😉 Chce to čas.Já si taky myslela,že nenajdu hodného,po bývalém manželovi(psychicky mě týral,ponižoval,nadával,pak i fyzicky).A ted takového mám,a konečně jsem štastná 🙂

koncice
autor
5. únor 2015

@andrrriiik tak kdyby mě nadával nebo bil apod. tak to by stačilo jednou a konec.

andrrriiik
5. únor 2015

@koncice Nadávat jsem si nechala,byla jsem mladá a nezkušená,když jsme spolu začali chodit,ale zbil mě jen jednou,a já se pakovala,i s dcerou.

koncice
autor
5. únor 2015

@andrrriiik to jsi udělala dobře

andrrriiik
5. únor 2015

@koncice To teda jo.Dnes nechápu,jak jsem s ním mohla žít.Jen mě terorizoval.Ted mám pravý opak 🙂 A ty taky najdeš.