Jak rozvrhnout pokoje v malém bytě?

agne
12. srp 2015

Ahoj mamky, ráda bych se poradila a budu ráda za zkušenosti.
Bydlíme s manželem a batoletem v 2kk, necelých 50 m s výtahem, hlučné centrum, dobrá dostupnost.
Měli bychom možnost přestěhování do 2+1, cca 60 m, ale bez výtahu, lepší okolí.
Stěhovali by jste se 😎 ?
A jak rozvhnout účelně místnosti - pokoje (otázkou je jestli budeme nakonec 3 😉 nebo 4 😅 ):
* jeden obývák, hrací koutek, pracovna / druhý společná ložnice pro všechny
* jeden rozpůlit nábytkem na část ložnice (manželská postel), ve zbytku obývák, pracovna / druhý dětský pokoj
* jeden rozkládací gauč na spaní, obývák, pracovna, hrací koutek / druhý dětský pokoj
Dcera dosud spí 😔 s námi.
Díky za postřehy 🙂 .

blahova_andrea
12. srp 2015

ahoj, každý metr dobrý a lepší okolí vzhledem k rodině je taky super. co se týká výtahu, tak jde o to, kolikáté patro to je, zda je dole kde nechávat kočár, který po schodech jistě vláčet nebudeš apod. 😉 a pokoje? tam zas záleží na velikosti pokojů a na jejich dispozicích, průchodnosti, světle...to se takto těžko radí. my jsme teď taky v 2+1. jeden pokoj je obytná ložnice s jídelnou a druhý je dětský s pracovním koutkem a suším tam v zimě i prádlo. podotýkám, že v dětském jsou momentálně tři místa na spaní, protože mám ještě dvě nevlastní děti, co tu bývají na víkendy. takže dcera zatím také spává s námi a ještě dlouho bude muset.

karlajasmine
12. srp 2015

@agne Osobne bych brala variantu c.2, a sla bych do toho vetsiho bytu (pokud to neni napr. 7 patro bez vytahu 🙂 )

simusska
12. srp 2015

my mame 2+1 a z kuchyne sme si urobili spalnu a v obyvacke mame kk....dcerka ma krasnu velku detsku izbe...kazdy ma svoj vlastny priestor takze ja by som urcite bola za 2+1

jmisa
12. srp 2015

Máme 2+1 - kuchyn se stolem, dětský pokoj obývák se spaním, kde máme sklopnou postel, kde je spaní plnohodnotné - klasická matrace.

Dřív jsme měli jednu ložnici a spali tam všichni, ale takhle nám to vyhovuje víc.

andelka
12. srp 2015

Jsem s dětmi ve 2+1 a doteď to máme jako možnost jedna,plánuju možnost dvě. Obyvak mám dlouhý,vejde tam gauč,pc stůl i postel.

kacca11
12. srp 2015

Asi bych hledala variantu bytu 3kk nebo 3plus1. U toho 2plus1 je sance, ze by to slo treba na 3kk predelat, ale bez pudorysu tezko hadat, zalezi na nosnych a nenosnych stenach, rozvodech, oknech, vymerach jednotlivych pokoju a chodeb. Myslim si, ze deti by meli mit svuj pokoj, stejne tak vy svou loznici. Podle me je jina varianta dliuhodobe neunosna.

ducik
12. srp 2015

nepises patro, jinak s detmi bych preferovala okoli pred dostupnosti. a u mensich bytu hrozne zalezi, jak jsou ty pokoje velke.. osobne bych resila asi tuhle vec na 2x, dokud budou deti male, tak spolecna loznice a v druhem pokoji obyvak a to vse dalsi, co potrebujete (pracovna atd.) a az budou vetsi predskolacci, nebo treba skolacci, tak zmenit dispozici a sebe prestehovat do obvyvaku a detem nechat pokojik.
On kazdy ma jiny zpusob zivota, nekdo cilene rad spi s detmi, nekomu to pripada divne, nekdo si neumi predstavit rozkladat na spani kazdy den gauc (jsou i pohovky vhodne na celorocni spani), nekomu to prijde naprosto normalni.
Ja bych to fakt resila postupne. Nemusite mit preci drahe zarizeni, aby to stalo majlant, muzete poresit ted provizorne a pak do toho treba dat vic penez.. nebo kdo vi, treba se za 10 let budete stehovat do vetsiho, treba i driv 😉

terka_85
12. srp 2015

Máme 2+1. V jednom pokoji dětský pokojík, druhý pokoj manželská postel, skříň, televizní stolek + tam máme i jídlení stůl, protože kuchyňka je malá a nevejde se tam. Ještě teda k tomu máme malinkou šatnu...

blahova_andrea
12. srp 2015

@terka_85 tak to máme asi stejné 🙂

kocour1
12. srp 2015

Já bydlím také v malém bytě...zatím spíme všichni v jedné ložnici a dokud jsou děti takhle malé, tak to ani neřeším...stejně by se k nám v noci stěhovaly i kdyby náhodou svůj vlastní pokoj měly🙂...udělala bych to zatím dle bodu 1 a pak se uvidí🙂)...my to máme stejně🙂

summ
13. srp 2015

Jsme teď přesně ve vaší situaci a co se týče rozvržení, volíme první variantu. Upřímně, jestli plánujete druhé dítě a nejste úplně v hmotné nouzi, tak podle mě nemá moc smysl se stěhovat z padesátimetrového do šedesátimetrového bytu, stejně byste si lezli po hlavách. Zatím bych počkala ve 2+kk a hledala aspoň 3+1.

postolka007
13. srp 2015

záleží na dispozici bytu, výšce stropů.... bydlela jsem se synem v 1+1 ve staré zástavbě s vysokými stropy - v jedné místnosti jsme měli kuchyni + obývák + já pracovnu, ve druhé místnosti jsme měli já ložnici (vestavěné velké patro na spaní), velkou šatnu (sádrokartonová příčka pod patrem), + dole syn válendu, skříň, psací stůl atd.... to celé rozměrově 55m2

na podzim jsme se přestěhovali k tehdy ještě příteli do 3+kk, který má 68m2, je to klasický panelák s nízkými stropy, takže z patra jsme do ložnice udělali metr vysokou postel s úložným prostorem, syn má pokojíček, ale malinkatý a v obýváku máme s manželem oba zároveň i pracovní kouty s PC. Teď čekáme mimčo a s prostorem je to opravdu kách. Navíc sestěhovat dohromady 2 zařízené domácnosti je taky záhul...

za mě bych spíš zůstala v menším bytě a hledala větší... těch 60m mi přijde pro eventuální 4 členou rodinu jak to vidím teď dost málo, navíc bez výtahu je to opruz (bydlela jsem ve 3. patře bez výtahu) ... ale to samozřejmě záleží na vaší situaci, pokud třeba máte málo věcí a není pro vás problém stěhovat se třeba za rok znovu, tak bych pak šla do většího a brala to jako dočasné řešení. Já už se třeba v životě stěhovat nechci po té zkušenosti, vybaleno nemám všechno ještě teď 🙂

mjanca
13. srp 2015

mame 2 + 1, kuchyn, holky maji svuj pokoj, a chystame se predelavat obyvak, kde bude obyvaci cast, patrova postel a pod tim pracovna 😉 .