Je to psychické týrání nebo si to jen namýšlím?

princess69
28. únor 2013

Ahoj Holky je mi to velmi trapné ale nemám koho bych se zeptala a moc prosím o nějaký nezávislí názor. Je mi 23 mám z prvního vztahu 4 letou dcerku a našla jsem si partnera, žijeme spolu a čekáme miminko jsem ve 4 měsíci. Od té doby ale je to u nas doma jak na houpačce, před otěhotněním jsem dělala tanečnici bohužel již nemohu pracovat a partner mi to dává náležitě sežrat, u nich ve firmě je nějaká manažerka co má 14 dní před porodem a maká jako ďas, bohužel je to práce trochu jiná a já jako těhotná s dítětem které jde do školky až v září asi těžko nastoupím do nějáké vhodnější práce. Jenže občas když partner dojde z práce vše tohle mi začne vyčítat že sedím doma,hovno dělám,jen chrápu a že jediný co umím je kroutit prdelí a makat normálně nikdy nebudu. Včera přišel trošku pod parou protože zapíjel povýšení, asi kolem pul 12 v noci, vzbudil mě že je doma že má hlad a že má nějaké papírování tak at mu to jdu udělat (dělám mu něco jako domácí sekretářku,dopisování smluv atd ale vždy kolem 8 večer když přijde z práce) jenže já už spala po celem dnu lítani po ůřadech a byla protivná tak jsem mu rekla že jsem na nej čekala ale mel vyplej telefon tak jsem sla spat ...a rozjelo se to cituju : Tak já dojdu z práce unavenej, hladovej, a moje partnerka mi ani neudelala nic na jidlo na nejaky naložený maso ti seru, co tady celej den delas kdyz nejsi schopna mi tu ani nechat v hrnci neco co si jen naberu a ohreju!! Uplně jsem se klepala celá strnulá co se děje, protože jsem koupila krkovičku pěkně jsem ji naložila že mu udělám něco dobrého když ho teda povýšily a to jsem mu taky rekla a on na to vubec nereagoval jen mě shazoval že by mě chtěl vidět jak bych zvládala těhotná manažerskou pozici že akorát tak umím žádat o dávky jak nějakej cikán pak mi vyčetl utracené 200 a pořád opakoval že jsem nahovno že doma nic nedělám. Ještě mi říkal že jestli chci aby to u nas bylo jako u nich doma že když jeho táta přišel domu tak klidně vytáhl mámu i o pulnoci z postele aby mu uvarila a ještě ji seřval jak to že nemá na stole jídlo! Přitom se starám o dcerku,vařím,peru,uklízím,je tu furt čisto až mi i kamarádky říkali že tady snad ani nemáme dítě, chodím s malou ven mezi děti, po cestě nakoupím,večer mu udělám papíry a jsem ráda že lehnu. Jsem z toho už uplně na dně protože pak nemohu usnout pořád přemýšlím co jsem udělala špatně,bojím se jít i nakoupit a vzít si peníze aby zase doma nebylo peklo nebo výčitky. Prý se dokáže postarat o celou rodinu bez nějaké sociálky ale každou jeho korunu mi vyčte! Je to normální jsou takové hádky doma běžné nebo už jde o psychické týrání? Moc děkuji za názory....

princess69
autor
7. bře 2013

@funca Ahoj, moc děkuji za těch pár řádků vlastních zkušeností, jak píšeš jako by mi tvuj příběh vypadl z oka 😉 Asi to tak má být, já jsem tvrdohlavá a nemám ráda když mi někdo říká co mám dělat tak aby to bylo podle jeho gusta takže většinou se pak pohádáme i ikvůli blbostem.... Po víkendu kdy jsem mu řekla že pokud tohle co udělal zopakuje tak odejdu, je zatím všechno v klidu, sice bylo pár narážek že mě je lepší šatit než živit (ale v dobrém protože já toho teď fakt sním dost) 😀 Ale jinak je vše tak jak má a jak bylo, už není tolik zpruzenej když příjde z práce protož e jsem mu nakázala že po práci nebo o víkend bude povinně chodit ven aspoň nachvilku než mu udělám papíry, nechodil totiž nikam jen práce a domů... No a jak ty píšeš taky už o víkendu přišel v dobré náladě a vyznával lásku a mazlil se jak bych tu neměla druhej den být pro mě šok protože mu to normálně přes pusu taky nejede 😖 ale bylo to pěkný zase to "slyšet" 😅 Trošku se nám asi po hádce pročistil vzduch a pohled na věci, já mu dala najevo že takhle ne a když to nepujde klidně odejdu že na něm závislá nejsem, on jako frajer vsak bez ja te nedrzim a pak že nebudeme blbnout že mě má rád a že je semnou rád a čekáme miminko že si musíme rozumně promluvi co nám vadí.... NJN chlapi!!!!!

drakenn
9. bře 2013

Držím palce!

hanulaka
9. bře 2013

Je to obyčejný ubožák!! Jenomže lepší už, podle mne teda, nebude. Jen se obávám , aby to nebylo horší. Ty budeš víc unavená, on víc nabroušený. ☹

adrianka1712
9. bře 2013

@princess69 Ahoj, pride mi to, ze citam svoj pribeh... Mam s priatelom 4-rocneho syna a v srpnu budeme mat miminko. Choval sa ku mne presne tak, ako popisujes aj ty, len este musim dodat, ze kolkokrat mi zobral vsetky peniaze a odisiel si aj na tyzden neviem kde. A ja doma hladna, s hladnym dietatom. .. Ale chvalabohu, uz je toto vsetko prec. To som este bola na materskej so synom, bola som pre neho len bezcenna handra a syn ho tiez moc nezaujimal. Ale teraz je to ine, aj ked neviem ci lepsie. Zacala som pracovat a on je ako vymeneny. Ale nie preto, zeby mal radost ze pracujem, ale preto, ze sa o mna boji. V praci sa za mnou chlapy otacaju, tak velmi ziarli (pracujeme v jednej firme.). Robi mi zo zivota peklo, nemozem ani ist do prace, aby mi nevravel ze som k...va, ze pozeram po chlapoch, atd. Aj v praci mi robi scenky, pred ludmi, no hroza. Takze jedno peklo skoncilo, a zacalo druhe. Coskoro nebudem moct pracovat a budem zase na materskej, tak sa velmi bojim, ze bude robit to, co kedysi..

yogino
11. bře 2013

@princess69 Teraz ma dobre počuvaj. Tvoj partner je iba obyčajné hovedo (prepáč za ten výraz). V živote by som si nedovolil svoju praiteľku sočovať len preto, že nemôže pracovať. Si krásna, šikovná baba, ktorá keď toto všetko dokáže zvládnuť za deň nie je vôbec taká ako on ťa opisuje. On ti nestoi za to trápenie. Viem si to vážiť pretože moja mama sa o mňa starala a koľko krát bola unavena a otec sa k nej zrovna nechoval dva krát najlepšie a videl som čo to robilo s jej psychikou takže som ju povzbudzoval, hovoril som jej ako dobre varí. Koľko krát som ráno skorej vstal aby som jej urobil raňajky. Stále jej opakujem aká je pre mňa dôležitá a tak isto bud epre mňa dôležitá aj moja priateľka. Muži by si ženy ami vážiť pretože maju jeden obrovský dar. A to dať nový život. Každá žena ktorá porodi dieťa si na seba zoberie obrovskú zodpovednosť ktorá ich doprevádza až do konca života. Môžem Ti poradiť len to. Ignoruj to čo on Ti hovorí. Venuj sa čisto len deťom nech si uvedomi, že si pre neho dôležitá.Žiadná žena by nemala byť trápena len preto, že muž si na nej vyvršuje jej ego. Takže držím palce a hore hlavu

leniiis
24. bře 2013

Mazec :( a prostě nevím jaký jsou situace u vás doma, zda bys zvládla děti sama a tak, ale onoje možná někdy nejlepší utýct. Protože si myslím, že tohle má v sobě a že se jen tak nezmění. A je to na Tobě jestli fakt chceš poslouchat celej život, jak si na nic a nic neumíš.