Jak znovu získat důvěru k manželovi?

lejla24
11. bře 2016

Muj manzel mi lhal...stalo se to, kdyz jsem byla tehotna a on mi lhal, ze konci pozdeji v praci a ja ho pak potkala na prochazce s jinou slecnou... V ten den se mi zastavil cas, a ja nechapa, co sestalo...Muj manzel je cizinec a tak jsem dlouhou dobu bojovali o to, abychom mohli byt spolu, abychom mohli zit v jedne zemi . Kdyz manzel doletel k nam do cech tak bylo spoustu behani okolo svatby, okolo uradu, jeho pobytu, jeho viza...a nesmel tu pracovat do te doby nez se vse proveri a dostane zelenou kartu..Tudiz byla slozita situace s penezi a k tomu jsme bydleli u mojich rodicu, kde situace nebyla taky nijak ruzova...I ja byla tak ve stresu, ze jsem se svym muzem hadala( nevim mozna to delalo i to tehotenstvi, ty hormony, ten stres) Ale na to se nemuzu vymlouvat...Tak se stalo, co se stalo a me to moc ranilo a v podstate jsem moc sanci se z toho vypovidat..S tou slecnou nic nemel, potvrdila mi to nekolikrat i ona, kdyz jsem se ji ptala,...Ta slecna mi to vysvetlila, ze o me vedela, dal radeji nepatram a nedomyslim si...Vcem teda mam problem, v tom, ze to mam porad pred ocima, ze me to stale moc boli a nedokazu verit svemu muzi, nedokazu ho nikam pustit, i kdyz vim, ze to neni spravne...Trapi me to, ze sem se tim zmenila,....nastesti se ze me nestala nejaka megera ci stihacka, jelikoz stale si myslim, ze kazdy ma pravo na soukromy, ale nedokazu ani pustit sveho muze na pracovni vecirek...A nechce se mi tak dal zit, jelikoz tohle nikam nevede a proto me to moc trapi...nevite nekdo, co na to zabira, jak zase nabrat sebevedomi a duveru ke svemu muzi??? ☹

kika_21
11. bře 2016

@lejla24 Asi tak, že ho z toho vynecháš v té první fázi a získáš nejprve důvěru v sebe. Představ si, že už tedy někoho jiného má, takového bys stejně nechtěla, takže to nech plavat. Zasloužíš si přece někoho super, ne pitomce, protože jsi super. A z toho vycházej. 🙂

amazonka.k
11. bře 2016

Pustit ? On se nechá pouštět? Tohle je opravdu cesta do pekel, když bude chtít podvádět, tak nehledě na to jestli dostane doma povolenku.

lejla24
autor
11. bře 2016

@amazonka.k spatne jsem se vyjadrila, muj muz nemusi dostavat povolenku jestli nekammuze jit ci ne, ale v momentalni situaci ma ztrata duvery je pricinou, ze mam velksy strach...cesta do pekel to je a to vim i bez Vas, tak nechapu Vasi odpoved...Kdyz se zaklada debata tak clovek ceka nejakou radu, nejake povzbuzeni a ne dalsi otazky ci nejake komentare , ktere nikam nevedou....

zuzineckah
11. bře 2016

@lejla24 zkus si odpovědět na otázku jestli si schopna tu důvěru ještě mít. Byť to bylo možná docela nevinné, tak u mě by to byla hodně velká rána pod pás a osobně bych měla dost problém uvěřit, že to bylo "jen tak", protože byl ochoten kvůli tomu tobě lhát... Nic spolu neměli možná jen proto, že si je vymákla. Možná ne. Možná jen potřeboval prohodit pár slov s někým nestranným, protože, jak píšeš, starostí jste měli víc než dost... Znáš ho nejlépe, ty musíš vědět, která verze je pravděpodobnější.
Nicméně já tvrdím, že v pevném a zdravém vztahu nemají lži žádné místo. Stejně tak jako nikdo třetí.

nonnni
11. bře 2016

Tak dulezite je, jak se k tomu stavi on...jestli se stydi za tu lez a snazi se tvou duveru znovu ziskat, nebo naopak dela, ze se nic nestalo a tim snizuje tve pocity.

V zadnem pripade mu nedokazes odpustit, pokud si vsechno nevyrikate...to maximalne v sobe budes dusit, ale bzry to vypluje na povrh jako daleko vetsi prusvih.