Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

zanett
8. črc 2008

Orinko, tak to je jasny, ze v kazdem vztahu je XY veci, ktere by jeden nebo druhy neprekklousl, neni to jenom nevera, vetsina lidi by nebyla rada, kdyby jejich protejsek nadmerne pil, bral drogy, byl hruby, sprosty, prehnane liny, nebo treba neverny atd atd atd atd....nevera je proste jenom jeden z potencialnich problemu...zalezi na tom kterem vztahu. U gedren by nevera problem nebyl, u mnohych jinych ano. Stejne jako mnohe zeny ziji (prezivaji) s alkoholikem ci hrubianem, pro jine zeny by takovy okamzite skoncil....

bejbypd
8. črc 2008

gedren asi ho musis velmi milovat 😉 a vonec som si vas nepoplietla zanett ty si tiez pisala o tom ze nechapes co chlapovi rozkazovat a vlastnit ho a neviem co ja nemam pocit ze by som svojho chlapa vlastnila no raz sme spolu mame nejake pravidla a drzim ho na uzde to je pravda no v ramci lasky nie som nijaka sekera a myslela som to v tom zmysle ze ked raz budes mat rodinku mozno by si viacej chapala ako urcite moze ublizit nevera v rodine 😉

zanett
8. črc 2008

Bejbypd, nejak tvemu prispevku nerozumim 😅 ....ale to neva, ja tu slovenstinu nejak nezvladam 😀 😀 😀

bejbypd
8. črc 2008

a ano som mozno nahnevana na tie nazory co tu citam orinka suhlasim plne s tebou vo vsetko lebo mas proste pravdu kazdy ma svoj nazor no v tej danej situaci sa kazdy zachova inak baby prepacte ale je to tak to ze mi mm dava vsetko co moze rozumieme si uplne fantasticky a proste nevieme byt bez seba to je krasne no k tomuto vsetkemu je potrebne aj to aby bol verny a nie aby som ja bola slepa no sak rozdava si to s inou ale miluje mna tak to je uplna hlupost 😠

zanett
8. črc 2008

bejbypd, tak to je prima, ze vam to takhle funguje. Gedren nerikala, ze ji je jedno, s kym jeji m. spi, a tak ze by to melo byt jedno vsem. Kazdy, at si to ve vztahu zaridi, jak je mu mile. Ja osobne bych nebyla rada, kdyby byl MP neverny, na druhou stranu zase nejsem stihacka, ktera si ho privlastnuje a ktera by musela vedet, co dela 24/7 😀 , ale v kazdem vztahu je to proste jine...tobe, bejbypd, se nezda normalni, aby manzel ojizdel nejakou jinou, a je to v poradku, ale v nejakem jinem vztahu to muze byt treba normal...hlavne, at si kazdy nejdriv zamete pred vlastnim prahem, nez se zacne jebat do vztahu ostatnich (tim narazim na reci napr. me mamky, ktera vzdycky kouli oci a divi se, jak to, ze nedelam sceny, kdyz jede MP na sluzebky 😀 Ona by mu byla v patach, ale ja nejsem nici ocasek...atd atd atd atd 😀 )

jancia
8. črc 2008

hmmm prave som si precitala prvy prispevok ktorym vlastne zacala tato diskusia...
podla mna ludia co vedu takyto dvojity zivot su pokrytci a egoisti... neviem ale ja by som sa nevedela ani len na seba pozriet do zrkadla, nieto este na muza o ktorom pisem aky je super, ktory sa ide "roztrhat" tym ako sa stara o nase deti... ale potom je asi on fakt naivny alebo radsej slepy ze nevidi (nechce vidiet) ze s nim vlastna zena spi len z povinnosti...
to ze od neho nechce odist kvoli detom je cisty alibizmus a pohodlnost, ved sa urcite dobre stara o deticky zatial co ja sa valam s milencom... hmmm... ale kazdy si je strojcom svojho vlastneho stastia a zivota... len nechapem v com by ti mali ostatne baby radit... tu je kazda rada draha ako sa vravi...

ivulinda
8. črc 2008

petuli0601 každý se může zamilovat i po letech manželství,ale myslám si,že by to měl tvůj manžel vědět.Já bych mu to teda řekla kdybych byla na tvém místě...Ale takových lidí jako si ty co se zamilovali a neví jak dál ja spoustu tak nevěš hlavu 😉 .Taky mám známou co se zamilovala do mladšího 🙂

krasuliak
8. črc 2008

Uplne suhlasim s ORINKOU . Je zaujimave ze tie ktore nezazili neveru tak im to az tak nevadi. Asi by ju mali zazit a potom by som bol zvedavy na tie nazory. A GEDERON to si mala hned napisat ze si budhistka 😀 😀 😀 😀 a este napis ze manzel je moslim a je vymalovano 😀 😀

Mimochodom niekto tu dnes spomenul krestanstvo ze kaze odpustat ale tiez prikazuje nezosmilnis neoklames ....
Kazdy to vidi trochu inak tak ako chce!

johanda
8. črc 2008

No tak já nevěru zažila. Dotyčného jsem opustila, ne hned, zhruba po roce ze zcela jiných důvodů a dodnes máme fajn vztah, přejeme si na k narozkám, svátku a tak. 😉

krasuliak
8. črc 2008

A ako ti bolo ked si sa to dozvedela?

yvetta
9. črc 2008

krasliak neviem ci som to bola ja s tym krestanstvom, ale je to tak pre mna je dost dolezite odpustat a ked sa ludom odpustaju aj ine hriechy tak preco nie nevera hmmm????? napr. ja som si manzela zobrala pred Bohom a tak ked pride nevera tak bohuzial aj snou (aj ked aj ja dufam, ze nepride) a kedze ja povazujem nase manzelstvo az naveky cize rozvod pre mna neprichadza do uvahy 😉 tak by som urcite tu neveru nejako sa snazila riesit a nie hned rozchod pretoze pre mna rozchod neexistuje a preto som si velmi dobre rozmyslela koho si to beriem, aj ked v zivote sa moze stat hocico - Bozie cesty su nevyspytatelne 😅

orinka
9. črc 2008

yvetta: ale ono je to práve o tom.... že ak som kresťan, tak nevera neprichádza do úvahy... teraz sa do mňa budú obúvať zase všetky tie, ktoré vždy vyťahujú NIKDY nehovor NIKDY, ale budiž... nechce sa mi niekoho zas a znovu presviedčať o mojich názoroch, postojoch, zásadách.... Vieš, ja keď si niekoho beriem z lásky, tak pre mňa žiaden chlap nikdy viac neexistuje, pretože môj manžel je ten, ktorého som si pred Bohom vzala a ktoré chcem milovať až kým nás smrť nerozdelí - nie kým nás niekto druhý nerozdelí. A ak si nie som istá tým, či ho milujem natoľko, aby som si ho vzala, tak sa nehrniem do svadby len preto, lebo sa to patrí, lebo som tehotná atď. atď.... TAkže môj názor je takýto: čo sa týka nevery vo vzťahu "frajer-frajerka", radšej vzťah ukončiť, keď mi "nevyhovuje", ako podviesť a ublížiť.. myslím, že rozchodom sa urobí menšie zlo.. a čo sa týka vzťhu "manžel-manželka", tak nevera neprichádza do úvahy.. z mojej strany.

yvetta
9. črc 2008

orinka, ale aj z krestanskeho hladiska je tu: diabol nikdy nespi 😀

orinka
9. črc 2008

yvetta ja viem 😅 Ale... odkedy poznám môjho, teraz už snúbenca... iný chlap neexistuje a či mi to niekto uverí alebo nie... takže si myslím, že je to o svedomí každého človeka.. ak niekoho nadovšetko ľúbim, tak sa nepozerám po druhých, nerozplývam sa nad ich "krásou", pretože najkrajší je pre mňa ten môj.... a ja som toho názoru, že ak pokukujem po druhých "LEN" preto, lebo veď ako mnohé argumentujú.. na to mám oči, tak je to prvý krok k tomu, že raz môžem byť neverná... Určite budem zase obvinená z toho, že som naivná, hlúpa, slepá a žijem s ružovými okuliarmi na očiach, pretože v dnešnom super modernom svete to tak, ako si to ja "predstavujem" neexistuje, ale je mi to jedno... nechce sa mi opäť a zas niekoho presviedčať o tom, že bola som k niečomu vychovaná a podľa toho mienim žiť... do konca života s jedným mužom, ktorému poviem ÁNO pred Bohom...

yvetta
9. črc 2008

ja pokukujem po inych, ale nie s umyslom nevery, ale clovek si vsima inych ludi napr. aj zenske ak sa mi na nej nieco paci 🙂 inak orinka, treba mysliet aj nato, ze nie kazdy clovek je taky silny a v zivote su rozne uskalia atd... 😕 preto ja takych ludi necchem odsudzovat preto, ze na to ma pravo len Boh a ja nemam pravo ich sudit 🙂 a myslim si, ze vela parov islo do manzelstva s tym, ze nikdy nepodvedu atd.... 😅

ivulinda
9. črc 2008

Pokud se mají dva opravdu rádi tak nevidím důvod proč by se měli podvádět!Když je druhý nevěrný tak má k tomu snad důvod ne?!?někdo třeba o nevěře druhého ví a nevadí mu to nebo s tím nic nechce dělat,protože ho má pořád rád a nechce o něj přijit!!a dělají jakoby nic 😉 .No bože a pokud se to někomu nelíbí tak at na takové diskuze vůbec nechodí,pravda je někdy lepí nežli lhát

orinka
9. črc 2008

ivulinda "Pokud se mají dva opravdu rádi tak nevidím důvod proč by se měli podvádět!Když je druhý nevěrný tak má k tomu snad důvod ne?!?".... súhlas 😉

quakina
9. črc 2008

mám takú otázku : JE SEX PO TELEFONE NEVERA ?????

ivulinda
9. črc 2008

orinka ano souhlasím s tebou.vždyt jsem to psala

orinka
9. črc 2008

quakina podľa mňa áno 🙄

quakina
9. črc 2008

ale ked tá žena nieje fyzicky s mužom tak ako to môže byť nevera?? to už aj myšlienka je nevera ???

ivulinda
9. črc 2008

orinka proč si napsala moji větu znova???

orinka
9. črc 2008

A nedá mi ešte niečo napísať.... 😀 už keď sa tu omieľa to, že ja môžem mať zásady, že nikdy nebudem neverná, ale nemôžem si byť istá partnerom... ak mu na to nedám dôvod, tak ma nepodvedie... 😉 Ale ak sa zo mňa po svadbe stane fúria, ktorá ho bude vždy buzerovať.. za záchodovú dosku, za ponožky pod posteľou, za neumytý riad, za to, že chodí neskoro z práce, že sa na mňa "krivo" pozrel.... tak nečudo, že zuteká inde... Myslím, že to tu už niekto písal, že veľa žien sa po svadbe "mení"... stávajú sa z nich domáce panie, ktoré nedbajú o svoj výzor atď. atď.... aj nad tým sa treba občas zamyslieť 🙂

orinka
9. črc 2008

ivulinda, aby som naznačila s ktorým tvojim výrokom plne súhlasím 🙂

ivulinda
9. črc 2008

orinka aha 🙂

orinka
9. črc 2008

quakina a nezdá sa ti to zcestné "sexovať" s niekým po telefóne a doma vedľa teba v posteli spí manžel, priateľ? Mne áno.... 🙄

quakina
9. črc 2008

pri mne nespí nikto spím v posteli sama ..a nepýtam sa za seba ...takže dotyčnej manžel chodí na týždňovky a ona občas uletí týmto spôsobom ...sex po telefóne s iným ....je neverná alebo nie

orinka
9. črc 2008

quakina... a prečo nezavolá svojmu manželovi, keď už teda sex po telefóne? 😕

quakina
9. črc 2008

too ja neviem ....myslím že on je slabý v posteli

orinka
9. črc 2008

no to je snáď medzi ňou a jej manželom 😔