Jak tchýni vysvětlit, že na Vánoce chceme být sami?

kutcher
14. lis 2011

Ahoj holky, je mi jasný, že pár z vás naštvu, protože každej vidíme tuto problematiku trochu jinak, ale ty z vás, co to vidí jako já prosím, aby poradily, jak tchýni vysvětlit, že bychom si vánoční den přáli oslavit jen já, můj muž a naše děti a ona ať příjde třeba 25. a bude tu vítaná, ale ve sváteční den chci být jen s mou rodinou?? Tchýně teď posl. 7 let chodila k dceři, která je fakt ráda, že jí letos hodila nám, ale já takovýhle každoroční oslavy s ní prostě nechci, ani u nás doma se to nedělalo, tak to nechci zavádět ani u nás... já přece nebudu mít výčitky jen proto, že si za 33 let nebyla schopná nikoho najít a ani se upřímně nedivím - je strašně, ale opravdu strašně obézní, nedbá o svůj vzhled, je rychle urážlivá a k tomu hroznej generál - manželův tatínek nesměl nic - do hospody, na výlet s kámoši, nesměl mít koníčky, tak to nevydržel a odešel. Alimenty poctivě platil, ale děti vidět nesměl. Když jsme se s manžou potkali, byl v rozvodovém řízení, ale i tak jsem byla jen ta kurva a když měla narozky, tak pozvala jeho ex a manžu a mě ne, aby je dala zas do kupy... to už jsme spolu byli rok, sámo že tam nešel. I když to celkově zlá ženská není a co jsem porodila syny, tak mě má i ráda, tak bych ji ani nikoho jinýho tady na vánoce mít nechtěla, chápe mě vůbec někdo?:-/

yamdena
16. lis 2011

@kutcher ahoj, já jsem takový "měkoň", ustoupila bych v tomto hodně, taky jsem toho názoru, že na Vánoce nesmí být nikdo sám..

Ovšem až na osoby, které by mě v minulosti nazvaly k****... a se kterými tedy (i z jiných důvodů) nechci trávit Štědrý večer.

Pokud se Tvůj manžel v tomto nechce angažovat, líbí se mi varianta, že bys to vzala protiútokem a pozvala ji na 25. třeba na oběd. Jestliže by i přesto chtěla mermomocí přijít, přihodila bych jemně argumenty proč se to zrovna příliš nehodí (miminko, zdravotní stav apod.) a že už máš naplánovaný ten 25. prosinec, jak to bude super, co uvaříš, bla bla bla. Ovšem pokud by ani to nepomohlo, obávám se, že nezbývá než na rovinu ledovým hlasem říct, že si nepřeješ, aby k vám na Štědrý den chodila. Tečka, konec diskuse. Tato věta by měla zaručit, že se urazí tak, že ji neuvidíte možná až do Velikonoc 🙂

kefin
17. lis 2011

trošku mi některé přijdete sobecké, asi jsem holt vychovaná jinak a nemyslím jenom na sebe, ale já bych na Vánoce pozvala klidně i kamaráda, kdyby měl být sám. 😝
Hlavně bych si nastavila svoje pravidla...

yamdena
17. lis 2011

@kefin tak kamaráda bych pozvala beze všeho 🙂

A je otázkou, kdo se chová sobecky. Jestli ten, co se bez pozvání vetře nebo ten, kdo to nehodlá tolerovat. Nebo kdo ne/úmyslně bojkotuje něčí snahu o harmonické rodinné vztahy (kritika, urážení se, pomlouvání), ale pak očekává pozornost, pomoc atd.

Obdobně plánování společné dovolené, když jeden chce k moři a druhý do hor. Který z nich je víc sobecký? Nebo výběr restaurace na setkání s přáteli - nekuřácké nebo kuřácké nebo normální a čistě vegetariánské, children friendly a pod. Je sobecké dát si krvavý steak s hranolkami a tatarkou před kamarádem veganem nebo držícím dietu? Osobně mi třeba přišlo vtipné, když mě známá vyzvala, abych típla cigaretu, když jsem seděla dva metry od ní v restauraci, kde kouřili skoro všichni..

A není vlastně sobecké "nastavovat si vlastní pravidla" ve vlastní domácnosti?

Život je otázkou priorit.

anka.
17. lis 2011

@kutcher Ahoj. Asi nenapíšu nic nového, ale jako většina holek: já řeším svoje rodiče a manžel zase svoje...jinak vidím v profilu malé miminko a k tomu píšeš, že jsi měla CS a ještě, že jsou děti nemocné - tak to je podle mě spousta pochopitelných argumentů! Naprosto Ti rozumím! Napadá mě ještě dočasné východisko, domluvit se s tou švagrovou na tom střídání, ale s tím, že vám se to tento rok (vzhledem k mimču, CS, nemoci) opravdu nehodí...

anka.
17. lis 2011

@kefin Asi chápu, jak to myslíš. Nadruhou stranu jsou pro mě ale mnohem více pochopitelné obavy ze štědrovečerního "juchání" s tchýní, která Ti dělá dlouhodobě naschvály, pár týdnů po císařském řezu, s nemocnými dětmi (z toho jedno čerstvé miminko) Brrr 😝

tomh
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
17. lis 2011

@tomh co to má společného s vánoční tchýní????

ffiinnkkaa
17. lis 2011

@berenika39 nic - je to v každé diskuzi..mě už tohle nebaví 😠

berenika39
17. lis 2011

@ffiinnkkaa asi s tím nic neuděláme, poslala jsem trojúhelníček adminům...upřímně - mě tohle soutežení a hlasování a lajkování deptá 😝 . k čemu to je? 😝

germaine
17. lis 2011

@berenika39 Holky, je to jako mor, už mě to taky nebaví 😠

berenika39
17. lis 2011

@germaine by muselo na homepage viset obrovské HLASOVÁNÍ NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ 😝

melca
17. lis 2011

Nenechte si nabourat Vánoce ve čtyřech!! My ze začátku žití s mojím,jsme k jeho rodičům chodily na Vánoce ze slušnosti,na hodinku,že jíst nebudeme,máme doma,nebo že už jsme doma jedli,ale ona vždycky nachystala 😝 Poslední 3 roky jsem říkala,že žádný Vánoce k nim nehodlám trajdat,že chci být doma v klidu a užít si pohodu Vánoce zatím jen ve dvou + naši dva psi,naštěstí můj dá na mě,takže v tomto problém není,mi celkově jeho rodinu nevyhledáváme 😀 Pak jsem jasně řekla před loni myslím,že pokud se stavíme tak po Vánocích,oni jsou zvláštní rodina,matka a mojeho brácha jedí v kuchyni otec v obýváku,prostě jsou to takový jednodušší lidi no 😅 Loni jsme tam tuším nebyli ani po svátcích,to jsem byla těhotná,neměla jsem vůbec na ně náladu a letos to bude stejné,možná do konce roku se tam stavíme,ale toť vše. Já nemám ráda,tady to rodinování,Vánoce s babičkama atd. Moje mamka žije od rozvodu taky sama,má sem tam nějakou známost,ale nikdy se nevnucovala,že by došla na večeři nebo tak a kdyby ji to napadlo,ví že by nepochodila,je mi jí líto,že je sama,ale jak si zařídila tak má no 😔 Máte malé miminko,máte mít klid,takže i kdybych měla být vámi přitvrďte,dupněte si,vztahy nevztahy,vy jste rodina ve čtyřech a hotovo!! 😵 Nač brát na ni ohledy,když ona nebere ohledy na to,že k vám jako by nepatří,děti jí vyrostli,Vánoc si s nimi užila plno,tak ať vašeho syna i dceru nechá v klidu,tam kde mají již své nové rodiny! 🙂

suzief
10. zář 2013

je více možností, buď to vysvětlí manžel, nebo ji třeba na chvilku v ten den vydržíš ale třeba zkus jinou taktiku, jakože je vítáná ale že bys potřebovala aby ti pomohla uklidit, uvařit - no prostě jí šíleně zaúkolovat a co ty víš, třeba jí to odradí ta návštěva🙂

babanci
6. pro 2018

Asi budeš muset začít....milá babičko, nezlob se, ale my bychom si moc přáli trávit Štědrý den jen spolu s dětmi. Nebude Ti vadit, když Tě pozveme následující den? Ale jestli se Ti do toho nechce, přehoď to na jejího syna. 😀

bayt
6. pro 2018

@kutcher Já tě asi chápu, ale v tomhle záležína tvém muži. Je to její syn, on si musí říct, jestli ji chce/nechce. Pokud ano, tak se asi budeš muset přizpůsobit, jednou je to jeho matka.