Jsme ve finanční krizi

novanny
4. čer 2015

Já už fakt nevím, třeba mi někdo poradí.

Popisovat celý příběh by bylo asi až do rána ale co mě fakt trápí je,že v této zemi je snad každý zaměstnavatel,který poskytuje nejen pracovní místo ale i bydlení pro rodinu či jedince je buď vydřiduch nebo případ pro sociálku!
Stalo se to,že jsem upadli do finanční krize díky zdravotnímu stavu muže, rodinám, dluhům jiných a nejsme schopni se z ní vykopat, když pominu nějaké dluhy, pořád jsme bez šance sehnat bydlení a zároveň práci. Je to snad už nepřekonatelná překážka mít rodinu? Mít alespoň trochu lidské požadavky na bydlení jako je např. teplá voda, topení, byt bez plísně a bandy myší?
Když nepomůžou úřady nebo vás automaticky pošlou do azylových domů? Jen pro matky a muži ať si třeba lehnou na ulici?Všude se chrání děti ale co jejich rodiče?
Třeba nějaká cesta je ale já jí furt nevidím. A vyhrát finanční injekci? Kolotoč naivity. Půjčky? Hrob.

Když člověk dělá maximum, aby to fungovalo, přesto to dopadá zle na úkor celé rodiny?
Pak jediné co mě napadá a to s omluvou, začít kráct!

Kritiku neberu, protože o mém životě a boji nevíte nic, jako já nevím o vašem.
Jen třeba někdo zná cestu nebo alespoň směr a může mi pomoci otevřít jiné možnosti.

evulinkab
5. čer 2015

Já taky trošku nevim, proč je tu vlastne založena tato diskuze...Mně to prijde jako "nepřímé volání o finanční pomoc".Kdyby nám zakladatelka napsala vic o jejich sitauci, mohly bychom treba více poradit, nabídnout, pomoct...Ale ona vice rozepisovat nechce, je z toho unavená-když už ale tuto diskuzi založila, mela pocitat s tim, že budeme chtit jeji situaci objasnit.
Já chápu, že se mužou lidé dostat do finanční krize, já treba zustala sama se synem...ale proste jsem hledala bydleni, nasla(ubytování na ubytovně ve FN u nás ve meste a tam po dobu rodičáku za minimálni nájem žila)A vubec to nebylo špatne bydleni, byl to malý byteček, který jsem si já z uspor tenkrát zařídila novým nábytkem...a šlo to.A oni jsou na to dva-ona a manžel.Takže já myslim, že vždy to nejak jde-najít si nekde 1+1 bydleni a "zatim tam bydlet", než se z toho vyhrabou.A i když práce "neni", tak stejne si myslim, že kdo chce, tak proste najde.I kdyby mel zatim delat nekde číšnika v restauraci a ona treba chodila jednou dvakrát týdne nekomu uklizet do bytu jako přivýdelek k RD...Nevim no, myslim že situace řešitelka je, jen nesmi čekat s nataženou rukou kdo jim co dá...

holubice.petra
5. čer 2015

@shine2015 taky bych chtela byt se svym muzem ale jelikoz chceme bydlet (mame vysikou hypoteku a taky dve deti) tak hold se musime casove uskromnit....pracuje 10-12hod denne...syn taky place kdyz odjizdi na sluzebku ale zaroven se tesi ze mu pak neco priveze....
A jinak to ze nekdo zije v podnikovem byte tak musi i pocitat s tim ze kdyz v praci ukonci pracovni pomer prijde i o bydleni....jinak je docela naivni si myslet ze budu v te praci a i v tom bydleni navzdy..

shine2015
5. čer 2015

@evulinkab
@holubice.petra tak ono to není nikdy vše na 100% abychom měli peníze a zároveň trávili hodně času spolu, jako rodina i jako manželé. Me zakladatelka prijde jako hodna holka, zkouší vše možné, a něco prostě možná nechce zkusit možná z vlastního přesvědčení,ze strachu nebo nevím.....ale takový to na me dělá dojem. Rozhodne ji jeji situaci nezavidim. Když jsem se ji soukrome ptala na diagnózy, nechtěla mi konkrétně odpovědět, na což ma právo, ale to me osobně od pomoci spise odrazuje...

chris_n
6. čer 2015

@shine2015 me odrazuje u ni vse, jeji jakakolov neochota rict, ale chtit pomoc, radu, atd....

akankeo
6. čer 2015

@chris_n pokud Vas to odrazuje, proc do teto diskuse vubec vstupujete.Clovek v problemech rozhodne nepotrebuje takoveto reakce a aby ho nekdo soudil nebo naopak litoval. Rady ci pomoc jsou neco, co se dava nezistne a jak s tim druha strana nalozi nebo nenalozi, do toho nam uz prece nic neni. Jestli tohle neumite, tak radsi nikomu neradte a nepomahejte a venujte se tomu, co umite

chris_n
6. čer 2015

@akankeo uz jsem to tu psala, zakladatelka nenapsala ani poradne s cim teda chce poradit. Takze je mozne dat jen obecne rady, ktere uz tu zaznely, nac se opakovat? Kdyby byla konkrétní, dostane cilenejsi radu!

akankeo
6. čer 2015

@evulinkab predstavte si, ze mate manzela v procesu na invalidni duchod aneb zdravi se muze ze dne na den pokazit kazdemu znas, blba chripka dokaze srdce odrovnat do stavu nutnosti transplantace napriklad a doma mesicni mimino a hyperaktivniho predskolaka, hormony vami melou a vypada to, ze ztracite strechu nad hlavou. Na pani to evidentne vsechno pada a dostala blby napad se sem vypsat, jenze misto aby se ji ulevilo se ji tady vetsina komentujicich snazi roztrhat posledni zbytky jeji dustojnosti a nejlepe ji pomluvit. Pisete, ze jste si taky prosla svym, nerikejte, ze jste nemela sebemensi okamzik sebelitovani a dojem, ze jsou vsichni proti vam? Navic u vas problem nestal ze dne na den, vztah vetsinou krachuje delsi dobu, jestli jsme k tomu slepi, uz je nase volba, ale zdravi se umi podlomit ze dne na den... Vy jste se postavila svym problemum celem a vsadim se, ze to tahle rodina taky udela, ale takovyto komentar jim k tomu fakt nepomuze a deprimovat zenskou v sestinedeli s nervama v prdeli, to je teda hrdinstvi

akankeo
6. čer 2015

@chris_n no, ja jsem na ni reagovala slusne a napsala mi vic podrobnosti do zprav, ono to taky neni sranda takoveto veci rozhlasovat verejne, Rozhodne bych nikomu neprala byt v jeji kuzi a o to vic me rozciluji nektere komentare tady protoze uprimne, do takovehoto prusvihu se muze dostat kazda z nas at jsme sebechytrejsi a sebezajistenejsi...

chris_n
6. čer 2015

@akankeo nevim do jake situace 😉

akankeo
6. čer 2015

@chris_n bez penez, s partnerem , ktery je v dany moment vic pritezi nez pomoci vzhledem k zdravotnimu stavu, 2 malyma detma, rodinou o kterou se nemohu ani nahodou oprit nebo od ni cekat jakoukoliv pomoc. Kdyz se budu chtit vratit do prace, tak v podstate nemam jak , i kdyz ji sezenu, co vydelam budu muset prispet nekomu na hlidani plus penize za mliko ve vysledku seberou veskerou vyplatu. Pokud partnerovi necham deti, tak je dost pravdepodobne, ze o deti nebude postarano a jemu se nedostane dostatecne rychle pomoci. Ty brigady co partner dela, u tech muze dost dobre zarvat. Ona si muze tak maximalne privydelat par korun nejakou cinnosti z domu, ale kdo dneska umi z fleku podnikat a vydelat dost zvlast kniz ani neni na najem natoz na nakup neceho z ceho se da tvorit veci na prodej... Ja osobne si myslim, ze jim muze pomoct leda kdyz si vybehaji invalidni duchod nebo castecny, coz v dnesni dobe je problem ziskat a penize z toho nejsou skoro zadne aa snazit se najit firmu, ktera bude ochotna takoveho cloveka zamestnant, presunout si trvale bydliste, aby byla sance na prispevek na bydleni, apod, ale to jsou vsechno dost neprijmena rozhodnuti ktera nemusi vest k reseni a hlavne neprinasi penize hned.

shine2015
6. čer 2015

@akankeo částečně mas pravdu ale u nich taky nejsou problémy ze dne na den věděla ze je těhotná už déle a psala,ze manžel dre těžké prace, tudíž není nemocný pul roku, navíc doba než otěhotní pokud on mel nádor, chodil na chemoterapie, ona nemohla otěhotnět.....me ji je líto a moc, ale taky mi vadí,ze nenapíše konkrétně jak se věci maji ani sem ale hlavne ani soukrome do zprávy s tím ze si to manžel nepřeje. Pokud potřebují pomoct a on je opravdu tak vážně nemocný, nemají se za co stydět a co tajit, vůbec kdy příjmení ani fotku toho muze neznáme.

shine2015
6. čer 2015

@akankeo jenže jelikož dre, tak není po operaci hned, a další věc lide po operaci i jedné, maji nárok a jezdí hned do lázní.....na pojišťovnu.a vůbec mladý clovek

chris_n
6. čer 2015

@akankeo ale jestli jsou tak zoufali, tak musi zkusit vse, takze i kroky, co jim prinesou penize treba az za ctvrt roku. Jestli chlap neni schopny se postarat ani o deti, jak vubec muze pracovat? Ty to popisujes tak, jak kdyby fakt mel jit jedine na invalidni a nehnout se. Ja nevim, proste jak jsem psala, rady se davaji tezko, kdyz ten co ji zada, neni sdilny. A neverim tomu, ze diskuse byla zalozena jen na vykecani.... bohuzel to na me dela dojem nenapadne zadosti o penize.

A dale, jestli pan je tak nemocny a byly ve spatne situace uz predtim, nechapu to druhe tehotenstvi. My jsme na tom uplne jinak a druhe dite si taky hodne rozmyslime!

shine2015
6. čer 2015

Me od pomoci zrazuje malo konkretnich informaci. Uvažovala jsem,ze jim smutek dáme věci a možná i nějakou korunu,ale když neznám podrobnosti, tak prostě rozmyslim, manžel můj taky dre,mwame dvě děti a třetí na cestě....a taky rozmyslime co koupime nebo za co utratime atd i když rezervu mame,taky finance potřebujeme máme hypotéku a manžel potřebuje rozjet novou práci.

novanny
autor
6. čer 2015

@shine2015
Možná svitlo 🙂,
fórum jsem už dávno ukončila, bylo vytvořeno v zápalu mého rozhořčení nad tím,co se stalo. Nevím, proč a kdo ho přepsal a ani nevím proč ho ještě nevymazal admin.
Je mi líp a zase jsem něco pochopila díky vám všem. Děkuji.
Děkuji Ti za názory a pomoc, doufám, že Tvé třetí štěstí bude v pořádku, pak napiš zda-li princ nebo princezna ale pomáhat mi nemusíš, je nás mraky, co potřebují pomoci a dříve nebo později bude potřebovat pomoci každý.
Všem sluníčkový den s dětmi 🤐

shine2015
6. čer 2015

@novanny tak super, když nemusim,pomuzu jinde. Je opravdu spousta lidi, kdo chce ma moznosti pomahat hodne. Opatrujte se a drzte se. Pa

evulinkab
7. čer 2015

@akankeo
Podívej, já nikoho nedeprimuju svýma komentářema.Paní tu založila diskuzi a my bychom ji treba rády pomohly, ale JAK???, když nevime oč kráči.S čím vlastne potrebuje pomoci.Přišla si sem postežovat na uřady, atd...Ale co mi ji k tomu máme říct, když nevime vlastne nic.Jen , že se dostaly do finančni krize.Vše je přece řešitelné zvlášt pokud jsou na to dva.Mají dve malé deti, takže proste ta situace řešitelná být musi už kvuli nim.Ted sice plácnu "blbost", ale já kdybych byla v takovém stavu, jako zakladatelka...tak bych i byla schopná napsat do televize, kde by muj případ zveřejnili a je jasné, že diky tomu by se nejspis pomoci dostalo...tonouci se preci stebla chytá...
Nehlede na to že určite spousty z nás se zamyslela nad tim, JAK se taková mladá rodina muže ocitnout až na uplném dnu?na začátku dubna tu psala o veci, že nemají nic...jak je to možné.????.příbory, hrníčky, oblečení...?A jaktože nepomuže rodina-ani z jedné strany?Nebo přátelé?To jsou veci, nad kterými zustává rozum stát.Já se do ni nenavážím, je si kladu tyhle otázky, na které by me(a myslim že nejen mě), zajimala odpoved...Tot vše...

shine2015
7. čer 2015

@evulinkab souhlasim, navíc pokud komukoliv pomáham,chci i potřebují znát detaily. Kdysi jsem byla úplně v haji a neslo o finance, ale potřebovala jsem pomoc a svůj příběh jsem řekla popravdě všem od kterých by byla možná pomoc. A ani me nenapadlo něco zatajovat , protože když jsi opravě v pr.... Na dne a hotova, prostě nemáš důvod nerict jak se věci maji, pokud něco neskryvas nebo netajis ty nebo nemáš důvod něco nerici aby tioostatní pomohli. Zakladatelka tady napsala, ze se potřebovala vypovídat a ze konkrétně já pomáhat nemusím. Čímž to je pro me vyřešeno. Opravdu raději pomuzu někomu, kdo přijde a je upřímný, na rovinu napíše či řekne, jak je to doopravdy bez záhad, tajnosti atd....a ne ze my tady budeme vsechny spekulovat ja to asi je nebo muze byt atd atd....a ona nic moc neřekne.

zakladatele přejí vše dobre.a tím to pro me tady konci.

gepe
8. čer 2015

@akankeo jinde psala, ze on jezdi po republice na pohovory, rozesila cv, ale od bydliste dal pracovat nepujde, aby byla rodina pohromade. Co si pak mam myslet? Radsi uz nic.