Jak to změnit?

lobella
13. pro 2020

Ahoj vsem, chtela bych znat nazor, slyset radu i se asi vypovidat. Jsme s chlapem pres 6 let, z toho 3 roky manzele. Mame 2leteho dablika, ktery je akcni a moc toho nenaspi a ja jsem skoro v 5 mesici s druhym. Popisi situaci. Chlap chodi pres tyden do prace, sedave zamestnani. Odchazi mezi 8 a pul 9 (driv neni schopny vstat) a vecer se vraci mezi 7-8 hod. V obdobi leden-cerven i dele. Ja jsem doma s malou, mam na starost klasicky celou domacnost od vareni, uklidu, myti nadobi (nemame mycku) po zehleni (nemame susicku).
O vikendu vstavam v 8 s dcerou, chlap vyleze v pul 9-9,neldy dyl. Mezitim udelam snidani, obstaram dceru, umeju nadobi, poklidim, dame pracku, seberem pradlo, atd. Pak se pustim do obeda. On vezme kafe a jde k PC, cte zpravy, maily, odklika si online hru. Obcas vari on (ale je nervozni, dcera nesmi do kuchyne, protoze se mota, po vareni mecha nadobi neumyte. Kdyz varim ja, vsechno smeju, stejne tak hned po obede. Po obede si lehne na gauc. Ja si hraji s dcerou, zehlim, poklizim kuchyn atd.

jakreb
13. pro 2020

@pasiba A to aké? Ze mu musíš "tancovať okolo zadku"? A nic nespraví? A ano ja nikde nepisem ze existuje dokonalý chlap, ako neexistuje dokonala zena. To je snad jasne. Ale na život si vyberiem cloveka ktorý chce so mnou zdieľat zivot a nie sa nechať obskakovat...A ano pozor raz za cas "obskakujem" ale ako aj on mna. To je cele.
No pre niekoho je priorita mat doma rovnocenného partnera ktory dokáže urobit co treba aj keď zena nemoze alebo opacne. A niekomu stačí mať deti s ďalším dieťaťom a potom vyplakavat na podobných fórach. Este tu chyba-ako to máte s financiami -kolko vam muž vyčleňuje ci platite vsetko z MD a RD? 😀😉

jakreb
13. pro 2020

@pasiba Ale to si velmi zle pochopila. Ja nikde nepisem o neupratanych ponozkach. Skus sa naučiť čítať s porozumením. Alebo potom nepis.

pasiba
13. pro 2020

@jakreb Beru si ho v dobrém i zlém. Zjistím, že si po sobě neuklizi a šup : Rozvod a začnu hledat nového prince 🤣

jakreb
13. pro 2020

@pasiba Naozaj sa nauč čítať s porozumením. Piseme tu úplne o niečom inom. Btw.ty si si brala niekoho koho si nepoznala? Gratulujem

pasiba
13. pro 2020

@jakreb Čti pořádně. Napsala jsem, že si vážím jiných věcí. Skvěle se postará o děti. Všechno na baráku opraví. Sdílíme spolu vše. Zájmy. Sny. Jen si neuklidi oblečení co ušpiní a domácí práce jsou na mě

pasiba
13. pro 2020

@jakreb Broučku ty máš ale nízké IQ. Nevadí. Přeji ti hezký večer ♥️🍀

jakreb
13. pro 2020

@pasiba No ale ja pisem viac menej to isté. Ja nepisem ze je podstatny nejaký "uklid". Skus to naozaj pochopiť. Alebo kasli na to...
Ty evidentne ako si napisala radšej "nútis" deti a si spokojná. Tak bud.

jakreb
13. pro 2020

@pasiba Iste. Ešteže ty ho mas vysoke.😀😀😀 Uz nic nemas tak osočovanie slušných ľudí? Si úbohá a trapna. A "broucku" si hovor svojmu perfektnému muzovi. Maj sa. Viac ma neoslovuj. Ďakujem

sudylichozrout
13. pro 2020

@pasiba Jasne, idealni to neni nikde a ja bych se nerozvadela, kdyby si muz neuklidil fusekle. Ale tady je rec o necem jinem. Tvuj manzel je aktivni, funguje jako clen domacnosti, jen ma na starosti jine veci. Ale zakladatelcin muz je liny jako vepr. A v tom je ten rozdil. @jakreb (a treba i ja) se divi tomu, proc jmaji zenske tak malo sebeucty a delaji ze sebe dobrovolne sluzebne. Kdyby takoveho vola kazda do roka kopla do prdele, musel by chlapec zacit uvazovat, co dela blbe, nebo zustat sam. Ale proc by mel zacit uvazovat, kdyz ma doma sluzku, co mu jeste da?

pasiba
13. pro 2020

@sudylichozrout Já popravdě nečetla všechno a tak se teď neumím vyjádřit. Mě překvapilo, že mě jakreb vůbec nezná. Nezná mého muže a moji rodinu a bude se hrooooozne divit, proč s ním jsem. Až bude víc času tak si to pročtu a pak asi pochopím proč to udělala 🧐

jakreb
13. pro 2020

@sudylichozrout Presne ako pises. Aj moj nechá niekedy ponozky ci slipy pri posteli ale o tom nepisem. Proste mam doma partnera pre život a otca mojich deti a viem ze kedykoľvek dokaze fungovať aj bezo mna ci so mnou. Kto chcel pochopil. Kto nie uz len kope okolo seba a snazi sa urazat. Našťastie mna urazí len naozaj inteligentna osoba. 😉

jakreb
13. pro 2020

@pasiba Tak ked nečítas súvislosti neosocuj.
Pozastavila som sa nad vyjadrením:
"
Nevšimej si toho. Nemůžeš to totiž ZMĚNIT!
Když jsem měla dvě děti a byla na ně sama, tak jsem měla doma řád a skvěle naklizeno. Našla jsem si chlapa a porodila mu syna a hned mám doma dětí 5 a už nestíhám. "
Keď nestíhaš ty ma pomoct muz. Ci skôr pomáhať aby sa vsetko stihlo.😉 Spoločne. Nejake fusakle mam v prdeli. I ked aj tie niekedy vytocia. Hlavne ked to zacal robit syn-som mu ich smradľave napchala do skoly a odvtedy si dáva velky pozor aby to nespravil.😀😉

pasiba
13. pro 2020

@jakreb Vždyť ty jsi první oslovila mě? Možná, že až se vyspiš, tak si to v klidu přečteš a dojde ti to

jakreb
13. pro 2020

@pasiba Mne nema co. Skor ty najskôr čítaj a potom tu chci niekoho urazat. "Broucku".Pekny vecer zelam.

tynka9
13. pro 2020

@jakreb nezlob se na mě, ale jestli se nepletu, tak jsi v jiné diskuzi psala, že tvůj muž jezdí pracovně pryč a týden až 14 dni není doma. Ano, může to být skvělý chlap pro život, který se vším pomáhá, a na rukou tě nosí.... ale když není tak často a tak dlouho doma?? Tady to popisuješ, jako kdybys měla doma archanděla Michaela, ale mohla bys říct druhou stránku věci. V době, když ho máš pryč, tak musíš taky hodně věci zvládnout sama a obejít se bez pomoci. Sice je to méně frustrující než tu svou polovicku vidět se válet na gauci a nepomoct, ale ve výsledku je toho na tobě taky hodně. A tím se nechci zastávat takových lenochů, nechtěla bych ho doma ani za nic a snažila jsem se třeba nějakou radu dát, ale ty tu zase jen prskáš, proč s takovými jsou a sama to vykreslujes u sebe jako totální idylku.

jakreb
13. pro 2020

@tynka9 Lenze sme spolu 20rokov a takto je preč len chvilu. Takže ja viem o čom pisem.
Btw.kde pisem ze mam doma archanjela Michaela?! Boze ďalšia čo nevie čítať. Mam doma muza čo vie upratať, navariť, postarať sa o dieťa ci ma mesiac ci 12rokov. A necuci ako debil ak ho poziadam o umytie riadu lebo ho už umyl,ci momentálne naloženie a vybratie mycky.
A nikde neprskam. Nemam prečo. Tvoje subjektívne pochopenie ci nepochopenie pisaneho textu je mimo. Pekny vecer.

jakreb
13. pro 2020

@tynka9 A nikde nepisem o idylke. Ako som totiz napísala idylka neexistuje. 😀😉

tynka9
13. pro 2020

@jakreb já číst umím, jen tobě zase chybí trocha empatie a nadhledu v tom smyslu, že občas i když bordelář, tak můžr mít kupu jiných dobrých vlastností, proč s nim zrovna daná žena je. Hádat se dál už nehodlám, také popřeji hezky večer.

journals
13. pro 2020

@lobella u nas to treba vypada tak, ze jeden z nas vstane se synem (stridame se, pokud si syn vylozene jednoho z nas nevydupe uz rano). Samozrejme da mleko a snidani synovi, prevlikne ho, obstara a pak si s nim jde hrat. Mezitim vstane druhy rodic, kdyz se naji, je to treba tak, ze manzel bere syna na hodinu, dve ven, abych udelala obed. Po obede jedeme vsichni na vylet do prirody. Vecer se zase nejak stridame podle moznosti, nalad a energie, v uspavani syna se zase stridame.
Myslim, ze nemame uplne typicke fungovani (rozhodne ne po tom co jsem si zde precetla), manzel mi hodne “pomaha” se synem, diky korone s nim travi hodne casu. Je bordelar, hodne veci nevidi a asi za to ani nemuze, casto nadavam, ale vim, ze to kompenzuje jinak a to dulezitejsim zpusobem 😉

lysecek
13. pro 2020

Tri deti 4 a 2 roky a 3m, vsechny mam doma, manzel ma praci narocnou, ale domu chodi ve tri (rano vstane na sestou). Tento vikend vstal oba dny manzel s detmi, nechali me cca hodinu prispat (vsechny deti se v noci budi a vetsinou k nim jdu ja), kdyz jsem vstala, chvili jsem si hrala s detmi a zdriml si manzel, pak je vzal ven (vcera na dopoledne, dnes se vratili ve ctyri). Normalne chodim na vylety s nimi, ale kdyz jsem unavena, nechaji me doma (nejmensiho samozrejme zatim neberou). Obed a veceri jsem varila ja (ale manzel nema problem uvarit, kdyz se mi nechce, nebo donese koupene jidlo). Vecer deti uklada manzel, uspavam vetsinou ja, kolem osme nam to uz vetsinou spi a mame cas pro sebe. Manzel nasklada kazdy vecer mycku, vynasi odpadky, dela takove ty “muzske” prace jako mensi opravy, sroubovani policek atd, ted v korone nakupuje (to chci co nejdriv prevzit zase ja, ale nejsem moc dobra ridicka), kdyz mu reknu, vysaje, uklidi s detmi jejich pokoj atd. Ja mam na starost pradlo a zbytek (nemohu po nem chtit, aby umyval sanitu napr., pac by to neumyl dle meho standradu :D). Cas na sebe pevne dany nemame, ale libi se mi a asi zavedeme casem (urcity den v tydnu). Zatim spis dle potreby, do spolecnosti a vubec ven chodi vetsinou on, ja bych rada vic, kdyz mam volno, vetsinou jsem doma a uklizim, coz neni dobry relax (protoze to nevydrzi uklizene, samozrejme). Jsem ale dost spokojena, manzel nema blbe kecy, co se narodilo treti mu nejake povinnosti pribyly, nerekl nic a plni to. Na pc si taky zahraje :/, ale je to hodina treba, ne do tri do rana. Byl z domu trosku vedeny, ale co dela jsem musela docela durazne o to pozadat, a klidne opakovane, necekat urcite, ze se dovtipi.

pavlinar
14. pro 2020

Ahoj, tak u nas je to neco mezi. Manzel neni ideal, co sam vi, co je potreba a s chuti jde do dila. Ani to neni ten opacny extrem. Ale nekdy mam pocit, ze kdybych ho "neperovala", tak by tam rychle skoncil. Ted ma zas lenivejci obdobi, tak jsem na nej trochu vysazena. Ja si to totiz nemuzu dovolit, i kdyz mam naladu, ze dnes nic nedelam, tak se musim postarat aspon o dceru. Pak ma zas obdobi, kdy je zlatej!!
Vidim tam nejake shodne znaky a hodne me to hnete. Delsi vyspavani, rano pohodicka u PC.. ja mezitim hotovych x veci.. vecerni vyjidani lednice, obcas postesk, ze je tlustej.. ach jo.. jednou za cas zachvat uklidu s poradnym komentarem, co se chysta delat, co udelal.. ja tak nejak delam neco porad prubezne, bez tech proslovu 🙂 Ted je od toho brezna na HO, a vubec mu to neprospiva! Ale aspon to dokaze uznat a normalne se o tom bavime.
Budes muset do toho kyseleho jablicka kousnout, a vse mu rict. Jako ono to nejsou prijemne veci. Ze se urazi nebo nastve, s tim asi musis pocitat. Ale takhle to dal nejde..
Muj ma taky jine prednosti. Ale popravde kdybych ja litala kolem nej a on mel opruzeniny z lezeni na gauci, tak bysme byli davno rozvedeni.
Celkem bych brala, kdyby tu nekdo ty prednosti vypsal.. protoze ano, treba rozumime si, zasmejeme se spolu, koukame na serialy.. ale kdyby vsechno bylo jen na mne, asi bych nemela chut ani energii s nim cokoli podnikat. A podotykam, ze mame byt. Chapu, ze kdyz chlap zajistuje vse kolem baraku, tak pak nelita doma s vysavacem. Nebo kdyz by mel narocnou praci, at uz fyzicky, psychicky nebo oboji, tak taky bych mela pochopeni, ze si potrebuje odpocinout.
Premyslim, co poradit konstruktivniho.. treba vypsat domaci prace, co ty vse delas. A on an si vybere, co bude jeho odpovednost? Aby teda mel neco konkretniho.. nez jen "potrebuju pomoc".

tinaprofi
14. pro 2020

No myslim si, že zakopanej pes je v sebeprosazování svejch potřeb v souvislosti i s tím, že lidi nemaj svý koníčky, dostatek zájmů, který by je donutil postavit frajera před hotovou věc a nediskutovat nad tím, že se má postarat o dvouletý děcko... U nás to v praxi vypadá tak, že i když je víkend a jsme spolu všichni, já se prostě seberu a jdu řešit svý koníčky, záliby, nemusím mu oznamovat, že bych chtěla někam jet, něco dělat, jsem dospělá. On automaticky chápe, že o dvojčata se postará sám. I když jsem doma a nikam nejedu, prostě si začnu dělat co mě baví, někdy mám rozdělanej obraz, někdy mám chut něco jít vařit a tak si chlap hraje s dětma, někdy se seberu a jdu na dvůr, kde si něco dělám s kytkama. On udělá všechno, hraje si s nima, prakticky když je doma on, tak já nedělám skoro nic, stará se o ně včetně koupání, společných obědu apod. Upřímně si neumím představit, že bych ve 40 letech musela řešit nějakýho vocasa, kterýho musíš neustále do něčeho kopat. To je tak psychický náročný. Není to rovnocenný partner. Je to jenom další děcko, kterýmu musíš pořád dokola říkat, co má dělat...Můj pohled úhlu je takovej, že máš 2 letý děcko a vůbec nechápu, co tam řešíte. Se prostě seber a dělej si svoje. A´t se třeba pos*re

jakreb
14. pro 2020

@tynka9 Ale ja sa nikde nehadam. Nikde som nenapísala ze mam doma "archanjela Michaela". Sa ti snívalo? Ja som sa len pozastavila (a nie sama) nad tym prečo su zeny nie s bordelarmi ale s muzmi co nic nespravia a este si s nimi spravia deti a ani o tie deti sa nevedia postarat. Je rozdiel "bordelar" ze kašle na ponožky na podlahe a kkt co pride domov a nic nespraví a este caka teplu veceru, upratané, dieta ticho a zariadené a on "pan sveta" caka vyvolený na sex....Cize keby si vedela čítať presne toto si precitas a nepises co som nenapisala.
Pekny vecer.😉

jakreb
14. pro 2020

@tinaprofi Nemás aj ty "archanjela"? 😀😀😀👍😉

marketanova
18. únor 2021

Mluvte o tom, třeba, že chcete nové věci do postele, novou polohu vyzkoušet, společný vibrátor atd.